Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 0 %
Naktį-3°C debesuotumas 96 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Didžiųjų dančiasnapių šeimyna Kretingos dvaro parko tvenkinyje pakeliui į Akmenos upę.

Džiugia žinia su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais pasidalino Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė: Dvaro parke viename inkilų sėkmingai apsigyveno ir 9 vaikučius išperėjo didžiųjų dančiasnapių pora, beje, vaikus jau išvedusi į Akmenos upės vandenis.

„Mūsų, žmonių vadinamajame pirmajame, tvenkinyje dančiasnapiams nėra, kur pasislėpti, jų ramybę trikdo žvejai, parko lankytojai. Todėl paukščiai su savo jaunikliais ir išplaukė į Akmeną, kurios pakrantėse daugiau žolynų, krūmų“, – teigė J. Tertelienė.

Didieji dančiasnapiai yra įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą. Kretingos muziejaus dvaro parke jie buvo pastebėti prieš trejus metus. Pasirodžius dančiasnapiams, mūsų kraštietis Romualdas Beniušis šiems paukščiams užsakė 2 specialius inkilus ir juos padovanojo Kretingos muziejui. Tačiau tiek pernai, tiek šiemet dančiasnapiai apsigyvena ir peri tik viename jų.

Pernai pavasarį dančiasnapių pora taip pat atsivedė 9 jauniklius.

Atėjus laikui patelė vaikus išstumia iš lizdo ir šie keliauja prie vandens. Didžiausi mažų pūkuotukų priešai – katės, varnos, kiaunės, o kartais – ir žmonės, kurie, nesuprasdami natūralaus gamtos dėsnio, paukščiukus surenka ir ieško gyvūnų globotojų. Tai – didelė klaida, nes į laisvę po to paleisti paukščiai įprastai savo motinos nebesuranda.

Dančiasnapiai įdomūs tuo, kad savo snapo viduje jie turi tarsi mažyčius dantukus, kuriais jiems lengva sučiupti žuvis – šios bei įvairūs moliuskai ir yra pagrindinis dančiasnapių maistas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas