Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Grupė Vydmantų gimnazijos pedagogų turėjo galimybę kvalifikaciją pagilinti Graikijoje kartu su kolegomis iš kitų šalių.

Grupė Vydmantų gimnazijos pedagogų dalyvavo „Erasmus+“ tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo projekte „Inkliuzinis (integruotas) ugdymas, apimantis darbą klasėje su skirtingų gebėjimų ir poreikių mokiniais, užkertant kelią ankstyvam jų iškritimui iš mokymo sistemos“.

Projekto veiklos vyko Graikijos mieste Pirėjuje, IDEC mokymų centre – į inkliuzinio ugdymo ypatumus šeši Vydmantų gimnazijos pedagogai gilinosi kartu su kolegomis iš Danijos, Italijos, Portugalijos ir Latvijos.

Mokymų dalyviai įgijo įvairiapusės patirties. Dėstytoja psichologijos mokslų ekspertė Betty Aggeletaki pristatė inkliuzinio ugdymo istorinę raidą ir jos pradininkus, kalbėjo apie mokymosi stilius ir būdus, kaip dirbti su kiekvienu vaiku, diskutavo apie stereotipus klasėje. Buvo pristatyti mokymosi sutrikimai, skirtingų šalių švietimo sistemos ir jų ypatumai. Žinias pedagogai įtvirtino spręsdami psichologinius ir situacijų kryžiažodžius.

Apsilankę vienoje Pirėjo mokyklų, vydmantiškiai kartu su kitų šalių mokytojais pamatė, kaip ugdomi vaikai su dideliais ir labai dideliais specialiaisiais poreikiais. Būtent šioje mokykloje dirbama, vadovaujantis inkliuzinio ugdymo idėjomis. Svarbiausias mokyklos tikslas – kad vaikas išmoktų save apsitarnauti, gyventi visuomenėje, atlikti darbus pagal savo gebėjimus. Tokiems vaikams taip pat sudarytos sąlygos mokytis šalia esančioje gimnazijoje, kad mokydamiesi įgytų socialinių įgūdžių.

„Daugiau apie Graikijos švietimo sistemą sužinojome, pabendravę su mokykloje dirbančiais pedagogais ir jų vadove. Jie akcentavo, kad jų darbe svarbiausia – atsidavimas savo darbui ir dėmesys kiekvienam vaikui“, – sakė Vydmantų gimnazijos direktorė Rasa Stonkuvienė.

Projekto dalyviai daug kalbėjo ir apie faktorius, lemiančius ankstyvą pasitraukimą iš ugdymo proceso, aptarė strategijas, turinčias įtakos skirtingų poreikių vaikų ugdymo gerinimui.

„Visus sužavėjo Danijos švietimo sistema, kurioje kiekvienam vadinamam kitokiam vaikui skiriama tinkama specialistų pagalba ne tik klasėje – visapusiškos pagalbos sulaukia ir šeima, o rūpinimasis mokiniu nenutrūksta ir šiam baigus mokyklą, yra sudarytos sąlygos integruotis į visuomeninį gyvenimą“, – pastebėjo Vydmantų gimnazijos socialinė pedagogė projekto vadovė Simona Brazdeikienė.

Daug kalbėta apie pagalbos modelį, numatytą Europos Komisijos normatyvų, aptartas D. A. Kolb‘o modelis, pagrįstas teorija, kad geriausias mokymo būdas yra leisti vaikams patiems veikti, eksperimentuojant ir įvertinant savo patirtį. Projekte dalyvavę pedagogai susipažino su Vokietijoje veikiančiu visos dienos mokyklos modeliu, kurį bandoma įgyvendinti ir Lietuvoje.

Pedagogai sprendė situacijas, susijusiais ir su netinkamu mokinių elgesiu, rašė pagalbos planus, žaidė grupinius žaidimus, aptarė vadinamąjį veidrodžio metodą, kaip būdą spręsti mokinių problemas.

Baigę kursų programą mokytojai gavo Europass mobilumo sertifikatus, o laisvu nuo mokymų laiku susipažino su Pirėjo ir Atėnų miestų įžymybėmis, graikiškomis tradicijomis, mėgavosi tradicine virtuve.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas