Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Paskelbus Lietuvos gimnazijų reitingus, visi suskubo juos vertinti. Vis dėlto, gimnazistų nuomone, jie neatspindi realių mokymosi sąlygų, kurios ne tik skatina mokinius siekti aukštų akademinių rezultatų, bet ir būti gerais žmonėmis bei įgyti socialinių įgūdžių.

Džiaugėsi įvertinimu

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė geriausias gimnazijas, lyderių pozicijos ir šiemet neužleido Vilniaus licėjus, Kauno technologijos universiteto gimnazija ir Vilniaus jėzuitų gimnazija.

Neprastais rezultatais ir aukštais šuoliais gali pasidžiaugti kai kurios mūsų rajono gimnazijos. Pranciškonų gimnazija iš 35 vietos pakilo į 22. „Tai mokytojų, komandos darbo rezultatai. Mūsų gimnazijai tai didelis pasiekimas, džiuginantis mus“, – kalbėjo gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis.

Dar stipriau pašoko Salantų gimnazija, kuri iš 180 vietos pakilo į 56. Salantų gimnazijos direktoriaus pareigas laikinai einanti Lina Vaitkuvienė taip pat džiaugėsi pasiektais rezultatais: „Dirbome nuosekliai ir sistemingai, analizuojame, kur yra problemų, mokiniams taikome konsultacijas akademiniais klausimais ir ne tik, mūsų pedagogai yra kompetentingi.“

Abi gimnazijos daugiausiai dėmesio skiria matematikai, lietuvių kalbai. „Prieš dvejus metus matematikos brandos egzaminas tapo privalomu, norint gauti nemokamą vietą aukštojoje mokykloje. Skirsime dar daugiau dėmesio šiai sričiai. Kilo mintis, kodėl per modulius neduodame papildomų pamokų, to tikslas, – kad mokiniams reikėtų kuo mažiau dirbti namuose ir nesuprantamus dalykus galėtų išsiaiškinti klasėje“, – paaiškino A. Virbalis, pridurdamas, kad lietuvių kalbai daug dėmesio skiriama buvo ir anksčiau.

Sudaryti reitingai neatspindi mokymosi kokybės, anot gimnazijų direktorių, nemažą svarbą turi socialinių įgūdžių ugdymas, vertybių formavimas. „Reitingai sudaromi atsižvelgiant į akademinius pasiekimus, tačiau niekas neįvertina gimnazijoje formuojamų socialinių įgūdžių, dvasinių vertybių. Kita vertus, visapusiškai tai yra sudėtinga išmatuoti, kitaip negu akademinius rodiklius“, – pasvarstė A. Virbalis.

Salantų gimnazijos bendruomenė įdeda daug darbo į mokinių socialinės gerovės kūrimą. „Daug dėmesio skiriame socialiniam, emociniam ugdymui. Tai yra labai svarbu, nes tokiu būdu yra keliama mokinių motyvacija mokytis“, – sakė L. Vaitkuvienė, pridurdama, kad ir ateinančius metus bus stengiamasi užtikrinti mokymosi kokybę.

Pranciškonų gimnazijos bendruomenė svarsto naujas priemones, kurios motyvuotų mokinius siekti geresnių rezultatų. „Diskutuojame su pedagogais, tėvais, mokiniais, kas paskatintų geriau mokytis. Taip pat norime tėvus aktyviau įtraukti į mokyklos veiklą, o pedagogai savo ruožtu svarsto įdomesnes dalykų dėstymo priemones“, – apie ateityje siekiamus aukštesnius ne tik akademinius, bet ir socialinius rodiklius kalbėjo Pranciškonų gimnazijos direktorius.

Kitos gimnazijos, pagal sudarytus reitingus lyginant 2017 metus su 2018 m., nusileido keliais punktais. Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija iš 128 krito į 155 vietą, Darbėnų gimnazija iš 160 – į 165 vietą, Vydmantų gimnazija iš 119 – į 181 vietą. Iš viso buvo įvertintos 359 šalies gimnazijos.

---

Gimnazijų reitingai buvo sudaromi skaičiuojant visų abiturientų, 2018 metais baigusių konkrečią gimnaziją, kiekvieno valstybinio brandos egzamino balų vidurkius, taip pat vertino, kiek dvyliktokų konkretų valstybinį brandos egzaminą išlaikė vienu, dviem, trimis, keturiais, penkiais šimtukais. Remdamiesi Lietuvos aukštųjų mokyklų bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, vertino, kiek kiekvienos gimnazijos absolventų įstojo į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas studijų vietas arba vadinamąsias tikslines studijų vietas, kiek mokinių išvyko studijuoti į užsienio universitetus.

Šiemet įvestas ir naujas kriterijus: vertino, kiek mokinių buvo priimta mokytis vienuoliktoje klasėje ir kiek jų baigė dvyliktą klasę.

---

Komentarai

Miglė RAZMUTĖ,

Pranciškonų gimnazijos prezidentė:

– Reitingai mokyklose turėtų būti skiriami atsižvelgiant ne tik į akademinius įvertinimus. Mokyklos turėtų būti vertinamos atkreipiant dėmesį ir į mokymosi sąlygas, įvertinant, mokyklose esančias priemones, skirtas gilinti žinias. Galbūt reikėtų atsižvelgti ir į mokykloje besimokančių mokinių pasiekimus už mokyklos ribų. Dabartinei švietimo sistemai trūksta supratimo, kad ugdymo įstaigoje turi būti mokoma ne tik matematikos, literatūrinių rašinių rašymo ir panašiai, bet ir rengti vaikus gyvenimui, mokyti kasdienybėje reikalingų dalykų. Kad mokiniai noriai eitų į mokyklą, reikia nustoti gąsdinti ir spausti. Man mokykloje patinka aplinka, kuri yra labai tvarkinga. Žinoma, ir mokytojai. Mokykla yra vieta, kurioje mes turime jaustis gerai. Norėčiau, kad joje būtų dar labiau sukoncentruota į jaunimą ir jų poreikius.

Monika MIKUTYTĖ,

Darbėnų gimnazijos Mokinių klubo pirmininkė:

– Svarbu yra ne vien akademinis ugdymas, bet ir bendravimo, savarankiškumo, gebėjimo padėti kitiems įgūdžiai. Nemažai įtakos, kokią gimnaziją pasirinkti, turi ir jos vieta. Nereikia toli važiuoti, trukdyti tėvams. Mūsų gimnazijos pliusas – tikrai geri mokytojai ir bendruomeniškumas. Kitose mokyklose, kur mokosi apie 1 tūkst. mokinių, nepažįsta vieni kitų, o mes esame artimi, mokytojai pastebi mūsų gebėjimus ir stengiasi sudaryti sąlygas, kad jie būtų realizuoti. Mokiniams taip pat labai svarbios mokymosi sąlygos, jauki aplinka.

Agnė IRKINAITĖ,

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos prezidentė:

– Mūsų gimnazijoje mokytis skatina kokybiškas bendravimas su mokytojais, modernios klasės. Man labiausiai patinka mokytis neformalioje aplinkoje, tokia yra mūsų bibliotekoje. Smagu tai, kad mokiniai gali diskutuoti su mokytojais. Taip pat sudaromos sąlygos, kad mokiniai imtųsi iniciatyvų, jie yra skatinami tai daryti, pavyzdžiui, piešimas ant gimnazijos sienų. Labai aktyviai reiškiasi muzikos kūrėjai, atlikėjai, o gimnazijos bendruomenė priima ir padeda jiems.

Klaudija VALINSKAITĖ,

Vydmantų gimnazijos prezidentė:

– Mokyklos turėtų būti vertinamos pagal mokinių rezultatus, mokytojus ir mokykloje vyraujančią atmosferą. Bent jau mane asmeniškai motyvuoja mintys apie ateitį ir tolimesnį gyvenimą, tačiau, manau, kad nemažai mokinių motyvuoja ir kažkokie tėvų pagyrimai ar dovanos. Labai trūksta aiškumo ir tvarkos. Nesutinku, kad turėtų būti ilginami mokslo metai, nes mes vis tiek mokomės iš vadovėlių, kurie nėra pritaikyti prailgintiems mokslo metams. Mokiniai nebūtų tokie pasipiktinę ir mieliau eitų į mokyklą, jeigu visos permainos būtų iki galo apgalvotos. Man asmeniškai patinka, kad gimnazijoje yra daug mokytojų, su kuriais yra įmanoma pakalbėti ne tik apie jo dėstomą dalyką, bet ir apie tai, kas vyksta už mokyklos ribų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas