Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Į skrynią, tapusią laiko kapsule, savo linkėjimus įdėję mokyklų atstovai ir renginio svečiai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Per Lietuvą keliauja „Laiko kapsulė“ – tai valstybės šimtmečiui skirta Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) akcija, kurios metu į specialią skrynią renkami jaunimo linkėjimai ateities kartoms. Visi šie laiškai – tarp jų jau yra ir tie, kuriuos parašė Kretingos jaunimas, – bus saugomi 100 metų.

Akciją „Laiko kapsulė“, kuri keliauja per įvairius šalies miestus, lydi ir įvairūs renginiai bei diskusijos. Kretingoje šia proga Lietuvos moksleivių sąjungos nariai suorganizavo jaukų vakarą, kurio metu susirinkusieji pasidalino savo mintimis apie tai, ką jiems reiškia gimtinė, ko jai linkėtų, kaip supranta patriotiškumą.

Rašė bendruomeniškai

Savo linkėjimus, kuriuos kartu su mokyklos nuotraukomis sudėjo į skrynią, perskaitė atstovai iš Kretingos technologijos ir verslo mokyklos, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio bei Baublių mokyklų-daugiafunkcių centrų, Simono Daukanto progimnazijos, Darbėnų, Vydmantų ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijų bei Palangos senosios gimnazijos.

Mokinių laiškuose ateities jaunimui skambėjo linkėjimai puoselėti tradicijas, valstybingumą, mylėti savo kraštą, garsinti Lietuvos vardą, nebijoti iššūkių ir būti drąsiems, konkurencingiems, tačiau išlaikant pagarbą šalia esančiam žmogui, jautrumą jo dvasiniam pasauliui pažinti.

Vydmantų gimnazijos direktorė Rasa Stonkuvienė „Pajūrio naujienoms“ sakė, kad užduotis parašyti linkėjimą buvo atiduota mokinių savivaldai, kuriai vadovauja Emilija Rogačiovaitė. Mokiniai dalinosi įvairiomis savo mintimis, kurias į sklandų tekstą suliejo lituanistė Danutė Dunauskaitė.

Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių savivaldos koordinatorė Jolita Drąsutienė teigė, kad bendras palinkėjimas gimė iš frazių, kurias surašė kiekviena klasė.

Mokiniai iš Jokūbavo pasakojo radę dar kitą išeitį – kadangi jų mokykla pavadinta Vasario 16-osios aktą pasirašiusiojo signataro Aleksandro Stulginskio vardu, tai jo prasmingus žodžius ir pacitavo, rašydami palinkėjimą ateities kartoms.

Lietuvos moksleivių sąjungos nariai Salvijus Linnik, Aistė Stonkutė ir Gabrielė Deimontaitė papasakojo apie savo organizacijos veiklą.

Saugos 100 metų

Renginį vedęs LMS narys Salvijus Linnik papasakojo, kad skrynia, kuri tapo tarsi laiko kapsulė, į Kretingą atkeliavo iš Klaipėdos, o toliau jos kelias drieksis per 34 Lietuvos miestus, kol birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, pasieks Vilnių ir bus atiduota saugoti Valstybės pažinimo centrui.

Moksleivius pasveikinusi rajono vicemerė Danutė Skruibienė pasidžiaugė LMS aktyvia veikla. „Jūs, moksleiviai, esate nepriklausomos Lietuvos karta ir, ko gero, turite jau kitokį požiūrį į gyvenimą negu tie, kuriems teko išgyventi įvairias valstybės valdymo formas. O koks jaunimas šiuos laiškus skaitys dar po 100 metų, mes dabar net neįsivaizduojame. Svarbiausia: koks bebūtų laikmetis, kad jaunoji karta būtų išmintinga, dora, ją lydėtų tikėjimas ir didžiavimasis savo tėvyne“, – palinkėjo D. Skruibienė.

Mokinių balsas – išgirstamas

Renginio dalyviams taip pat buvo pristatyta LMS, kuri veikia daugiau kaip 20 metų, veikla – apie ją papasakojo Aistė Stonkutė ir Gabrielė Deimontaitė.

LMS padalinys mūsų rajone – Kretingos mokinių savivaldų informavimo centras (MSIC), kurio narės yra mokinių savivaldos iš Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Simono Daukanto progimnazijos, Jurgio Pabrėžos universitetinės, Pranciškonų bei Vydmantų gimnazijų, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro.

Lietuvos karo akademijos absolventas kretingiškis Emilis Antipovas pasidalino savo mintimis apie patriotiškumą ir pilietiškumą.

Kretingos MSIC pirmininkas Rokas Rudys pasakojo, kad veikla LMS suteikia galimybę mokinių interesams atstovauti nacionaliniu lygmeniu – mokiniai teikia siūlymus, išsako savo vertinimus įvairiais klausimais ir į tai Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgia, priimdama sprendimus.

R. Rudys pasakojo, kad, be diskusijų dėl siūlomų naujų teisės aktų, susijusių su moksleivija, LMS imasi ir įvairių akcijų, kurios ugdo jaunų žmonių pilietiškumą, aktyvumą, kūrybingumą ir pan.

Skatino prisiminti pareigą

Tad neatsitiktinai renginyje, skirtame akcijai „Laiko kapsulė“ pristatyti, Kretingos MSIC pakvietė sudalyvauti kretingiškį kariūną Emilį Antipovą, kuris pasidalino mintimis apie pilietiškumo ugdymą Karo akademijos sąlygomis.

„Pripažinkime – aplinkoje daug girdime tokių pasakymų: „Ką man duos valstybė?“, „Visi geriausi išvažiuoja“ ir pan. Bet yra ir kitas klausimas – o ką tu gali padaryti dėl šalies, kad būtų pačiam geriau gyventi ir ką gero palikti ateinančioms kartoms?“ – susimąstyti apie pareigą savo šaliai kvietė E. Antipovas.

Jis išsamiai atskleidė pilietiškumo ir patriotiškumo sąvokas, kvietė jaunimą ugdyti ne tik asmenines vertybes, bet ir domėtis aplinka, kritiškai vertinti informaciją, suprasti solidarumo reikšmę ir dalyvauti bent vienos nevyriausybinės organizacijos veikloje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas