Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Dalyvauja meno mainų programoje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2019-05-17

Didžiojoje Britanijoje Laukžemės bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė pristatė ilgametę Žolinės tradiciją.

Kretingos rajono kultūros centro Laukžemės skyriaus vedėja Laukžemės bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė su grupe bendraminčių, dalyvaujančių SPASE EU programoje „Kūrybiška Europa – menų parama ir sklaida Europos regioninėse vietovėse“, buvo išvykusi į Cornwall miestą Didžiojoje Britanijoje, kur pristatė bendruomenę ir ilgametes jos tradicijas.

Laukžemės bendruomenę, kaip partnerę, dalyvauti projekte pakvietė uostamiesčio menininkų grupė „Žuvies akis“. Be laukžemiškių, jame, projekto vadovės Godos Giedraitytės kvietimu, dalyvauja ir kitos regiono bendruomenės – Drevernos, Švėkšnos, Rietavo ir Nidos.

Šiemet prasidėjusio projekto, kuriame, be Lietuvos, dalyvauja britai, estai, italai, rumunai, norvegai ir švedai, trukmė – 3 metai, jo tikslas – kad mažų miestelių ir kaimų žmonės turėtų galimybę susipažinti su profesionaliuoju menu – teatro, šokio ir pan., kad šviestųsi ir įgytų prasmingų potyrių.

Iki parenkant projekto partnerius, buvos surengtos „žvalgytuvės“: Laukžemėje irgi viešėjo projekto sumanytojai, taip pat – partneriai iš Didžiosios Britanijos.

„Britai pas mus atvyko jau iš anksto socialiniuose tinkluose pasidomėję Laukžemės bendruomenės veikla, o čia, vietoje, įvertino mūsų turimas sąlygas – ar mes galėtume priimti profesionalius kolektyvus. Mūsų sąlygos jiems paliko gerą įspūdį“, – kalbėjo A. Mikutienė.

Didžiojoje Britanijoje, Cornwall mieste, įvykusioje projekto dalyvių pažintinėje konferencijoje ji pristatė Laukžemės bendruomenę, kaip simbolį pasirinkusi Žolinės tradiciją.

„Vežiau naminės duonos, rugių puokštę – norėjosi papasakoti apie mus, kaip žemdirbių kraštą, ten būdama išlanksčiau vėjo malūnėlius, simbolizuojančius, kad esame apsupti technologijų parko – vėjo jėgainių, o duoną išdalinau per vakarienę. Prisistatymui tebuvo skirta 3 minutės, tad reikėjo viską daryti greitai ir įtaigiai. Bet to užteko, kad britai ir kiti projekto dalyviai sužinotų apie mūsų Žolinę, kurią Laukžemėje šiemet rengsime 18-ą kartą. Tokios tradicijos kitos šalys gi neturi, ir tai jų atstovams buvo įdomu“, – teigė A. Mikutienė.

Jos pastebėjimu, britai savo bendruomenėse labai daug dėmesio skiria nuoširdžiam šiltam bendravimui – tą buvo galima jausti visos kelionės metu, kai mes kol kas labiau rūpinamės materialine gerove, aplinkos sąlygomis.

Laukžemės bendruomenės pirmininkė savo bendruomenei parvežė gerą žinią – projekto iniciatorė grupė „Žuvies akis“ pažadėjo, kad profesionalioji kultūra mažąsias bendruomenes pasieks jau šį rudenį.

SPASE EU projektas – ne vienintelis, kuriame dalyvauja laukžemiškiai. Padedant Kaimo plėtros asociacijai, Laukžemės kaimo žmonės 2,5 mėnesio mokėsi anglų kalbos, ir mokymai bus tęsiami pasibaigus vasarai.

„Kai Laukžemėje lankėsi būsimi projekto partneriai iš Didžiosios Britanijos, susirinkome, kad pabendrautume anglų kalba, kad pasitikrintume, ko išmokome“, – vietinio projekto sąsajas su SPASE EU projektu įvardino A. Mikutienė, kuriai išvyka taip pat buvo ne tik galimybė pagilinti turimas anglų kalbos žinias, bet ir didelė motyvacija tobulėti.

Baigiamas Laukžemėje ir Žemės ūkio ministerijos finansuojamas projektas – iki gegužės pabaigos bendruomenės namuose turėtų būti įrengta virtuvė, kad bendruomenės žmonės patys galėtų pasigaminti maisto šventėms, renginiams, kad kaimo moterys vakarais turėtų galimybę pabendrauti, dalintis valgių receptais, naujienomis.

Be anglų kalbos mokymų, birželio 1 d. Laukžemės bendruomenė susitelks sporto šventėje, ruošis tradicinei Žolinei, jau planuoja Naujųjų metų sutikimo vakarą ir bendrą išvyką, o kitais metais lauks atvykstant SPASE EU projekto partnerių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas