Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusią savaitę prie darželių tėvus ir vaikus pasitiko policijos pareigūnai – jie tikrino, ar mažyliai transporto priemonėse buvo vežami saugiai. Tai yra vienas iš kriterijų, renkant konkurso „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ laimėtoją.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Gitana Macienė teigė, kad konkursą „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ organizuoja Klaipėdos apskrities vyriausiasis komisariatas ir jį sudaro trys etapai.

Pirmiausiai darželiai buvo kviečiamos teikti paraiškas dalyvauti konkurse, nurodant argumentus, kodėl jų įstaiga turėtų būti pripažinta saugiausia.

G. Macienės teigimu, Kretingos rajone dalyvauti konkurse norą pareiškė penkios įstaigos: Kurmaičių pradinė mokykla, Marijos Tiškevičiūtės mokykla, lopšeliai-darželiai „Ąžuoliukas“, „Žilvitis“ ir „Pasaka“.

Vienas konkurso vertinimų kriterijų – ar tėvai vaikus į darželį veža, nepažeisdami Kelių eismo taisyklių: jiems pritaikytose sėdynėse ir prisegti saugos diržais. Pagal išaiškintų pažeidimų skaičių ikimokyklinei įstaigai buvo skiriamas atitinkamas balas.

„Pastebėjome keletą pažeidimų, tačiau šįkart asmenis tik perspėjome ir nieko nebaudėme, nes mūsų tikslas buvo vykdyti prevenciją“, – teigė G. Macienė.

Pasak jos, konkurso II etape kiekvienos įstaigos komanda, kurią sudarys po penkis 6-7 metų vaikus, turės atlikti įvairias užduotis – teorines, praktines ir sportines. Susumavus visus rezultatus, bus išrinkti laimėtojai, kurie keliaus į konkurso III etapą Klaipėdoje. Jis įvyks gegužės mėnesį.

„Taip siekiame ugdyti jaunąją kartą, kuri nuo mažens gerbtų įstatymus ir stengtųsi jų laikytis. Konkurso tikslas yra skatinti darželinukus supažindinti su pagrindiniais Kelių eismo taisyklių reikalavimais, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių ir policijos bendravimą bei bendradarbiavimą“, – kalbėjo G. Macienė.

„P. n.” informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas