Pajūrio naujienos
Help
2018 Lapkritis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 4 %
Naktį6°C debesuotumas 93 %
Apklausa

Ar reikėtų išrauti daugiamečius gėlynus Rotušės aikštėje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Darbėnus parvežė pievagrybių verslą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2018-05-25

Tris briketus su 25 kg durpių, pripildytų pievagrybių sporų, iš kurių turėtų išaugti iki 1 tūkst. vienetų pievagrybių, – tokį prizą iš ekologinio konkurso „Žalioji palangė Lietuvos 100-mečiui“, visus metus puoselėję „Avių ūkį“, į Darbėnus parvežė šio konkurso laureatai – gimnazijos priešmokyklinukai.

Pedagogės Editos Gliožerienės vadovaujami, Darbėnų gimnazijos priešmokyklinukai laimėjo prizą – pievagrybių sporų.

„Mes juokaujame, o gal ir ne, kad į Darbėnus pirmieji parvežėme pievagrybių verslą“, – kalbėjo Darbėnų gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Edita Gliožerienė. – Nuo šiol vaikai, padedami tėvų bei biologijos mokytojos Marijos Černauskienės, pievagrybius augins mūsų mokyklos pradinukų laboratorijoje. O rudenį pamatysime, kas iš to išeis.“

Šį pavasarį ant savo grupės „Spalvoti pieštukai“ palangės mažieji darbėniškiai augino nacionalines kultūras – avižas bei rugius – ir tarp jų įkurdino įspūdingą „Avių ūkį“ – 21 dekoratyvinę avelę – tiek, kiek vaikų lanko priešmokyklinio ugdymo grupę.

„Kiekviena avelė turi savo istoriją. Avelė – virėja, avelė – skaitytoja, avelė – mezgėja. Vienam vaikui avelė išmezga pasakas arba megzdama žemaitiškai pasakoja labai senas istorijas apie Darbėnus. Taip per žaidimus į užsiėmimus mes integravome ir savo tarmę. Visus metus ugdymo procese su savo herojėmis-avelėmis labai susigyvenome, iš tiesų nė nežinodami, į ką visa tai išaugs“, – pasakojo pedagogė. „Avių ūkio“ idėja konkursui, neslėpė E. Gliožerienė, jai gimė Darbėnų gimnazijoje pristatant „Baltų lankų“ ganyklas – per šios leidyklos knygoms pristatyti skirtą renginį. Aptarę su priešmokyklinukų tėvais, kurie palaikė idėją dalyvauti ekologiniame konkurse, ėmėsi gaminti medines aveles.

E. Gliožerienė aprodė pradinukų laboratoriją, kurioje mažieji darbėniškiai augins pievagrybius.

„Iš pradžių visos avelės buvo baltos, bet pavasario vėjas jas gaiviai nudažė“, – juokėsi pašnekovė. Darbėniškiai išpuošė jas vilnos detalėmis, nėriniais, dekoravo dekupažo technika ir įkurdino žaliojoje palangėje. O tris didžiąsias aveles pristatė sergėti mažąsias, besiganančias ganykloje ant palangės.

Tokią „Avių ūkio“ kompoziciją išsiuntę konkursui „Mano žalioji palangė“, šiemet skirtą Lietuvos valstybės 100-mečiui, Darbėnų priešmokyklinukai už temos išpildymą ir išradingumą atkreipė vertinimo komisijos dėmesį ir tarp 820 dalyvių tapo šio konkurso laureatais. Mokytoja E. Gliožerienė ir penki vaikai buvo pakviesti į Vilniaus botanikos sodą, kur prieš keletą dienų įvyko iškilminga apdovanojimo ceremonija: prizą darbėniškiams įteikė Seimo aplinkos apsaugos komiteto narė Virginija Vingrienė.

„Vertinimo komisija paragino mus ir kitąmet dalyvauti šiame tradiciniame konkurse: dabar auginsime pievagrybius, domėsimės, fotografuosime, siųsime konkursui nuotraukas ir tikimės savo idėja uždegti miestelį‘, – tvirtino E. Gliožerienė.

---

Šiemet tradiciniame ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“, dalyvavo 16 tūkst. vaikų, kurie atsiuntė 820 darbų. Iš jų laureatais buvo išrinkta 30 kompozicijų, tarp jų – ir mažųjų darbėniškių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas