Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Budriškiai surengė padėkos vakarą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2018-11-30
Padėkos nusipelnė nuolatiniai kaimo bendruomenės renginių rėmėjai (iš kairės) Danguolė ir Virginijus Markevičiai bei Inga ir Algis Martinkai.

Budrių ir Nausodžio kaimų žmonės, nešini lauknešėliais sau ir kaimynui pavaišinti, rinkosi į Kretingos rajono kultūros centro Budrių skyriuje surengtą padėkos vakarą, pavadintą „Širdies ramybe šildyk“.

Savivaldybės dovana kaimui – išasfaltuotas kelias

Toks vakaras čia buvo surengtas pirmąkart. Anksčiau kaimo žmonės ateidavo kartu pavakaroti rudens pradžioje, o šiemet nuspręsta metams baigiantis už gerumą padėkoti visiems, kurie to verti.

Trejus metus budriškiai laukė ir pagaliau sulaukė, kol bus išasfaltuotas Raguviškių–Budrių kelias. Daugelis žmonių į darbus mieste važinėdavo juo duobėtu, rudenimis ir pavasariais pažliugusiu. „Bijojome, kad vien dėl to mūsų kaimas dar labiau ištuštės, jaunos šeimos, kurių ir taip turime nedaug, skleis sparnus gyventi kitur – kur geresnis susisiekimas, kur gražiau ir patogiau“, – sakė Budrių kaimo bendruomenės centro pirmininkė Janina Lukauskienė. Anot jos, daug kartų buvo minami rajono Savivaldybės slenksčiai, prašant, kad problema būtų išspręsta. „Ir šiemet turime rezultatą – tas kelias išasfaltuotas“, – džiaugėsi bendruomenės pirmininkė. Ji pridūrė, kad, rajono Savivaldybei padedant, asfalto danga buvo paklota ir Nausodžio vaikų krepšinio aikštelėje, kurią įrengiant nuoširdžiai padirbėjo ir patys vietiniai žmonės. Be to, finansiškai remiant Savivaldybei, Budrių bendruomenė šiemet įgyvendino projektus „Sugrįžkime į tėviškę“, „Saulutė teka kiekvienam“, „Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį keliaudami“, be to, buvo atnaujintos jaunimo erdvės priemonės.

Žodžio „ačiū“ galia

„Koks didelis ir stiprus gali būti dėkingumas. Kiek daug jame gali būti gyvybės ir vilties, kiek daug stebuklingų galių jis gali atnešti. Ir visai nesvarbu, kaip dėkingumas atrodys – gal tai švelnus rudeninio lapo prisilietimas, gal mažytis suvenyras, o gal paprasčiausias žodis „ačiū“, – kalbėjo pirmininkė. Anot jos, žvakė yra ne vien dekoratyvus ir romantiškas vakaro apšvietimas, ji į mūsų gyvenimus atneša ramybę, šviesą ir energiją. Šiuo šviesos ir gerumo simboliu su bendruomenės logotipu buvo apdovanoti šventėje dalyvavę Kretingos rajono Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė, Žalgirio seniūnijos seniūno pavaduotojas Valdevinas Navajauskas, aktyvi Budrių kaimo bendruomenės taryba, tikinčiuosius aptarnaujantis Kartenos klebonas Algirdas Lukšas, kurio iniciatyva Budrių bažnyčioje apsilankė, o parapijiečiai turėjo galimybę maloniai pabendrauti su Telšių vyskupu Kęstučiu Kėvalu.

Budrių kaimo bendruomenė – skirtingų interesų, nuomonių, charakterių žmonės, bet sugeba rasti bendrą kalbą, veikia ranka rankon, kiekvienas stengiasi dėl šalia esančio. Už supratingumą, moralinę, o kartais ir materialinę pagalbą pirmininkė padėkojo Kretingos rajono kultūros centro ir Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos vadovams ir darbuotojams. Pro pirmininkės akis nepraslydo ir svajones išpildyti padedančių renginių nuolatinių rėmėjų pavardės – po žvakutę buvo įteikta Ingai ir Algiui Martinkams, Dangirutei ir Petrui Sireikiams, Danguolei ir Virginijui Markevičiams, Janinai ir Vidučiui Aniuliams.

„Šalia mūsų gyvena žmonės, kurie palaiko draugiją, kai reikia, slaugo, myli, užjaučia, tačiau galbūt ne visada išgirsta „ačiū“. Ištarti šį žodį – ne vien gero išsiauklėjimo ženklas, juo parodome, kad esame reikalingi vieni kitiems“, – sakė J. Lukauskienė.

Gerumo žvakutę uždegė Budrių kaimo bibliotekos vedėja Jolanta Zubernienė.

Anketose – daugybė pavardžių

Ruošiantis šiam padėkos vakarui, kaimo bendruomenė Budrių ir Nausodžio kaimuose buvo išplatinusi anketas, kurias užpildę gyventojai išvardijo, kam ir už ką jie norėtų padėkoti. „Gavome 40 anketų. Pavardžių buvo tiek daug, kad, atrodė, jog nebėra žmogaus, kuriam už pagalbą ar gerumą nebūtų dėkojama“, – teigė J. Lukauskienė.

Anketos buvo suskirstytos į kelias grupes. Už bažnyčios ir kapinių priežiūrą žmonės dėkojo Antaninai ir Juozui Kniukštoms bei Irutei Jablonskienei; už aplinkos tvarkymą ir kaimo gražinimą – Stasei ir Algiui Anužiams, taip pat Lidijai ir Kęstučiui Šiškoms; už palaikymą, pagalbą bėdoje, supratingumą ir patarimą – Zitos ir Alfonso Pruckų, Janinos ir Broniaus Sermončių, Juditos ir Zigmo Mačernių, Magdutės ir Adolpo Puplesių, Mildos ir Broniaus Kubilių, Liucijos ir Juozo Skliuderių, Onutės ir Edmundo Viršilų, Virginos ir Vytauto Uktverių, Antaninos ir Stasio Valužių šeimoms. Už malonų bendravimą padėkas pelnė Aldutė Darulienė, Zina Raminienė, Jadvyga Enzinienė, Regina Liaudinskienė, Valentina Beinorienė, Felicija Mačernienė, Milda Venskuvienė, Elvyra Domarkienė, Juranda Sermontienė ir Zita Sermontienė, Danutė Paukštienė bei Laura Sidenko. Už ūkišką pagalbą buvo padėkota Erikui Lukauskui, Petrui Benečiui, Vaidui Mikalauskui, Audriui Lukauskui, Kęstučiui Karčauskui, Mariui Krištupui ir Andriui Krištupui, Modestui Pareigiui bei Antanui Mastauskui; už kaimyniškumą – Virginai ir Kaziui Buivydams, Virginai ir Aurimui Bernotams, Erikai ir Rimiui Bertašiams, Adelei Markevičienei ir Stasiui Dobrovolskiui.

Nepasveikinti neliko jubiliejus atšventę Zita Benetienė, Diana Petkevičienė, Rita Kupšytė, Regina Želvienė, Ingrida Abelkienė ir Zita Pruckuvienė.

Šventinę nuotaiką kūrė ir Kretingos rajono kultūros centro Budrių skyriaus bei kviestinių saviveiklininkų atliekami kūriniai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas