Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 4 %
Naktį-3°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kraštietė išleido giesmių albumą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2018-05-25
Kraštietė Aušra Brasienė išleido savo giesmių kompaktinę plokštelę „Jėzau, tu – mūsų gyvenimas“, kurią pristatys Kretingos bažnyčioje per Šv. Antano atlaidus.

Kaune gyvenanti ir Petrašiūnų parapijos vargonininke dirbanti 38-erių kraštietė Aušra Brasienė praėjusį savaitgalį į gimtąją Kretingą bei pirmąją savo muzikos kalvę – Kretingos meno mokyklą, šventusią veiklos 60-metį, – sugrįžo ne tuščiomis, o išleidusi pirmąjį savo giesmių kompaktinį albumą „Jėzau, tu – mano gyvenimas“.

„Galima sakyti, kad albume – viso mano gyvenimo giesmės, – jos yra sukurtos per 15 pastarųjų metų. Daugelį jų pritaikiau šv. Mišioms dar tada, kai vadovavau Kretingos parapijos jaunimo ansambliui, o kai kurias specialiai sukūriau, kai apsisprendžiau išleisti šį albumą“, – kalbėjo A. Brasienė.

Kompaktinėje plokštelėje – iš viso 11 giesmių, kurios pritaikytos šv. Mišioms. Muzikantės žodžiais, pagal jos giesmes galima mokytis giedoti bažnyčioje per šv. Mišias, nes jos net ir sudėtos pagal eilę.

Muziką vargonininkė kūrė pagal Šventojo Rašto psalmes bei maldavimus. „Aš žaviuosi, kai žmonės patys geba kurti eiles, taip gimsta laisvos giesmės. Bet man eiliuoti yra sudėtinga, todėl manosios giesmės skirtos maldai bažnyčioje“, – pabrėžė pašnekovė.

Naujos giesmės, ji sakė, gimdavusios pagal poreikį, nes choristams, o ir jai pačiai, giedoti vienodai tiesiog nusibosdavę.

O surinkti kūrinius ir išleisti kompaktinę plokštelę ją paskatino senų laikų bičiulis Aurimas Stonys, kuris vadovauja Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybos garso įrašų studijai. A. Stonys ir pats jai talkino, grodamas bosine ir akustine gitaromis bei mušamaisiais, taip pat – įrašant muziką ir ją redaguojant. Be jo, į muzikantų komandą A. Brasienė pasitelkė ir kitus senų laikų draugus: Romaną Sabakonį, grojantį elektrine ir klasikine gitaromis, Sandrą Dirgėlaitę – smuiku, Audronę Žilakauskienę – violončele, Nedą Jurgutį – saksofonu, pati sėdo prie klavišinių.

Be muzikantų, įrašant giesmes, A. Brasienė pasikvietė ir Kretingoje žinomus vokalistus: Agnę Bubilaitę, Gabrielę Kalniškytę, Veroniką Šlionskytę, Albertą Sabakonytę, Augustiną Čičiūnaitę, Tadą Darulį ir Gediminą Puškorių bei kaunietį Povilą Žemaitį.

„Albumo parengimas užtruko kone dvejus metus. Kažkam gali atrodyti, kad per ilgai, tačiau reikėjo įdėti labai daug darbo – nušlifuoti vokalą, kad darniai skambėtų, ko pašaliečio ausis dažnai nė negirdi. Pusmetis derinimo darbų truko studijoje. Taip pat nebuvo lengva surinkti atlikėjų komandą, nes dauguma išsivažinėję. Mūsų komandai taip ir nepavyko sykiu susieiti visiems, – kiekvieną partiją choristai įrašinėjo atskirai. O Geistautas Špogis gitaros įrašus siuntė net iš JAV, kur šiuo metu gyvena“, – apie kūrybinį komandinį darbą pasakojo kraštietė muzikantė.

A. Brasienė vylėsi, jog dauguma jos bičiulių, su kuriais dirbo, įrašant kompaktą, susiburs per Šv. Antano atlaidus – jie yra pakviesti giedoti birželio 13 dieną, 18 val. vakaro šv. Mišiose. Tai ir bus gyvas jos albumo pristatymas – dovana gimtajam miestui.

Vėliau muzikantė ketina surengti pristatymus Petrašiūnų, Kauno Šv. Jurgio konvento bei Vilniaus Bernardinų parapijų tikintiesiems.

Į Kretingą praėjusį savaitgalį ji atvyko su 8 mėn. dukrele Emilija tam, kad sudalyvautų Kretingos meno mokyklos jubiliejinėje šventėje, kuri sutapo ir su jos mamos Vilijos Vitkauskienės, taip pat Meno mokyklos liaudies muzikos pedagogės, 60-mečio jubiliejumi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas