Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 56 %
Naktį-5°C debesuotumas 27 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos miesto ir jo globėjo Šv. Antano atlaidų šventės renginiai šiemet prasidės birželio 1-ąją ir baigsis 16-ą, šeštadienį. Šventei organizuoti Kretingos rajono savivaldybė iš savo biudžeto skiria 47,5 tūkst. eurų, kai pernai tam išleido 18 tūkst. eurų.

Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė aiškino, jog tradicinei Kretingos miesto šventės daliai iš Savivaldybės biudžeto šiais metais yra atseikėta apie 25 tūkst. eurų, tačiau dar panašiai tiek – apie 23 tūkst. eurų kainuos į šventės programą įtraukta rajono dainų ir šokių šventė „Taip gražiai mane augino“, kurioje pasirodyti turėtų 64 meno kolektyvai, jungiantys 1 tūkst. 560 šokėjų ir dainininkų. Dainų ir šokių šventės dalyvių koncertas numatytas pagrindinę šventės dieną – birželio 16-ą, 16 val. vasaros estradoje.

Šventės programoje bus ir tradicinių, ir naujų renginių. Birželio 1-ąją Kretingos dvaro kieme muziejininkai pakvies grožėtis Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui sukurta floristine kompozicija, kuri kretingiškius ir miesto svečius džiuginti turėtų iki pat vėlyvo rudens. Tą pačią birželio 1-ąją švenčiamą Tarptautinę vaikų gynimo dieną Kretingos mažieji gyventojai – lopšelių-darželių auklėtiniai – švęs išvykoje ant Kartenos piliakalnio. Tos dienos vakaras skirtas lauko kinui. Vakare vasaros estradoje bus rodomas filmas „Sengirė“. Vargonų muzikos mėgėjai birželio 9 d. kviečiami į koncertą evangelikų liuteronų bažnyčioje Rotušės aikštėje. Birželio devintosios vakare prie Kultūros centro rengiamas jaunimo muzikos vakaras KREATYVAS.MYLIU.LT. Birželio 13-ąją Kretingos muziejuje vyks jau tradicinė bijūnų paroda „Mylėk kaip mylėjai“. Per šį renginį įprastai pagerbiami vardadienį švenčiantys Antanai ir Antaninos. Muzikos mėgėjai gali ruoštis į 13 dieną prie Kultūros centro Vaidilos skulptūros numatytą bardų muzikos vakarą. Ten pat 22 val. Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ žiūrovus stebins „Nakties spinduliais“.

Birželio 16-ąją kulminacinę šventės dieną, kaip ir ankstesniais metais, nuo pat ankstyvo ryto Rotušės aikštėje vyks mugė. Aikštėje prie paminklo Kretingos įkūrėjui J. K. Chodkevičiui 10 val. rengiama iškilminga ceremonija šiemet turės naują akcentą – čia bus eksponuojami miesto mokyklų mokinių padaryta išskirtinių Kretingos objektų maketai. Mugės lankytojus ir prekeivius linksmins folkloro festivalio „Pastauninko pintinis“ saviveiklininkai. Vakare, 19 val., Vasaros estradoje, pagrindinėje šventės scenoje bus pagerbti rajono kultūros ir meno premijos laureatai, rajono Garbės piliečio vardą pelniusi choreografė Živilė Adomaitienė.

Vasaros estradoje vakare gros Kauno bigbendas, dainuos atlikėja iš Latvijos Marija Naumova, šventės fejerverką publika pasitiks su grupe „Rondo“. Fejerverką žada išskirtinį – leis ne iš vienos, o kelių pusių. Neužilgo Savivaldybė visuomenei skelbs išsamią šventės programą. „Beliko programą suderinti su bažnyčios Šv. Atlaidų renginiais“, – sakė D. Skruibienė. Puošiant šventei miestą Rotušės aikštės skvere sumanyta iš dekoratyvinių augalų, gėlių suželdinti Kretingos prekinį ženklą – stilizuotą akį – atkartojančią kompoziciją. Užsimota ir naujai išasfaltuoti vasaros estradą, asfaltą paklojant taip, kad žiemą jis tiktų čiuožyklai.

Šventėje laukiama svečių iš Estijos ir Slovakijos.

---

Kretingos miesto šventės kaina

Savivaldybės biudžeto ir rėmėjų pinigai: 2016 m. – 16 tūkst. ir 5 tūkst. eurų, 2017 m. – 18 tūkst. ir 11 tūkst. 550 eurų, 2018 m. – 47,5 tūkst. eurų ir iš rėmėjų teberenkami (konkreti jų suma paaiškės po šventės).

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas