Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pro kretingiškį vyndarį sėkmė ir vėl nepraėjo

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2018-11-27
Vytauto Kanapkos rankose – už 6 garbingas nominacijas pelnyta pereinamoji Lietuvos nacionalinės vyndarių asociacijos prezidento taurė „Metų vyndarys“.

Vytautas Kanapka iš šeštadienį Plungėje įvykusio jauno vyno (božolė) čempionato, kuriame varžėsi 30 dalyvių, vėl grįžo su apdovanojimais: II vieta pripažinta jo vynui „Barbė“, III – „Auskarai“, o, svarbiausia, – įteikta įspūdinga pereinamoji Lietuvos nacionalinės vyndarių asociacijos prezidento taurė „Metų vyndarys“.

Rūsyje – nuo ryto iki vakaro

Vienetinė vario taurė įteikiama vyndariams už daugiausiai per metus pelnytų nominacijų. Jų V. Kanapka šiemet pelnė šešias. Jeigu taurę pavyks išlaikyti dvejus metus, galės ją pasilikti visam.

Kretingiškio vyndarystės stažas – 18 metų, o patirtis, sakė, kaupiasi kaskart. „Tik reikia daugiau mąstyti ir nebijoti eksperimentuoti“, – įsitikinęs jis.

Pašnekovas juokavo, kad didžioji jo laiko dalis – 9 mėnesius per metus – praeina rūsyje. „Būna, kad įlendu ten iš ryto, o išlendu tik vakare“, – teigė jis. Vienam pačiam uogas ir vaisius reikia nuplauti, sumalti, išspausti, perpilti į tarą – ir visa tai atliekama rankomis.

Anot V. Kanapkos, užraugus vyną, po kurio laiko būtina jį patikrinti – ar nepasikeitė skonis, ar negenda? Vytautas pasakojo vieną dieną šiek tiek gurkštelėjęs tris mėnesius brandinto serbentų vyno, o neišgertą šlaką paliko. „Turbūt esu iš tų, kurie „prie tinginio“, – neišploviau taurės ir ant serbentų vyno likučio šliūkštelėjau rabarbarų vyno. Skonis pasirodė ypatingas!“ – papasakojo V. Kanapka.

Svarbu ir namiškių pripažinimas

Jo žodžiais, taip netyčia ir gimė laurus šiame božolė čempionate nuskynęs naujas raudonasis vynas, kurį „Barbe“ pavadino neatsitiktinai: šiame vyne yra gerokai daugiau rabarbarų negu serbentų, o skambesys „Barbė“ primena žodį „rabarbaras“. Tiesa, pripažinimą šis vynas pirmiausia pelnė Kanapkų namuose: Vytauto žmonai Vidai skonis pasirodė panašus į aviečių, o sūnui, taip pat Vytautui, – į aviečių ir vynuogių. Trečiosios vietos laimėtojas vynas „Auskarai“ – irgi malonaus skonio, pagamintas iš grynų vyšnių.

Visi V. Kanapkos vynai, kuriuos jis gamina daugiausia iš savo paties užsiaugintų sodo ir daržo gėrybių, yra 14 laipsnių stiprumo. Kiek juos belaikytų, tie laipsniai nesikeičia, keičiasi tik gėrimo sodrumas ir skonis. Vienus vynus, tokius, kaip šermukšnių, reikia brandinti trejus metus, kitus, kaip, pavyzdžiui, moliūgų, pakanka tris mėnesius. Moliūgų vynas labiausiai patinka tiems, kurie mėgsta saldesnius.

Pomėgį užsiimti vyndaryste kretingiškis paveldėjo iš savo senelio, kurio pats nepažinojo, bet iš mamos girdėjo, kad šis puoselėjęs didžiulį sodą ir kasmet daręs vyną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas