Iškovojo taip reikalingą pergalę

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2019-05-24
Išvykoje, Alytuje, Kretingos „Minija“ 1:0 (0:0) laimėjo prieš vietos „Dainavą“. Pergalė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse kretingiškiams po keleto pastarųjų nesėkmių ypač buvo svarbi psichologiškai. Komandos vartininko atstovo ryšiams su visuomene Martyno Vilucko teigimu, rungtynės prasidėjo labai atsargiai, komandos viena kitos nespaudė ir kamuolį laikė gynybos zonose. Per pirmąjį pusvalandį abejos komandos nieko įsimintino nesukūrė, tik besibaigiant I kėliniui, apie 40-ą minutę, pavojingai galva smūgiavo „Minijos“ legionierius Jaja Bary, bet varžovus išgelbėjo puikiai sužaidęs jų vartininkas. Varžovai turėjo gerą progą pasižymėti sužaidus II kėlinio vos 20 sekundžių, bet kamuolį sėkmingai atrėmė „Minjos“ vartininkas Martynas Viluckas, o po to kamuolį iš baudos aikštelės išvarė gynėjai.

Įsibėgėjus II kėliniui, varžovai turėjo teritorinę persvarą, bet „Minija“ kompaktiškai gynėsi ir laukė savo progos, kūrė greitas kontratakas. Po vienos jų 72-ą minutę po sėkmingo Antono Solovjovo perdavimo smūgiu iš 18 m į viršutinį vartų kampą įvartį pasiuntė mūsiškis Edgaras Drąsustis. Per likusias 24 min. – teisėjai buvo pridėję dar 6 min. laiko, minijiečiams teko bendromis jėgomis kantriai gintis ir atsimušinėti. Tačiau svarbiausia, kad Kretingos „Minijai“ pavyko iš Alytaus parvežti taip ilgai lauktą pergalę.

Sudėtis: vartininkas kapitonas Martynas Viluckas, Paulius Juška, Ainis Vilavičius, Karolis Inta, Vakaris Jeruševičius, Edvinas Andrijauskas, Anton Solovyov (Antonas Solovjovas), Asylbek Seitkalyev (Asilbekas Seitkalijevas), Yousouff Traore (Jusufas Traore), Yaya Barry (Jaja Bary), Edgaras Drąsutis. Po keitimo: Mindaugas Grušauskas, Mantas Elzbergas, Evaldas Kaliniauskas.

Šiandien Kretingos „Minijos“ laukia LFF taurės rungtynės Kupiškyje, o po jų komanda kaups jėgas prieš laukiančias dvejas LFF I lygos rungtynes kitą savaitę.

Gegužės 28 d. 18 val. Kretingos „Minija“ savoje aikštėje priims Vilniaus „Riterius B“, o birželio 1 d. 17 val. – „Šiaulių FA“ komandą.