Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Turizmo informacijos centre daugėja darbuotojų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-06-01

Kretingos turizmo informacijos centre (TIC) dirba dvi vadybininkės, tačiau netrukus jų bus trys – šį trečiadienį Kretingos rajono savivaldybės taryba naują vadybininko etatą įsteigė dėl išaugusio darbo krūvio, kuris dviem darbuotojams esąs per didelis.

Steigiant etatą tarybos politikai vieningi nebuvo. Štai Vilius Adomaitis be užuolankų išrėžė, jog turizmas rajone plečiasi dėl verslo, o ne dėl TIC pastangų. „Reikia priimti trečią žmogų ir nevyniokite į vatą. Grįžta tas trečias žmogus iš dekreto ir nenorite nieko atleisti“, – tikino jis. Jam oponuoti pabandė meras Juozas Mažeika, aiškindamas, jog etatas steigiamas ne vien dėl turizmo plėtros rajone, bet ir dėl TIC teikiamų paslaugų augimo. Kretingos TIC yra pavaldus Kretingos rajone švietimo centrui. V. Adomaičio bendražygis taryboje esantis Antanas Kalnius pareiškė, jog Švietimo centre etatų skaičius yra didinamas „aklai“. Politikas akcentavo, kad prieš keletą mėnesių, įvykdžius reformą, kai prie Švietimo centro buvo prijungta ir Psichologinės pagalbos tarnyba, šiai įstaigai buvo patvirtinta 26,5 etato, o šiandieną didžiausias leistinas Švietimo centro etatų skaičius jau siekia 30,5 etato. Užuot steigus naują etatą TIC, A. Kalnius siūlė Rotušės aikštėje prie TIC ir prie Kretingos dvare įsikūrusio muziejaus pastatyti turistams informacinius terminalus, TIC darbuotojų užimtumą mažinti ir pasitelkiant savanorius, praktikantus iš turizmo specialistus ruošiančių mokymo įstaigų Klaipėdoje. Politiko manymu, TIC nereikalingai dirba pirmadienį. Tam paprieštaravo mero pavaduotoja Danutė Skruibienė. „TIC turi dirbti pirmadieniais, ypač vasarą, kai daug turistų, nedirba muziejus“, – įrodinėjo jinai. D. Skruibienė akcentavo, jog informacijos terminalai darbuotojų skaičiaus problemos neišspręstų. „TIC darbuotojai dalyvauja turizmo mugėse, tarptautiniuose projektuose, populiarindami rajoną vyksta ir ne vienai dienai į užsienio šalis. Dabar jų apkrovimas toks, kad neatitinka jokio Darbo kodekso reikalavimų“, – teigė vicemerė. Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriui vadovaujantis tarybos narys Vytautas Ročys įspėjo, kad Savivaldybės vadovams nederėtų viešai kalbėti apie Darbo kodekso galimus pažeidimus Savivaldybei pavaldžioje įstaigoje.

Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas pranešė, jog informacijos turistams terminalas bus nupirktas jau artimiausiu metu iš gaunamos ES paramos pinigų ir pastatytas prie TIC. „Dėl praktikantų su Klaipėdos valstybine kolegija ruošiamės pasirašyti bendradarbiavimo sutartį“, – tarė jis. V. Domarkas tarybos politikams priminė, kad šie neprieštaravo dėl psichologo ir mokytojo padėjėjo etatų rajono Švietimo centre įsteigimo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas