Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 0 %
Naktį-3°C debesuotumas 96 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuogąstauja, ar kaimynystėje neišdygs sąvartynas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2018-05-22
Viename sklypų nustūmus paviršinį sluoksnį, kaimynai susirūpino, ar kalbos, jog čia bus sandėliuojamos statybinės atliekos, yra teisingos.

Kretingoje esančios Putinų gatvės gyventojai, pamatę, kad viename sklype nustumtas gruntas ir tarsi rengiamasi daryti aikštelę, sunerimo – ar tikrai vietoj žalumos prieš jų langus išdygs statybinių atliekų aikštelė, nes būtent tokias kalbas jiems jau teko girdėti. Sklypo savininkas ramina – statybinės medžiagos bus padėtos tik laikinai.

„Nenorime gyventi sąvartyne“, – sakė Putinų g. gyventojos Genovaitė Markuvienė, Zita Zajančiauskienė, Danutė Smilingienė, Paulė Reinikienė, Jadvyga Pakalniškienė, Rolanda Lukošienė, kurios teigė kalbančios visų gatvės gyventojų vardu. Baiminasi, kad sugadins kelią

Moterys stebėjosi, jog nė viena tarnyba, į kurią besikreiptų – Kretingos miesto seniūnija, kiti Savivaldybės administracijos specialistai ar aplinkosaugininkai – negalėjo pasakyti, kas vyksta Putinų g. sklype. Čia buvo nustumtas juodžemis, o po kelių dienų supiltos ir žvyro krūvos. „Mes nieko prieš, jei čia būtų statomas namas, bet girdėjome, kad čia žada vežti statybines atliekas – argi tam nereikia leidimo ir specialiai įrengtos aikštelės? Jei čia kraus statybines atliekas, kaip mat jis išaugs į sąvartyną, gyvensime kaip tabore“, – kalbėjo Putinų g. gyventojos. Jos nerimavo ir dėl to, kad važiuojant sunkiasvoriam transportui būtų dar labiau sugadinta žvyruota gatvės danga, kuri ir taip yra apverktinos būklės. „Čia jau net ir greideriuoti nebėra ko – šitaip gatvė nuplikusi. Daug metų prašėme asfalto, tačiau ir šiandien gyvename taip, lyg nebūtume miesto dalis“, – kalbėjo G. Markuvienė, kuriai pritarė ir kaimynės.

P. Reinikienė pasakojo, kad neištvėrusi ir pati ne kartą pirkusi žvyro, kurio pylė atkarpoje arčiau savo sodybos, tačiau dabar tai padaryti iš pensijos jau būtų nebeįmanoma. „Dūstam nuo dulkių“, – apie gyvenimo sąlygas prie žvyrkelio pasakojo P. Reinikienė.

Pažeidimų neįžvelgė

Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė teigė, jog, reaguodama į gyventojų pranešimą, buvo nuvykusi į vietą. „Šitam sklypui net adresas nesuteiktas ir nežinome, ką savininkas jame rengiasi daryti, su juo jokio kontakto neturime. Kol kas jis tik nustūmė augalinį gruntą ir nieko neleistino nepadarė,“ – sakė A. Patamsienė.

Pasak jos, sklypo naudojimo pobūdis – susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų statybos. Vadinasi, jame būtų galima statyti automobilių saugyklas (garažus, automobilių stovėjimo aikšteles), ryšių (telekomunikacijų) linijos, inžinerinių sistemų maitinimo šaltinių statinius ir įrenginius (transformatorinės, boilerinės ir kiti panašios paskirties statiniai) ir kt.

Miesto seniūno pavaduotoja A. Patamsienė svarstė: jei ateityje Putinų g. sklype bus iš tiesų pradėta kaupti statybines atliekas, dėl ko nuogąstauja gyventojai, seniūnija šį sklypą įtrauks į apleistų teritorijų sąrašą.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Tamošauskas „Pajūrio naujienoms“ patvirtino, kad sklypo Putinų g. savininkui joks statybos leidimas nėra išduotas. „Kol nėra adreso, negali būti ir leidimo“, – paaiškino A. Tamošauskas. Šią situaciją aiškinosi ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Kretingos rajono agentūros vedėjas Ričardas Kašėta, kuris taip pat sulaukė gyventojų kreipimosi. „Paviršinį žemės sluoksnį privalu saugoti, todėl, kad jis nebūtų sugadintas, ir buvo nustumtas. Savininkas nieko neleistino nepadarė“, – užtikrino R. Kašėta.

Putinų g. gyventojos neabejojo, kad, kaimynystėje pradėjus laikyti statybines medžiagas, netrukus čia išaugs sąvartynas.

Medžiagas pasidės laikinai

„Pajūrio naujienos“ susisiekė ir su sklypo savininku kretingiškiu Arvydu Ansunu, kuris neslėpė nuostabos, jog sulaukė tokio didelio kaimynų ir tarnybų susidomėjimo.

„Aš tame sklype pasidėsiu statybines medžiagas, kurios dabar yra prie mano namų, ant kaimyno žemės. Paprašė žmogus, kad atlaisvinčiau jo teritoriją, o aš statybinių medžiagų neturiu, kur daugiau dėti. Ten – trinkelės, skalda, žvyras, akmenys,“ – paaiškino A. Ansunas.

Jis teigė, kad statybines medžiagas yra nusipirkęs savo reikmėms, jas ateityje panaudos savo sodyboje, tad sklype Putinų g. bus laikomos tik laikinai. „Bet iš karto pasakau: nieko nėra pastovesnio už laikiną, – pusiau rimtai, pusiau juokais sakė A. Ansunas. – Mano reikalas, ką aš savo sklype darau, man niekas nenurodys, o kaimynai – ką nori, tegu tą ir galvoja. Tiesiai šviesiai pasakysiu: per daug gerai jie turėjo – mano sklype šeimininkavo, šunis šikino ir malkas susikraudavo. Geriau tegu patyli.“

Vyrui keistas pasirodė ir kaimynų nuogąstavimas dėl, to kad statybines medžiagas vežantis transportas gali apgadinti žvyruotą gatvę. „Bet juk trinkelių aš su vežimu nenusivešiu“, – sakė A. Ansunas.

„Pajūrio naujienų“ kalbinti specialistai tvirtino, kad savo sklype laikyti statybinių medžiagų niekas negali uždrausti, tačiau negalima sandėliuoti statybinių atliekų – jas reikia pristatyti į atliekų surinkimo aikštelę Ankštakių kaime arba priduoti utilizavimu užsiimančiai įmonei.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas