Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neįgali 59-erių kretingiškė I. M. (prašė neviešinti pavardės) sakė mynusi įvairius slenksčius, kad gautų paramos iš „Maisto banko“, tačiau jos nesulaukusi nė po praėjusios akcijos. „Maisto banko“ atstovai paaiškino, jog varguolių situaciją geriausiai žino socialiniai darbuotojai ar maistą renkančių organizacijų savanoriai, kurie ir turėtų jam padėti.

Neskalsus Velykų stalas

Kretingiškė sakė dėl maisto davinio kovojanti nuo pat sausio mėnesio, bet nesulaukusi jo nė velykiniam stalui. Dar sausį ji skambinusi į „Maisto banko“ būstinę Vilniuje, iš ten ją nukreipė į Klaipėdos padalinį, o šio atstovai paaiškino, kad produktų ji galinti pasiimti Šv. Antano dienos centre.

„Į Šv. Antano dienos centrą ėjau net triskart – jo vadovė paaiškino, kad produktų kretingiškiams, ne jų centro lankytojams, jie nedalinantys ir pasiūlė kreiptis į Savivaldybę. Kovo 28-ąją prašymą nunešiau Kretingos rajono merui Juozui Mažeikai, taip pat kreipiausi į Sveikatos ir socialinių reikalų skyrių. Šio skyriaus vedėja Danutė Blagnienė skambino į „Maisto banką“ Klaipėdoje, kol galop pažadėjo atvežti paketą šią savaitę “, – pasakojo moteris.

Ji sakė, jog labai norėjusi paskalsinti savo velykinį stalą, tačiau šventės praėjo, o pašalpą tegausianti tik balandžio vidury. „Maisto bankas“ giriasi, kad per pastarąją akciją surinko iš kretingiškių vien maisto produktų už 4 tūks. eurų, o kur dar – pinigais, bet sušelpti neįgalaus žmogaus negali“, – skundėsi moteris.

Rodydama neįgalumo pažymėjimą, ji pasakojo esanti iš dalies darbinga ir tegauna vos 117 eurų pašalpą. „Nei žemės, nei kitokių pajamų aš neturiu. Per žiemą vos išsiverčiau su tokiais pinigais, tad pagalba maistu man yra labai reikalinga“, – tvirtino ji.

Savanoriai rūpinasi savo žmonėmis

Kretingos rajono savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų skyriaus vedėjos pavaduotoja Sigita Barkauskienė sakė, jog, I. M. kreipėsi į jų skyrių prieš Velykas. „Susisiekėme su „Maisto banku“ ir raštu patvirtinome, kad šiai moteriai reikia pagalbos maistu. Jie pažadėjo suruošti paketą ir atvežti jį į „Rūpestėlių“ labdaros valgyklą, bet, moteriai nesutikus jo iš ten atsiimti, sakė pasirūpinsią pristatyti į mūsų skyrių“, – teigė S. Barkauskienė.

Jos žodžiais, I. M., kaip ir kitiems mažas pajamas gaunantiems kretingiškiams, yra skiriami kas antrą mėnesį dalijami maisto paketai iš ES fondo.

„Maisto banko“ rinkimo akcijoje dalyvauja atitinkamos organizacijos, kurios renka maistą savo lankytojams ir jų šeimoms. Jų savanoriai deda pastangas, kad nealktų jų socialinio rato žmonės. Vargingai gyvenantiems pavieniams žmonėms vis dėlto geriau būtų šlietis prie tų organizacijų, ką ir pasiūlėme I. M. Moteriai šis pasiūlymas tiko“, – sakė S. Barkauskienė.

Nepatenkina visų alkstančiųjų poreikių

Nacionalinio „Maisto banko“ komunikacijos ir plėtros vadovas Vaidotas Ilgius paaiškino, jog situaciją – reikia ar ne – konkrečiam asmeniui paramos, geriausiai žino jo socialinis darbuotojas, kuris ir kontaktuoja su jų organizacija.

„Jeigu asmuo nėra akcijoje dalyvaujančių organizacijų paramos gavėjas, tačiau jo gyvenimo sąlygos pablogėja staiga, jis turi kreipti į socialinį darbuotoją pagal savo gyvenamąją vietą. Tik socialinis darbuotojas gali nustatyti, ar tikrai žmogui reikalinga pagalba. Labai gaila, tačiau „Maisto bankas“ negali aprūpinti visų Lietuvos žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos – tokių mūsų šalyje yra penktadalis. Pagalbą maistu suteikiame maždaug 200 tūkst. Lietuvos gyventojų, o jos reikėtų gerokai daugiau asmenų“, – kalbėjo V. Ilgius.

Jis neslėpė, jog neretai pasitaiko ir nesąžiningų pretendentų į paramą: „Prisiklausome visokių istorijų, būna, kreipiasi asmenys su įvairiomis priklausomybėmis, kad iš gautų produktų pasipelnytų. Būna, kad ne vienas ir pagrasina, – tokia mūsų kasdienybė.“

Ruošiant pavieniams žmonėms maisto paketus, patikino V. Ilgius, „Maisto bankas“ įdeda to, ko tuo metu yra turtingi, – dažniausiai negendančių produktų. „Maistas būna įvairius, nes be to, ką per akcijas paaukoja Lietuvos žmonės, prekybos centrai kasdien suveža įvairių produktų, kurių galiojimo terminai besibaigiantys, ir skubame tuos produktus išdalinti žmonėms“, – tvirtino V. Ilgius.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas