Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Žvyrduobėje atidarė čiuožyklą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2019-01-25
Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai prapjovė eketę, kad būtų galima pamatuoti ledo storį.

Didžiausi nekantruoliai pačiūžomis vakar vakare jau galėjo išbandyti vadinamojoje Kretingos miesto žvyrduobėje rajono Savivaldybės iniciatyva įrengtą čiuožyklą.

Trys ją prižiūrėsiančios bendrovės „Kretingos komunalininkas“ darbininkai čia plūkėsi nuo ketvirtadienio septintos valandos ryto. „Reikėjo nugrandyti ne tik gausų sniegą, bet ir surinkti visus akmenis, kurių bežaisdami buvo primėtę vaikai“, – „Pajūrio naujienų“ pakalbintas sakė Edmundas Pranckus.

Po pietų, darbininkams baigus pirmuosius čiuožyklos paruošimo darbus, pasirodė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai bei „Kretingos komunalininko“ vyriausiasis vadybininkas Stasys Perkauskas.

„Kadangi ledas labai grublėtas, iš bendrovės „Kretingos vandenys“ pasiskolinome siurblį, ant ledo paviršiaus užpilsime kokius 4 ar 5 kubinius metrus to paties telkinio vandens. Iki vakaro ir jis netruks užšalti“, – neabejojo S. Perkauskas.

Grandininiu pjūklu keliose 15,5 aro plotą užimančio telkinio vietose gaisrininkai prapjovė eketes, o rajono Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Bruzdeilinas pamatavo ledo storį. Vienur jis buvo 12, o kitur – 13 centimetrų.

Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Rasminos Beniušienės teigimu, toks storis pavojaus nekelia tik pavieniams pramogautojams, tačiau jų grupėms rekomenduojama bent 10–15, o idealiausia – 25 cm. Ir vedėja, ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skyrininkas Arvydas Ručinskas teigė, kad vis dėlto saugiausia būtų čiuožinėti ne ant užšalusių vandens telkinių, o ant ledo, po kuriuo yra tvirtas pagrindas.

„Mano nuomone, geriausia čiuožykla mažiesiems – štai šie smagūs snieguoti kalniukai“, – A. Ručinskas ranka mostelėjo į pakankamai aukštus žvyrduobės kraštus.

Rasminos Beniušienės teigimu, grupei pramogautojų čiuožinėti saugiausia, kai ledo storis būna 10–15, o idealiausia – 25 cm.

R. Beniušienė ir G. Bruzdeilinas tą pačią dieną ledo situaciją tikrino ir kitose Kretingos miesto vietose, kuriose žiemos teikiamais malonumais dažniausiai mėgaujasi kretingiškiai – tvenkinyje prie Pranciškonų gimnazijos, Dvaro parko I tvenkinyje, vandens telkinyje Birutės gatvėje.

„Kadangi mes jau žinome, jog vaikai ant ledo mėgsta laipioti ir esant atlydžiui, į pagalbą kontroliuoti pasitelkiame Šaulių sąjungos narius“, – sakė R. Beniušienė.

Anot jos, programa „Būk atsargus ant ledo“ – vienas civilinės saugos šviečiamųjų renginių. Lankstukai, informuojantys apie tai, kaip saugiai elgtis ant ledo, išdalinami ir visoms ugdymo įstaigoms.

---

Geri patarimai: nelipkite ant pabalusio ledo, nes jis būna iškorėjęs ir nestiprus. Už bato visuomet turėkite užsikišę ledo smigius. Jie padeda įsikabinti, jei ledas įlūžtų. Būtinai vilkėkite gelbėjimo liemenę su atšvaitais.

Svarbiausia – nepanikuokite. Įlūžę ropškitės ant ledo tik į tą pusę, iš kurios atėjote. Sliuokite ant ledo ne visu kūno svoriu, o plačiai išskėtęs rankas – taip padidinsite atramos plotą. Pasistenkite maksimaliai krūtine užgulti ledą, o po to atsargiai iškelkite vieną koją po kitos. Jei turėsite ledo smigius, visas šis procesas būtų garantuotas. Jeigu užčiuožėte ant ledo, kuris jau nebelūžta, niekuomet nebandykite stotis – irkitės gulėdami ant pilvo rankomis iki kranto. Tik pasiekęs krantą bėkite, kad sušiltumėte, ir ieškokite šiltos vietos, kur galėtumėte nusivilkti šlapius drabužius.

Jei įlūžo kitas žmogus. Jei pastebėjote skęstantį asmenį, visuomet pirmiausia kvieskite pagalbą ir bendraukite su skęstančiuoju. Sakykite, kad skubate į pagalbą. Psichologinis palaikymas tokioje situacijoje yra ypač svarbus. Artintis prie eketės, kurioje yra skęstantysis, reikia labai atsargiai – geriausia šliaužte ir plačiai išskėtus rankas. Jeigu yra galimybė, po savimi pasidėkite plokščią daiktą, pvz., lentą. Prišliaužti prie pat eketės krašto ir duoti skęstančiajam ranką negalima, kadangi galite įlūžti pats. Laikykitės atstumo nukentėjusiajam mesdami virvę, duodami tvirtą šaką, lentą ar slidžių lazdą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas