Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 31 %
Naktį10°C debesuotumas 11 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Erazmus+ baigiamieji akcentai – Kretingoje

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2018-05-29

Kretingos rajono švietimo centre įvyko baigiamoji tarptautinė konferencija, skirta Erazmus+ projekto „Sveika visuomenė – ateities garantas“ rezultatams aptarti.

Į baigiamąją konferenciją susirinkusius projekto partnerius pasitiko Kretingos rajono švietimo centro Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Aurelija Jedenkienė.

Grįžta kitokie

Apie veiklas savo šalyse papasakojo projekto partneriai anglų kalbos mokytojai iš Ispanijos, Italijos, Rumunijos, Turkijos, Lietuvos patirtį pristatė renginio šeimininko – Švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus – pilietiškumo, ekonomikos ir verslumo pagrindų mokytoja Rasa Gadeikytė.

Pasak Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus vedėjos Virginijos Kvietkauskienės, dvejus metus trunkančio projekto tikslai – skatinti mokinius aktyviau sportuoti, mokytis užsienio kalbų, plėsti žinias apie Europos šalių kultūrų įvairovę, remti socialinę įtrauktį ir diskriminacijos prevenciją.

„Mūsų skyriaus mokiniai yra šiek tiek kitokie – galbūt nepritapę bendrojo lavinimo mokyklose, galbūt daugiau problemų turintys dėl mokymosi motyvacijos, pamokų lankomumo ar elgesio. Per projekto vykdymo metus iš16-os besimokančiųjų į užsienį pažinti šalis, patirti įspūdžių, dalyvauti įvairiose tarptautinėse veiklose buvo išvažiavę 11-a “, – pasidžiaugė V. Kvietkauskienė.

Jai antrino projektą koordinuojanti Centro Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Aurelija Jedenkienė: „Smagiausia, kai vaikus nusiveži vienokius, o parsiveži kitokius – besidominčius, su kibirkštėlėmis akyse. Jaunimas pamato, kaip gyvena jų bendraamžiai užsienyje, įgyja daugiau socialinių įgūdžių, pasikeičia adresais, bendrauja socialiniuose tinkluose.“

Tarp veiklų – ir maisto gaminimas, ir sportas

Per projekto, kuris baigsis rugsėjį, vykdymo metus jaunimo klasių mokiniams buvo organizuojamos sveikos mitybos pamokos. Ugdytiniai mokėsi ne tik gaminti patiekalus, bet ir serviruoti stalą, sužinojo kitų su maisto gaminimu susijusių naudingų dalykų. Anot pašnekovių, projektas suteikė galimybę plėtoti ikiprofesinį ugdymą – IX–X jaunimo klasės mokiniai mokėsi ikiprofesinio ugdymo modulio „Virtuvės įdomybės“. Tiek jaunimo, tiek suaugusiųjų klasių mokiniai dalyvavo užsiėmimuose, kuriuose aptarė sveikos mitybos taisykles, Kretingos muziejuje vykstančių edukacinių programų metu mokėsi kepti duoną, gaminti saldainius.

Žinių apie sveikatos stiprinimą moksleiviams suteikė sveikos gyvensenos propaguotoja Ilona Ugintė, žolininkės Janina Danielienė ir Jadvyga Balvočiūtė.

Skyriaus mokiniams buvo surengtos ir sporto dienos. Viena labiausiai patikusių veiklų – rankų lenkimo trenerio Kęstučio Bertašiaus užsiėmimai jaunimo klasių mokiniams.

Projekto partnerių pedagogų susitikimas Kretingoje įvyko antrą kartą.

„Pirmą sykį čia pabuvojome žiemą, o dabar – pavasarį, kai visur gražu, daug žalumos“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė Ispanijos Ave Maria Varadero mokyklos anglų kalbos mokytoja Maria Luisa Gomez De La Tria Alabarces.

Dvi dienas trukusios viešnagės metu svečiai buvo pakviesti aplankyti japonišką sodą, Klaipėdos jūrų muziejų, baltų mitologijos parką, Nidą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas