Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 0 %
Naktį-3°C debesuotumas 96 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Senjorų rankose – diplomai ir gėlės

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2018-06-01
Diplomų įteikimo dieną TAU senjorus užvaldė ypatinga nuotaika.

Kretingos rajono kultūros centre 171-am Trečiojo amžiaus universitetą (TAU) baigusiam senjorui buvo įteikti diplomai ir gėlių. Iš viso besimokančiųjų yra 203, tačiau 32 klausytojai mokslus pradėjo tik 2017-ųjų rudenį.

Kasdienybę turtino kiekvienas

„Prieš pusantrų metų įkūrėme TAU asociaciją su 214 šakų. O tos šakos – tai jūs, tai mūsų su jumis viltys, idėjos, lūkesčiai ir stiprybė“, – nuskambėjus universiteto himnui, sveikinimo žodį tardama kalbėjo asociacijos direktorė Janina Mikučionienė.

Tarp aktyviausiųjų ji paminėjo nuo 2015-ųjų metų veikiančių fakultetų – Kraštotyros ir pažinimo, Sveikos gyvensenos, Socialinės psichologijos, Kultūros ir meno – seniūnus Danutę Gikarienę, Alfonsą Grikšą, Vidą Zofiją Račkuvienę, Virginiją Urnikienę. Daugeliui veiklų vadovavo senjorai Irena Augutienė, Vaclovas Gricius, Irena Lizdenienė, Palmyra Mikutytė, Vida Mockevičienė, Janina Zacharkienė, Danutė Vasiliauskienė, Genovaitė Žukauskienė. Ypač daug nuoširdaus darbo įdėjo valdybos pirmininkė Angelina Paulauskienė, jos pavaduotoja Reimunda Ruškuvienė, kuo galėjo, talkino narės Vilma Gnedojienė, Danutė Jonikienė, Elena Simonaitienė.

Per studijų metus išklausyta daug paskaitų, vyko susitikimai su įdomiais lektoriais, tarp kurių Lidija Laurinčiukienė, Rūta Vildžiūnienė, Gediminas Dalinkevičius, broliai pranciškonai Tomas Žymantas ir Bernardas Belickas, Danutė Kunčienė, Vladimiras Laučius, Violeta Bakutienė.

Senjorai mėgavosi ekskursijomis – pabuvojo Rygoje, Kaune, Vilniuje, kruiziniu laivu aplankė Helsinkį, Stokholmą, Taliną.

Dovanų – vertinga knyga

Direktorės žodžiais, universiteto absolventai per studijų metus nesijautė vieniši – jų veiklą palaikė rajono Savivaldybės vadovai, kraštietis Seimo narys Antanas Vinkus.

„Šio žmogaus čia, salėje, šiandien tarp svečių nėra, bet galbūt ir taip jį pasieks mūsų nuoširdi padėka už suteiktą galimybę pabuvoti Seime, aplankyti Signatarų namus, savo akimis pamatyti ten eksponuojamą Vasario 16-osios aktą“, – kalbėjo J. Mikučionienė.

Anot jos, kada tik kreipiasi, vertingų patarimų sulaukia iš Kretingos rajono švietimo centro direktorės Adelės Mazeliauskienės, malonu bendradarbiauti su Kretingos muziejumi, Motiejaus Valančiaus viešąja biblioteka, Kretingos rajono kultūros centru.

„Ar mokslo metų pradžia, ar pabaiga, šalia mūsų visada buvo ir yra brolis Bernardas“, – šypsojosi direktorė.

Ir šiuokart šiltu poetiniu žodžiu pasveikinęs senjorus, o direktorei įteikęs knygą apie popiežių Pranciškų, brolis Bernardas linkėjo, kad ši dovana pas ją neužsibūtų, kad keliautų iš rankų į rankas ir studentams atneštų kuo daugiau prasmingų akimirkų skaitant. Vietoj „viso gero“ tarė „iki pasimatymo“

Neatsitiktinai ši diplomų įteikimo popietė, kurią vedė Irena Plaščinskienė ir Pranas Liaučius, pavadinta „Nesakyk man viso gero, iki pasimatymo sakyk...“ . Juk po vasaros atšuoliuos naujas ruduo, o kartu su juo – ir nauji mokslo metai.

„Valdybos pirmininkė Angelina taip sugebėjo pasitelkti savo vadybinius gebėjimus, kad nuo šio rugsėjo studentus priimsime nebe į 4, kaip anksčiau, o į 7 fakultetus – Kultūros, Sveikatos, Literatūros, Buities kultūros, Meninės saviraiškos, Socialinės psichologijos, Kultūros ir pažinimo“, – gerąją naujieną pranešė J. Mikučionienė, senjorams linkėdama būti dar arčiau vieni kitų.

Oficialiajai daliai pasibaigus, koncertavo TAU moterų vokalinis ansamblis „Svajonių aidas“, europinių šokių kolektyvas „Gaja“, Kartenos folklorinis ansamblis, žinoma Lietuvos atlikėja Giulija. Paskui senjorai jaukiai pabendravo ir prie vaišių stalo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas