Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Problemą spręs kompleksiškai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-07-24

Šiltuoju metų sezonu prie tvenkinių traukia būriai pėsčiųjų ir dviratininkų, tačiau jie yra nesaugūs, nes Dvaro ir Parko gatvėmis jaunimas laksto automobiliais ir motociklais, viršydamas greitį. Tokią problemą paskutiniame Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje iškėlė Edmundas Bružys ir Juozas Benetis, kalbėję visų Dvaro ir Parko gyventojų vardu.

Dvaro gatve daugelis kretingiškių eina į maudyklas prie vadinamojo trečiojo tvenkinio, tad čia automobiliais ir motociklais lakstantis jaunimas kelia grėsmę pėsčiųjų saugumui.

E. Bružys ir J. Benetis komisijai pateikė prašymą, kurį pasirašė 14 Dvaro ir Parko gatvių gyventojų, pageidaujančių įrengti transporto eismo ribojimus, siekiant apsaugoti pėsčiuosius ir dviratininkus (ypač – vaikus) nuo galimų nelaimių. „Manome, kad tikslinga įrengti greičio slopinimo kalnelius Dvaro gatvėje ruože nuo Rožyno gatvės iki Parko gatvės bei Parko gatvėje – nuo tvenkinio Dvaro gatvės link, kur baigiasi žvyruota danga“, – prašyme teigė gyventojai.

Komisijos pirmininkas Povilas Černeckis abejojo greičio mažinimo kalnelių nauda, nes įprastai juos įrengus, komisiją užplūsta nepatenkintų gyventojų prašymai juos pašalinti dėl kylančio triukšmo, dulkių, padidėjusio transporto išmetamųjų dujų kiekio.

„Geriausia būtų taip rekonstruoti gatvę, kaip tai padaryta M. Daujoto gatvėje, kur įrengtos salelės ir zonos pėstiesiems. Tai būtų efektyviausias būdas riboti transporto greitį, tačiau dėl lėšų stygiaus negalime šitaip pertvarkyti tiek gatvių, kiek norėtume, – apgailestavo P. Černeckis. – Yra dar trečias variantas: įrengti greitį ribojančius kelio ženklus, pavyzdžiui, šį kvartalą įvardinti kaip gyvenamąją zoną – tuomet pėstieji turėtų pirmenybę prieš transporto priemones.“

Posėdyje dalyvavę J. Benetis ir E. Bružys pritarė, kad kvartalas būtų pažymėtas kaip gyvenamoji zona, tačiau pabrėžė, kad jauni vairuotojai, norintys pademonstruoti savo technikos galingumą ir pasipuikuoti vairavimu, į kelio ženklus nekreipia dėmesio – juos sulėtinti greitį priverstų tik fizinės kliūtys.

„Į maudyklas eina jaunos šeimos, būriai vaikų – turime galvoti, kaip juos apsaugoti, kol neįvyko skaudžių nelaimių. Gatvėse nėra šaligatvių“, – sakė J. Benetis ir E. Bružys, kurių žiniomis, eismo įvykių Parko ir Dvaro gatvėmis pasitaiko, laimei, per juos žmonės dar nebuvo sužeisti.

Komisijos nariai diskutavo tokius variantus, kaip ties Parko ir Dvaro g. sankryža įrengti „Stop“ ženklus ar visiškai panaikinti ženklus, paverčiant sankryžą lygiareikšme, kur vairuotojai turėtų vadovautis dešinės rankos taisykle.

Galiausiai prieita išvados, kad automobiliais ir motociklais lakstantys vairuotojai yra ne tik šios sankryžos problema – tai aktualu visam gyvenamajam kvartalui, esančiam šalia vadinamojo trečiojo tvenkinio.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas pasiūlė problemą spręsti kompleksiškai: artimiausiu metu įrengti kelio ženklus, nurodančius gyvenamąją zoną, ir kartu suskaičiuoti, kiek kainuotų Dvaro ir Parko gatvėse įrengti tokias saugumo saleles, kokios yra M. Daujoto g. Šią idėją palaikė P. Černeckis, svarstydamas, kad galbūt ateityje eismo saugumo įrenginiai Dvaro ir Parko gatvėse galėtų būti įtraukti į prioritetinių objektų sąrašą.

Eismo saugumo komisijos nariai svarstė, jog gyvenamąją zoną būtų logiška įtvirtinti visame kvartale – pradedant nuo Žemaitės al. ir apimant ne tik Parko ir Dvaro gatves, bet ir Rožyno, Tvenkinio bei aplinkines gatves iki bendrovės „Kretingos vandenys“. Vis dėlto komisijos nariai suabejojo, ar tam pritartų visi šio kvartalo gyventojai, nes Kelių eismo taisyklės numato, kad gyvenamojoje zonoje ne tik draudžiama važiuoti didesniu kaip 20 km per val. greičiu, palikti transporto priemonę įjungtu varikliu ilgiau, negu būtina pasirengimui važiuoti, bet ir palikti stovėti didesnės kaip 3,5 t didžiausiosios leidžiamosios masės krovininius automobilius, daugiau kaip 12 sėdimų vietų autobusus, taip pat traktorius, savaeiges mašinas ir jų priekabas.

Komisijos nariai vienbalsiai nutarė, kad visų pirma Kretingos miesto seniūnija, pasitelkusi seniūnaičius, išsiaiškins šiame kvartale gyvenančių žmonių nuomonę, o tik tada bus priimamas galutinis sprendimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas