Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 6 %
Naktį-3°C debesuotumas 57 %
Apklausa

Ar reikėtų į ugdymo įstaigas nepriimti neskiepytų vaikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Konkurso „Šviesoforas“ regioniniame etape Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos komanda (priekyje) laimėjo II vietą, todėl iškovojo teisę dalyvauti nacionaliniame ture.

Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos komanda sėkmingai pasirodė pradinių klasių mokinių saugaus eismo konkurse „Šviesoforas“: rajoniniame etape pelniusi I vietą, o regioniniame – II vietą, ji iškovojo teisę dalyvauti nacionaliniame etape. Nors jame kretingiškiams nepavyko laimėti prizinės vietos, tačiau namo jie sugrįžo pasisėmę patirties, kupini įspūdžių ir entuziazmo kitą kartą pasirodyti dar geriau.

Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos komandą sudarė pirmaklasis Arijus Zubė, antraklasė Luknė Lengvinaitė, trečiaklasis Kajus Baltmiškis ir ketvirtaklasė Vytautė Paulauskaitė, mokinius konkursui parengė mokytoja Janina Šipavičienė.

„Kai nuvykome į konkurso nacionalinį etapą Kaune ir pamačiau, kokią gatvę teks vaikams pereiti, buvo neramu – po dvi eismo juostas į abi puses, gatvės viduryje – saugumo salelė. Galvojau, kaip tiems mano vaikeliams ten seksis, o jie nė kiek nesutriko ir puikiai pademonstravo tiek ėjimą per sankryžą, tiek ėjimą perėja – komisija dėl šių praktinių užduočių mūsų komandai neturėjo priekaištų,“ – savo mokiniais pasidžiaugė J. Šipavičienė.

Pasak jos, mažiau balų surinkta tik atliekant teorines užduotis. „Vaikai puikiai žino Kelių eismo taisykles, tačiau konkurse neužtenka jų pasakyti – reikia teorines žinias pritaikyti, pačiam išmąstyti atsakymą. Tai pradinukams yra nelengva, jie ima abejoti savimi, ar padarė teisingą išvadą“, – sakė J. Šipavičienė.

Rengėsi visus metus

J. Šipavičienė pasakojo, kad konkursui „Šviesoforas“ rengtasi visus metus, tad į komandą patekusiems vaikams reikėjo kantrybės ir atkaklumo. Kadangi „Šviesoforo“ konkurse tenka atlikti daug ir įvairių užduočių, pavyzdžiui, ne tik pažinti kelio ženklus, bet ir tiksliai įvardinti jų pavadinimus, atskirti, kokiai grupei jie priklauso ir pan., galima sakyti, kad jame dalyvaujantys vaikai Kelių eismo taisykles moka geriau už dažną suaugusįjį.

„Labai atsakingai rengėmės, nors nežinojome, kokios tiksliai užduotys laukia, tačiau vadovavomės atsiųstais nurodymais, ką turi mokėti pirmaklasis, ką – antraklasis ir t.t. Drąsiai galiu sakyti, kad prie komandos sėkmės daug prisidėjo mokinių tėvai – jie labai palaikė savo vaikus, padėdavo pasikartoti taisykles namuose, juos skatino mokytis. Tad vaikai labai stengėsi, o kai pasisekė laimėti rajoninį etapą, jie dar labiau „užsidegė“ kituose turuose pasirodyti kuo geriau“, – sakė J. Šipavičienė.

Konkurso metu vaikams reikėjo pademonstruoti ir praktinius įgūdžius – teisingai pereiti pėsčiųjų perėja per gatvę.

Susitiko stipriausios komandos

Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos komanda teisę dalyvauti nacionaliniame konkurso etape iškovojo regioniniame etape, kur laimėjo II vietą. Regioninio etapo nugalėtoja tapo Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos komanda, o III vietos laimėtoja – Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija.

Regioniniame etape, kuris šįmet įvyko Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje, iš viso dalyvavo po dvi stipriausias komandas iš Kretingos, Šilutės, Klaipėdos rajonų bei Palangos ir Klaipėdos miestų. Be „daujotukų“, mūsų rajonui čia atstovavo ir Darbėnų gimnazijos komanda, kuri rajoniniame etape buvo laimėjusi II vietą.

Kiekvienai komandai teko įveikti po 6 užduotis, kurių dalis buvo teorinių, o dalis praktinių, pavyzdžiui, reikėjo pademonstruoti, kaip naudojami atšvaitai ar kaip teisingai pereiti gatvę.

Užduotys – sudėtingos

Mokinių pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė policijos pareigūnai iš visos Klaipėdos apskrities.

„Vaikai „išmuštruoti“ teisingai pereiti gatvę ir sankryžą – turbūt daugiausiai balų komandos ir surinko, atlikdamos praktines užduotis“, – sakė regioninio etapo komisijos pirmininkas Ričardas Kačinas, kuris yra Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas.

Anot jo, šiemet užduotys konkursui buvo kitokios negu ankstesniais metais, nes jas parengė privati įmonė, laimėjusi konkursą. „Užduotys buvo gana sudėtingos, o kai kurios – ir šiek tiek painios vaikams, nes turėjo po kelis teisingus atsakymus arba buvo taip išdėstytos, jog reikėjo labai atidžiai įsiskaityti į sąlygą“, – teigė R. Kačinas, pripažinęs, kad pradinukai „Šviesoforo“ konkursui turėjo būti labai gerai pasirengę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas