Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Kretingos choristus ir jų vadovą Aloyzą Žilį (priekyje dešinėje) visą kelionę lydėjo gera nuotaika.

Kretingos rajono kultūros centro moterų choras „Svaja“ ir vyrų ansamblis „Žilvinas“, vadovaujami Aloyzo Žilio, viešėjo Lenkijoje – kretingiškiai ir keliavo, ir koncertavo, tad patyrė pačių įvairiausių įspūdžių.

Pirmą lietuvišką giesmę Kretingos kolektyvai sugiedojo Šv. Lipkos, arba Šventaliepės, barokinėje bažnyčioje, o tarp Sopoto ir Gdansko prisiglaudusioje Olivos gyvenvietėje, jos bohemiškame klube „Dom Zarazy“ svečių iš Lietuvos koncerto pasiklausyti susirinko vietos bendruomenė. Kelionės dalyvių teigimu, vakarą lydėjo išskirtinai šilta atmosfera, skambėjo liaudies, klasikos bei šiuolaikinių kompozitorių kūriniai, kurių nemažą dalį sudarė „Svajos“ ir „Žilvino“ vadovo Aloyzo Žilio sukurtos dainos. Kretingiškiai susitiko su įkvepiančia asmenybe klubo savininke aštuoniasdešimtmete architekte Danuta, kuri pati suremontavo apleistas patalpas ir įkūrė bendruomenės susirinkimų vietą. Ant klubo sienos – didžiulė Olivos gyventojų nuotrauka. Tarp 3,5 tūkstančių Olivos žmonių Danuta didžiuodamasi parodė stovint ir buvusį prezidentą Lechą Valensą, dabar – Olivos gyventoją.

Įkvėpti gražaus priėmimo išvakarėse, choristai giedojo šventadienio šv. Mišiose Šventosios šeimynos bažnyčioje. Šįkart skambėjo Aloyzo Žilio, Konrado Kavecko, Hendelio sakraliniai kūriniai. Parapijos kunigas Tadeušas, dėkodamas už gražų muzikavimą, prasitarė, kad netrukus su vaikų choru viešės Vilniuje, o gausiai susirinkusi bendruomenė negailėjo chorui aplodismentų, padėkų.

Lietuviška giesmė Šventaliepės bažnyčioje

etingos choristai pabuvojo Gierložo miško, kuriame stūkso „Vilko irštvos“ likučiai – II Pasaulinio karo metu buvusi A.Hitlerio vadavietė, be Šventaliepės, – dar ir Malborke, didingą įspūdį palikusioje stambiausioje gotikos stiliaus pilyje Lenkijoje. Kretingiškiai taip pat grožėjosi vienu seniausių Šiaurės Lenkijos miestų Gdansku, plaukiojo „Piratų laivu“, populiariajame Lenkijos pajūrio kurorte Sopote pavaikščiojo ilgiausiu – 515 m – Baltijos jūros molu, aplankė Žalgirio mūšio lauką.

Kelionę, gelbstint Lietuvos Respublikos konsulato Gdanske sekretoriui Januš Diugevič, suorganizavo A. Žilys. Konsulato sekretoriaus teigimu, Gdansko gyventojai palaiko artimus ryšius su Lietuva, ypač – su Vilniumi, o ir daugelis Gdansko gyventojų savo šaknis sieja su Lietuva.

„Konsulas, padėkojęs mums už puikius koncertus, malonų bendravimą, sakė lauks mūsų atvykstant su koncertais į Gdansko ar Sopoto šventes, ir pažadėjo padėti išspręsti visus organizacinius klausimus“, – užsimezgusia bendryste pasidžiaugė A. Žilys.

Mozūrijos keliais į Gdanską kretingiškius choristus lydėjo vilnietė gidė, choro „Liepos“ dainininkė Danutė Kniūkštienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas