Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 93 %
Naktį4°C debesuotumas 49 %
Apklausa

Ar pamenate dabartinės valdžios rinkiminius pažadus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nasrėniškius pasiekė gandas, jog užsidaro jų kaime veikiantys senelių globos namai: „Girdėjome, kad senelius iškelia į Rietavo parapijos globos namus, su jais išvyks ir dalis darbuotojų, kita dalis neteks darbo. Jei tai tiesa, norėtume žinoti, kodėl įstaiga užsidaro?“ – teiravosi Nasrėnų kaimo gyventojai, apgailestaudami, jog ištuštės jų kaimą puošusi, palei kelią Kūlupėnai–Salantai veikusi įstaiga.

Nasrėnų senelių globos namai yra Rietavo parapijoje veikiančių senelių globos namų padalinys. Jų vadovas Rietavo klebonas Antanas Gutkauskas „Pajūrio naujienoms“ patvirtino, jog senelių namai Nasrėnuose nuo birželio bus uždaryti laikinai.

„Užsidaryti esame priversti po socialinių įstaigų departamento atstovų patikrinimo. Jie nustatė, kad globos namai neatitinka daugybės reikalavimų – nėra lifto, patalpas būtina renovuoti, pastatą apšiltinti, todėl nebegalime teikti paslaugų. Tam, kad išpildytume visas sąlygas, mums reikėtų investuoti apie 200 tūkst. eurų, o tokių pinigų parapija neturi“, – tvirtino A. Gutkauskas.

Jo žodžiais, Nasrėnų senelių namuose gyveno 20 senolių, kuriais rūpinosi 11 darbuotojų. Susisiekus su jų artimaisiais, 14-kos senolių giminės pareiškė norą, kad jie būtų perkelti į Rietavo senelių globos namus, o kitus atsiėmė namiškiai.

Rietavo globos namuose gyvena 40 senolių, kuriais rūpinasi 26 darbuotojai. „Perkėlus dalį žmonių iš Nasrėnų, reikės ir papildomai darbuotojų. Siūlėme ir Nasrėnų padalinio darbuotojams, tačiau kol kas noro dar nė vienas nepareiškė“, – sakė globos namų vadovas.

Tačiau jis nusiteikęs optimistiškai ir turi vilčių, kad Nasrėnų globos namus, pastatytus geradario Stasio Vaičiaus iš JAV lėšomis ir veikiančius nuo 2003-ųjų, pavyks renovuoti ir veiklą pratęsti. „Mes sakome, kad užkonservuojame tuos namus. Skirsime jų prižiūrėtoją, kuris pasirūpintų aplinka ir stebėtų, kad nenuniokotų vandalai. Bandysime rengti projektus, gal parems Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, o galgi vėl atsiras geradarių, kurie lėšomis prisidės prie tų namų remonto. Lėšas, kurias gaudavome už senolių priežiūrą, skirdavome darbuotojų atlyginimams, šildymui bei komunalinėms išlaidoms“, – patikino A. Gutkauskas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas