Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Gerosios patirties sklaida – lyderiams ugdyti

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2019-06-07

Klaipėdoje, lopšelyje-darželyje „Puriena“ ir „Varpo“ gimnazijoje, viešėję mūsų rajono švietimo įstaigų vadovai siekė vieno – pasisemti gerosios darbo patirties ir sugrįžus ją perduoti kolegoms.

Kretingos rajono švietimo centro iniciatyva rajono mokyklų direktoriams, skyrių vedėjams buvo surengta edukacinė programa-išvyka „Lyderystė mokyklos sėkmei“: švietimo įstaigų vadovai apsilankė uostamiesčio Simono Dacho progimnazijoje, „Varpo“ gimnazijoje ir lopšelyje-darželyje „Puriena“, kur pasisėmė gerosios darbo patirties.

„Tai – ne pirmoji tokia išvyka, surengta mūsų centro iniciatyva, – teigė jo direktorė Adelė Mazeliauskienė. – Mums svarbu, kad mokyklų vadovai turėtų galimybę mokytis lyderystės, įgytų naujų žinių bei įtvirtintų turimus įgūdžius.“

Lyderių mokymo programa yra ilgalaikė, finansuojama rajono Savivaldybės, kas rodo gerą jos požiūrį į būtinybę rajone ugdyti lyderius, dalintis gerąja darbo patirtimi. Mokyklų vadovai dalyvauja ne tik išvykose, bet ir teoriniuose mokymuose – ilgalaikės programos yra efektyvios, jos dalyviai pajaučia gilesnį poveikį, esama grįžtamojo ryšio, žinių įgyjama ne paviršutiniškai.

„Kiekvienos savivaldybės mokymo įstaigos turi, ką parodyti, ką pasakyti, nes kiekviena jų, kaip ir mūsų rajone, turi numačiusios savo prioritetus, kuria savus modelius. Yra tikrai stiprių mokyklų, kurios gali ir perduoda savo gerąją patirtį, o mūsų tikslas – galvoti apie pokyčius ir juos priimti“, – A. Mazeliauskienė motyvavo tokių išvykų būtinumą.

Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje mūsų rajono vadovams įdomu buvo susipažinti su patyriminio mokymo patirtimi, lopšelis-darželis „Puriena“ žavėjo savo ugdymo erdvėmis bei tuo, kaip šioje įstaigoje organizuojamas neformalusis švietimas, „Varpo“ gimnazijoje – kaip dirbama su gabiais mokiniais ir kaip sprendžiamos tėvų švietimo problemos.

„Pavasaris apskritai yra edukacinių išvykų metas, ir pedagogai labai laukia tų kelionių. Mūsų centro misija – padėti surasti tokias ugdymo įstaigas, kurios atitiktų mūsiškių pedagogų prioritetus, kad gerosios patirties sklaida išties būtų naudinga, o edukacinės išvykos dalyviai dar galėtų save ir pasitikrinti, įsivertinti, ką iš tiesų daro gerai, o kur – dar galima tobulėti“, – šiai A. Mazeliauskienės minčiai pritarė ir centro Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Aurelija Jedenkienė bei metodininkė Gėnė Benetienė.

Sėkmingas Rajono švietimo centro projektas – kitų savivaldybių pedagogų stažuotės mūsų rajono mokymo įstaigose – Marijono Daujoto ir Simono Daukanto progimnazijose, Darbėnų, Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijose, Kurmaičių pradinėje mokykloje, Marijos Tiškevičiūtės mokykloje, Kretingos meno mokykloje jau stažavosi Šilutės, Akmenės rajonų, Neringos miesto pedagogai, Švietimo centre taip pat turėję galimybę įvertinti tarpinstitucinio bendradarbiavimo ugdymo sėkmei pranašumus.

Rajono švietimo centras, atsižvelgdamas į situaciją rajono mokyklose, iškėlė tikslą suformuoti švietimo įstaigų lyderių rezervą – tam jau parengta programa „Pretendentų į švietimo įstaigų vadovus kompetencijų ugdymasis“, o, pasikeitus reikalavimams dėl mokytojų skaitmeninio raštingumo, jau renkama grupė lankyti kursus – jie prasidės rudenį – pagal „Mokytojo ir pagalbos mokiniui specialistų skaitmeninio raštingumo kompetencijos tobulinimo programą“. Registruotis į kursus galima pas metodininkę G. Benetienę.

„Mūsų uždavinys – surasti galimus lyderius ir juos paskatinti, padrąsinti, netgi – padėti apsispręsti. Lyderių – mokyklų vadovų – problema yra aktuali visoje Lietuvoje, ir atėjo laikas inicijuoti, kaip galėtume šią problemą išspręsti mūsų savivaldybėje“, – kalbėjo centro vadovė A. Mazeliauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas