Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 36 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palinkėjo kaimyniškai susitarti

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Problema
  • 2018-05-25

Per išvažiuojamąjį posėdį Pryšmančiuose Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisiją pasitiko visas būrys gyventojų. Vieni piktinosi, kad gatvėje statomi automobiliai, kurie atvežami remontu užsiimantiems meistrams, kiti tvirtino, kad ši problema – išpūsta, ir prieštaravo, kad gatvėje būtų uždrausta transportui stovėti.

Eismo saugumo komisijos Pryšmančių kaime laukė visas būrys vietinių gyventojų – jie turėjo skirtingą nuomonę, ar Centro g. reiktų uždrausti automobilių stovėjimą.

Problemą, dėl to, kad Pryšmančių kaime, Centro g., statomi automobiliai, iškėlė Nr. 13 ir Nr. 15 namų gyventojai. Jie tvirtino, kad sudėtinga iš sodybų išvažiuoti į gatvę, nes baiminamasi atsitrenkti į joje pastatytus automobilius. Didžiausia problema, anot gyventojų, būna žiemą, nes išvažiavimai į gatvę kyla įkalne.

Atvykus komisijai į vietą, skundėsi ir dar viena kaimynė, pasak kurios, yra pasitaikę, kad automobilvežis užblokuoja išvažiavimą iš sodybos, o paprašius jį patraukti, sulaukiama pasiūlymo palaukti, kol bus baigti transporto priemonių iškrovimo darbai. „Patys užstatote kelią, o paskui sakysite, kad žmonės bjaurūs, nes pyksta“, – sakė moteris.

Nesutiko su priekaištais

Automobilių remontu užsiimantys pryšmantiškiai Arvydas Montvidas ir jo sūnus Virginijus pasakojo, kad automobiliai gatvėje neužsibūna – juos stengiamasi iš karto suvaryti į kiemą. „Nebent mūsų nėra namie – išvažiuojame detalių ir pan.“, – sakė vyrai.

Jie stebėjosi kaimynų priekaištais ir rodė, kad netgi patys paplatino gatvę, šiek tiek toliau atitraukdami sodybą juosiančią tvorą. „Čia gal tik ratas beišlenda į gatvę“, – sakė V. Motvidas, tvirtindamas, kad gatvėje lieka stovėti vien tik jo asmeninis automobilis.

Centro g. Nr. 13 ir Nr. 15 namų gyventojai tvirtino, kad jie problemos nemato, jei gatvėje lieka stovėti asmeninis V. Motvido automobilis ar gatvėje transporto priemonės būtų laikomos vos kelias valandas, kol įvaromos į kiemą. „Bet būna, kad čia paliktos mašinos ir „įauga“, – tikino vyrai.

„Tai kaip traktoriai su visa didžiausia technika pravažiuoja gatve, jei ji jau tokia užstatyta?“ – su priekaištais nesutiko A. Montvidas.

Neskubėjo uždrausti

Eismo saugumo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis siūlė kaimynams ieškoti kompromiso. „Jei uždrausime transporto priemonėms stovėti Centro gatvėje, visi turės nepatogumų, taip pat – ir pas jus atvažiuojantys draugai, giminės. Geriausia būtų draugiškai susitarti, reikia tarpusavio supratimo“, – kalbėjo P. Černeckis.

Jo žodžius patvirtino pryšmantiškė Danutė Petrauskienė: „Aš prieštaraučiau, kad čia atsirastų draudžiantysis kelio ženklas. Mano dukra nėra patyrusi vairuotoja, todėl atvažiavusi visada automobilį palieka gatvėje. Nenoriu, kad jai būtų sunkumų.“

Eismo saugumo komisijos narių pastebėjimu, Centro g. yra pakankamai plati, todėl uždrausti joje stovėti automobiliams būtų nelogiškas sprendimas – miesto žmonės daugiabučių rajonų gatvelėse ir kiemuose važinėjasi kur kas sudėtingesnėmis sąlygomis. Be to, su žemės ūkio technika įvažiuoti į sodybas galima ir iš kitos pusės, aplenkiant Centro g.

Kita vertus, svarstė komisijos nariai, jei kaimynai prašo atlaisvinti gatvę, būtina gerbti jų norą – tad Arvydas ir Virginijus Montvidai prižadėjo stengtis kuo greičiau klientų automobilius įvaryti į savo sodybos kiemą.

„Kol kas situaciją dar stebėsime – jei tikrai problema išliks opi, tada ieškosime kitokių sprendimų“, – sakė P. Černeckis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas