Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 4 %
Naktį-3°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pakeis sankryžos formą

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-05-29

Į Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisiją Grafų Tiškevičių g. gyventojų vardu kreipėsi Darius Pazdrazdis, kuris išsakė problemą dėl to, jog pasikeitus sankryžos formai ties įvažiavimu į bendrovę „Kretingos vandenys“, čia automobiliai važiuoja dideliu greičiu.

Komunalininkams greideriuojant žvyrkelį, ilgainiui buvo nugludinti statūs gatvių susikirtimo kampai, tad vairuotojai čia lekia praktiškai nelėtindami greičio.

Anot D. Pazdrazdžio, važiuoja ne tik lengvasis, bet ir sunkiasvoris transportas, kuris netgi savaitgaliais kelia triukšmą nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. „Šiandien suskaičiavau 17 krovinių mašinų“, – teigė apie 10.30 val. komisijos narius gatvėje pasitikęs D. Pazdrazdis.

Pasak jo, triukšmas kyla ir dėl to, kad sankryžoje, iki tol semtoje vandens, buvo papilta stambios frakcijos akmenukų – pravažiuojant transportui, ratai juos pakelia ir nusviedžia net į privačių sodybų teritorijas. „Iš pradžių kaimynas dar bandė šluoti akmenukus, bet paskui pamatė, kad tas darbas veltui“, – sakė D. Pazdrazdis.

Jis atkreipė dėmesį, kad seniau sankryža ties įvažiavimu į „Kretingos vandenis“ buvo kitokios formos – gatvės susikirsdavo stačiais kampais. „Bet komunalininkų greideriui buvo sunku sukinėtis, todėl jis per laiką išvažinėjo taip, kad dabar gatvė eina vingiu“, – sakė D. Pazdrazdis.

Komisijos nariai pritarė, kad dėl pasikeitusios sankryžos formos vairuotojai jau nebelėtina automobilių greičio, o į kelio ženklą, ribojantį greitį iki 30 km per val. – nereaguoja. Tad po diskusijų priimtas sprendimas Grafų Tiškevičių gatvėje esančiai sankryžai grąžinti pirminę formą – šiuo tikslu bus įrengtos dirbtinės kliūtys.

Susiaurins išvažiavimą

Išvažiuojamojo posėdžio metu Eismo saugumo komisijos nariai taip pat apsilankė ir Vytauto g. –Žemaitės al. gatvės sankryžoje. Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas atkreipė dėmesį, kad dabar Vytauto g. važiuoti Žemaitės al. link galima dviem juostomis ir tai sukelia painiavos, jei vienas automobilis suka į kairę, o kitoje juostoje važiuojantis – tiesiai.

„Reiktų įvažiavimą į Žemaitės al. susiaurinti iki vienos eismo juostos ir leisti važiuoti tik tiesiai“, – siūlė R. Kačinas. Jam pritarė ir kiti komisijos nariai.

Komisijos pirmininkas Povilas Černeckis atkreipė dėmesį, kad Vytauto gatvės dar laukia rekonstrukcija, taigi tuomet bus išspręstas ir klausimas, kaip užtikrinti didesnį saugumą Vytauto g.–Žemaitės al. sankryžoje.

Pažymės medicinos punktus

Eismo saugumo komisija paskutinio posėdžio metu patenkino Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro prašymą, kelio ženklais Nr. 701 „Medicinos pagalba“ pažymėti medicinos punktus gyvenvietėse.

„Toks prašymas gimė iš būtinybės. Buvo atvejis, kai žmonės važiavo iš Klaipėdos automobiliu ir blaškėsi po Jokūbavą, ieškodami medicinos pagalbos. Taip ir nerado, kur punktas yra, pas juos greičiau atvyko greitosios medicinos pagalbos automobilis iš Kretingos“, – paaiškino Kretingos PSPC vyriausioji slaugos administratorė Renata Eitavičienė, patvirtinusi, kad yra pasitaikę ir daugiau panašių atvejų.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas pasidomėjo, ar kelio ženklas nesuklaidins žmonių, nes medicinos punktuose būtinoji pagalba yra teikiama ne visą parą. „Gal tuomet būtų galima nurodyti darbo laiką?“ – pasiūlė R. Eitavičienė, kurios prašymui pritarė ir kiti Eismo saugumo komisijos nariai.

Nutarta kelio ženklus „Medicinos pagalba“, nurodant darbo laiką ir atstumą iki medicinos punkto, įrengti Vydmantuose, Šukėje, Senojoje Įpiltyje, Kurmaičiuose, Raguviškiuose, Baubliuose ir Jokūbave. Ten, kur kelias priklauso valstybės įmonei „Kelių priežiūra“, bus prašoma jos pritarimo.

„Kelių priežiūrai“ bus adresuotas ir dar vienas prašymas, kuriam Kretingos Eismo saugumo komisijos nariai pritarė vienbalsiai. Prašymą Eismo saugumo komisijai buvo pateikęs tarybos narys Darius Petreikis, į kurį kreipėsi Grūšlaukės kaimo gyventojai, pageidaujantys įrengti dvi pėsčiųjų perėjas (ties mokykla, Darbėnų ir Mokyklos gatvių sankryžoje, ir ties autobusų stotele) bei įrengti greitį mažinančius kalnelius ties įvažiavimu ir išvažiavimu į Grūšlaukę. Prašymą pasirašė 54 Grūšlaukės k. Darbėnų g. gyventojai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas