Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų (LK KASP) Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306 lengvosios pėstininkų kuopos karių savanorių ir Kretingos jaunųjų šaulių eisena.

„Atiduok Tėvynei, ką privalai“ – tokiu šūkiu rajono visuomenė buvo pakviesta į Kretingos miesto Rotušės aikštę paminėti Lietuvos kariuomenės 100-ąsias įkūrimo metines bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Šventėje pagerbti tarnybai atsidavę kariai savanoriai, jaunieji šauliai, demonstruoti ginklai ir technika. Taip pat vyko ekskursija, skirta aplankyti ir pagerbti Lietuvos karių savanorių bei partizanų amžino poilsio Kretingoje vietas.

Negailėta sveikinimų

Renginys atidarytas iškilminga eisena ir Lietuvos himno giedojimu. Vėliau LK KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306 lengvosios pėstininkų kuopos kariai savanoriai paleido tris salves, kurias skyrė Tėvynei, Lietuvos žmonėms ir kariuomenei.

Vyko Kretingos jaunųjų šaulių pasižadėjimo Lietuvos Respublikai ceremonija. Jie prisiekė ne tik ištikimai tarnauti, vykdyti vadų įsakymus, bet ir, negailėdami savo jėgų bei gyvybės, ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Jaunuosius šaulius palaimino Kretingos katalikų bažnyčios diakonas brolis Bernardas.

Kretingos jaunieji šauliai priėmę priesaiką pagerbė savo vėliavą.

„Dabar priesaiką priėmė jaunieji šauliai. Kariai savanoriai ją irgi priima, bet dažniausiai po bazinio kario savanorio kurso. Šauliai įeina į kariuomenės sudėtį, dalyvauja kartu su mumis įvairiose pratybose, renginiuose“, – kalbėjo LK KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306 lengvosios pėstininkų kuopos kuopininkas štabo seržantas Martynas Šimkus.

Šventėje taip pat pagerbti tarnybos metu pasižymėję kariai. Už parodytą iniciatyvą, gerą pareigų vykdymą ir aktyvią šaulių veiklą padėkos raštai įteikti devyniems jauniesiems šauliams. Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų medaliu už pavyzdingą kario savanorio tarnybą apdovanoti keturi Kretingos kuopos kariai savanoriai, taip pat ir dar keturi rinktinės kariai.

„Pagarbos vertas kiekvienas, kuris savo širdyje atranda tikrą kario dvasią ir drąsą“, – taip Lietuvos kariuomenės 100-mečio proga šios profesijos atstovus ir kretingiškius sveikino Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika. Jis taip pat tikino, kad Lietuvos kariuomenė kasmet stiprėja, modernėja, tačiau nekinta tik jos didžiosios vertybės – ištikimai tarnauti Lietuvai negailint jėgų ir gyvybės.

Be rajono mero J. Mažeikos, iškilmingoje rikiuotėje dalyvavo mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, kiti rajono politikai.

Kretingos jaunieji šauliai priėmę priesaiką pagerbė savo vėliavą.Rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, rajono meras Juozas Mažeika ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Povilas Černeckis pagerbė Lietuvos nepriklausomybės kovotojus.

Juntamas kariuomenės pakilimas

Dar 1918 m. lapkričio 23 d. Lietuvos premjeras Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo įkūrė apsaugos tarybą. Tada kariuomenėje tarnavo vos 100 žmonių. Šiandien vien Kretingos kuopoje tarnauja 78 kariai savanoriai. Pasak M. Šimkaus, tai – gana gausi ir stipri kuopa: „Jaučiasi, kad daug žmonių norėtų ateiti pas mus, tačiau kariais iš karto netampama, reikia išklausyti tam tikrus kursus ir ne tik.“

Lietuvos kariuomenės diena jiems – profesinė šventė, o šiais metais – ypatinga, nes jubiliejinė. „Šie metai yra šventiški, juntamas pasikeitęs žmonių požiūris į kariuomenę. Buvo metai, kai ši sritis buvo pamiršta, tačiau dabar jaučiamas kariuomenės pakilimas“, – tikino M. Šimkus.

Į šventę atvykusi kretingiškė Rasa Bružienė sakė auginanti tris sūnus, iš kurių vienas renginyje dalyvavo jau kaip jaunasis šaulys, o kitas – būsimasis šaulys. „Tikiuosi, kad visi mano sūnūs bus patriotai ir kariuomenė netaps jiems svetima. Tėvynę ginti reikia – bijai ar nebijai, nes jeigu ištiktų toks baisus dalykas, kaip karas, turbūt reiktų mums visiems vienokiu ar kitokiu būdu jame dalyvauti“, – savo mintimis dalijosi ji.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione Tauragės rajone tarnaujantis būrio vado pareigas einantis kretingiškis ltn. Emilis Antipovas prisiminė, kad prieš tapdamas kariu labai norėjo būti futbolo treneriu, tačiau dėl savo pasirinkimo nesigaili. „Visuomenėje esi pavyzdys. Tekę girdėti, kad žmonės, pamatę mieste kariškį su uniforma, labiau pasitempia, jaučia jam pagarbą ir žino, kad kažkas juos saugo“, – patirtimi dalijosi ltn. E. Antipovas. Jis taip pat su savo kolege iš Kretingos pasidžiaugė, kad šventė vyksta jų gimtajame mieste.

„Norint tarnauti kariuomenėje reikia tik meilės Tėvynei, o viso kito išmokysime“, – apie tai, ko reikia einant tarnauti į kariuomenę, sakė M. Šimkus.

Karinės ginkluotės parodoje turimą techniką demonstravo Kretingos kuopa, Dragūnų ir Kęstučio batalionai.

Ekskursijos tapo gilia tradicija

Ginklų ir technikos parodoje savo ginkluotę pristatė Kretingos kariai savanoriai, svečiai iš Dragūnų ir Kęstučio batalionų, dalyvavo karo policija, prievolės centras ir pasieniečiai. „Kaip lengvieji pėstininkai turime šaunamuosius ginklus – tai automatiniai ginklai, kulkosvaidžiai, granatsvaidžiai, taikliųjų šaulių ginklai, paramos ginklas minosvaidis“, – vardijo štabo seržantas M. Šimkus.

Po parodos vyko jau tradicija tapusi ekskursija, skirta aplankyti ir pagerbti Lietuvos karių savanorių bei partizanų amžino poilsio Kretingoje vietas. Ją vedęs istorikas pedagogas Vaidas Kuprelis į tolesnį kelią ekskursijos dalyvius palydėjo ant Lietuvos Nepriklausomybės paminklo, esančio Kretingos Rotušės aikštėje, parašytais žodžiais: „Sustok, praeinąs Lietuvi, pagerbk kovojusius dėl Lietuvos laisvės, pagalvok, ar seki jų pavyzdžiu.“

Tokios ekskursijos Kretingoje pradėtos rengti prieš vienuolika metų. Kretingos Pranciškonų gimnazijos moksleiviai 2008 m. pirmą kartą pagerbė karius savanorius, partizanus. „Iš tos tradicijos kilo miesto tradicija. Prieš kokius penkerius metus pradėjome ekskursijas rengti ir su miesto gyventojais, prieš trejus – įtraukėme kariuomenės ginkluotės parodą, dabar dar turime ir karinę rikiuotę“, – kalbėjo pedagogas.

Kretingoje istorinės ekskursijos populiarėja, o lankomiausios vietos – vienuolynai, bažnyčios, piliakalniai. „Apie savo gyvenamąją aplinką reikia žinoti, nes nuo tokių paprastų dalykų gimsta meilė gimtinei“, – teigė V. Kuprelis.

Ekskursiją jos dalyviai baigė prie Kretingos savanoriams atminti skirto paminklo, kurį pastatė gyvi likę patys savanoriai. „Tai – gyva vieta, nes čia susiburdavo žmonės per šventes, ateidavo, kad prisimintų praeitį“, – sakė istorikas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas