Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Žemaičių duetas – ir savame krašte pranašas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Smiltys
  • 2018-12-14
Administracijos direktorius Virginijus Domarkas ir meras Juozas Mažeika Gedeminą Jepšą bei jo dukrą Ingą pasveikino rajono Savivaldybėje.

Lietuvos televizijos muzikiniame projekte „Du balsai – viena širdis“ dalyvavę, komisijos mėtyti ir vėtyti, bet vis tiek nugalėtojais tapę, pagrindinį prizą – kelionę į Holivudą – laimėję tėvas ir dukra Gedeminas ir Inga Jepšai iš Lendimų kaimo užvakar buvo pasveikinti ir Kretingos rajono savivaldybėje.

Muzika visada šalia

„Kiek pamenu, dar nėra buvę, kad dainuojanti tėvo ir dukros pora taip išgarsintų Žemaitiją, Kretingą, o labiausiai – Darbėnų, iš kur kilę, pusę“, – ką tik posėdžiavusių Strateginio planavimo tarybos narių akivaizdoje kalbėjo meras Juozas Mažeika. Jis prisipažino paprastai tokiems televizijos šou dėmesio nerodantis, tačiau šį stebėjęs vien dėl Jepšų. „Kai ant visos studijos Gedeminas atidarė savo „vargonus“, iškart pagalvojau – jei būtų buvusios sąlygos, gal antrą Vaclovą Daunorą rajone būtume turėję“, – šmaikštavo jis ir nuoširdžiai pasidžiaugė, kad Dievulis G. Jepšui davė tokį gerą balsą ir klausą.

Ne mažiau komplimentų sulaukė ir Inga Jepšaitė, muziką pamilusi nuo ankstyvos vaikystės. Kadangi niekada nelankė vaikų darželio, vienintelė aplinka, kurioje ji augo su muzika, buvo šeima. „Kiek pamenu, tėtis nuolatos dainuodavo, o mama niūniuodavo“, – „Pajūrio naujienų“ pakalbinta šypsojosi ji.

Ir Gediminas Jepšas atsidavė vizažistės rankoms.

Iš pradžių Jepšų šeima muzikuodavo namuose, o vėliau būdavo kviečiama ir į pasirodymus Piliakalnio kaimo kultūros namuose. Pirmosios dainos, kurias Inga atliko scenoje, buvo „Dvi vištytės baltos“ bei „Oi, griežle griežlele mano“. Vėliau su malonumu ji dainavo ir mokykloje – lankė ansamblį.

Paklausta, ar dėl to, kad tolesnio savo gyvenimo nesusiejo su muzika, nesigaili, Klaipėdos universitete karjeros projektavimo magistro studijas baigusi mergina nusišypsojo – ką bestudijuotų, kokį darbą bedirbtų, muzika ir taip visada buvo yra ir bus šalia. Anot pašnekovės, norint studijuoti šią sritį, reikėjo bent mažiausio pasirengimo, galbūt baigti muzikos mokyklą.

„Aš tokios galimybės neturėjau, visos žinios apie natas, solfedžiavimą bei kitus dalykus – iš muzikos pamokų bendrojo lavinimo mokykloje“, – sakė I. Jepšaitė.

Prisegė „žemaičių“ etiketę

Tokie konkursai, kaip „Du balsai – viena širdis“, pašnekovei – nebe naujiena. Prieš trejus metus ji dalyvavo projekte „Lietuvos balsas“. Nors šis projektas nebuvo toks sėkmingas, tačiau su keletu dalyvių užsimezgusios pažintys ir draugystės, kurios tęsiasi iki šiol, Ingos žodžiais, taip pat labai didelė vertybė.

O į projektą „Du balsai – viena širdis“ I. Jepšaitė užsiregistravo ir dėl tėčio. „Aš žinojau, kad pakilti į didžiąją sceną buvo jo gyvenimo svajonė, norėjau išpildyti“, – šypsojosi pašnekovė.

Gedeminas atviravo vos nepadaręs klaidos ketindamas šio iššūkio atsisakyti. „Žinuokit, ka iejau i tou scena – galvuojau, ka i dongu, tuoki ispudi nikumet dar nebovau patyrės ėr kažin a daugiau bepatėrsiu“, – pridūrė šis.

Projekto metu su komisija, aptarnaujančiu personalu bei vedėja Jurgita Jurkute G. Jepšas taip pat bendravo tik žemaitiškai. „Patė pėrmoujė dėina anims pasakiau: rokousius žemaitėška, o ka reks dainioutė, šauksio dėdėle garse“, – pasakojo humoro nestokojantis vyras. Inga juokavo, jog Gedeminas, jei sakinį ir pradėtų literatūrine kalba, tai vis tiek užbaigtų žemaitiškai – kitaip jam nepavyksta. Tad dėl kalbėjimo prigimtine tarme šiai projekto porai neatsitiktinai buvo prilipdyta „žemaičių“ etiketė, o tuo pačiu atsirado proga parodyti, kokia graži ir spalvinga žemaičių tarmė.

Žemaičių pora iš Lendimų kaimo savo pasirodymais pavergė Lietuvą.

„Išmetė“, o paskui grąžino

Paklausti, ar duetų pasirodymuose buvo daug laidos kūrėjų režisūros, Inga ir Gedeminas neigė – esą prodiuseriai kaip tik skatinę būti savimi, nevengti išskirtinumo. Nesurežisuota buvo ir, kai Gedeminas prajuokino publiką viešai prisipažinęs, jog naktį prieš filmavimą pirmąsyk gyvenime nakvojo viešbutyje.

Paklaustas, kaip jam apskritai patiko Vilnius, ką pamatė, G. Jepšas nedaugžodžiavo: „Pavakščiuojuom po cėntra. Mon geriau kaimė. Išeni i lauka – vėskas tep plate, erdve, o tėn – kažkap onkšta, sospausta. Vėsa omžiu kaimė gyvenos, dėdeliam miestė sunke butu priprastė“. Dalyvių grimu rūpinosi profesionalūs vizažistai, šukuosenomis – šukuosenų meistrės. Pirmajai laidai drabužius reikėjo pasiruošti patiems, o vėliau įvaizdį kūrė projekto stilistė. G. Jepšas prisipažino, kad, atliekant dainą „Aguonos“, įspraustas į rokerio kostiumą, jautėsi nejaukiai.

Tąkart I. Jepšaitės ir G. Jepšo duetas rungėsi su karinę-patriotinę dainą „Pinavija“ atlikusiais mama ir sūnumi Aurelija Meškauskiene ir Rapolu Kęstučiu Meškausku ir, nors iš visų tą vakarą besivaržiusių dalyvių surinko daugiausiai studijos žiūrovų balsų, komisijos verdiktu į kitą etapą vis tiek nebepateko.

„Buvo gaila, norėjome dar pabūti, dar bent vieną dainą sudainuoti, tačiau atsisveikinome ir išvažiavome be pykčio“, – sakė ji. O tuo tarpu viešojoje erdvėje užvirė tikras karas! Daugiau kaip 20 tūkstančių žiūrovų ir klausytojų iš visų Lietuvos kampelių skambučiais ir žinutėmis atakavo projekto kūrėjus, reikalavo sulaužyti projekto taisykles ir žemaičius grąžinti į pusfinalį. „Grįžome šiek tiek sumišę, manėme, gal nelabai sąžininga bus kitų dalyvių atžvilgiu, kaip jie mus priims?“ – išgyvenimais dalijosi pašnekovė. O priėmė šiltai. Labiausiai susidraugavo su nuo pirmos laidos pažįstamais Aurelija bei Rapolu, su Reda ir Gražina, su Irena ir Frėja iš Sedos, su nerealius pasirodymus žiūrovams dovanojusia mažąja Gabriele bei jos mama Aurelija. „Jeigu kas iš projekto dalyvių ir jautė pavydą, to neparodė. Visi supratome, jog tai buvo žaidimas“, – neabejojo Inga.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas