Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Trispalves kojinytes mažyliams įteikė rajono vicemerė Danutė Skruibienė.

Neįprasta šventė užvakar įvyko Kretingos Civilinės metrikacijos skyriuje: ir nešioklėse nešini, ir glėbiuose glausdami šiemet gimusius kūdikius, į salę rinkosi pačių mažiausių rajono gyventojų tėvai. „Mus pakvietė telefonu. Akimirką ir sutrikome, ir šiek tiek nustebome, ir, žinoma, po to labai apsidžiaugėme“, – atviravo neseniai du mėnesius perkopusį Ąžuolą auginantys vydmantiškiai Karolina ir Vytautas Viršilai. „Toks pat jausmas buvo apėmęs ir mus“, – prisipažino trijų mėnesių Augusto tėvai salantiškiai Vaida ir Žygimantas Čiuželiai bei kretingiškiai Aušra ir Andrius Butkai, kurių dukra sulaukė dviejų mėnesių. „Turime visi čia, kuo džiaugtis – visų mūsų mažyliai tituluojami Lietuvos valstybės 100-mečio vaikais“, – „Pajūrio naujienų“ pakalbintas sakė rubuliškis Viktoras Liorančas, su žmona Kristina auginantys iš viso tris vaikus, o tarp jų – ir šios šventės „kaltininką“ dviejų mėnesių Luką.Renginio idėja iš tikrųjų ir buvo pasveikinti ypatingu mūsų valstybei metu gimusius rajono piliečius. „Seniai tokio grožio nemačiau, džiaugiasi širdis, – taip į kūdikių tėvus kreipėsi Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė. – Šie mažyliai – geriausia, kokia tik gali būti, jūsų investicija į ateitį.“

Tėvai ir 100-mečio vaikai buvo pakviesti į Kretingos Civilinės metrikacijos skyriaus salę.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Nijolės Katkuvienės duomenimis, 2017 metais rajone įregistruoti 466 naujagimiai, tai yra 11 daugiau negu 2016-aisiais. Vien Kretingos ligoninėje gimė 296 kūdikiai. Pernai susituokė 308 poros – penkiomis daugiau negu užpernai.

„Labai džiugu, kad daugelio jūsų vaikai gimė šeimose, buvo laukiami ir yra apsupti didelės meilės“, – kalbėjo D. Skruibienė.

Populiariausi mergaičių vardai – Lėja, Tėja, Emilė, o berniukų – Ąžuolas, Emilis ir Augustas. Bet buvo ir retesnių, tokių, kaip Selija, Izidė, Perla, Luna, Kaja, Lionginas, Deivanas, Arentas. Vicemerė linkėjo tėvams ateityje nepamiršti ir senųjų lietuviškų vardų, neišeinančių iš mados, tokių, kaip Jonas arba Antanas.

Atsiliepdamos į Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvą, dovanų 100-mečio vaikams paruošė Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro medikės ir kone visos rajono kaimo bendruomenės, numezgusios galybę mažų trispalvių kojinyčių, kuriomis mažylius D. Skruibienė tą dieną ir apdovanojo. Tėveliams taip pat buvo įteikti 20 Eur vertės kuponai vaikų fotosesijai. Šią idėją pasiūlė Lina Lubytė-Drakšienė, o lėšų tam įgyvendinti skyrė Kretingos rajono savivaldybė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas