Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Išreiškė solidarumą pareigų netekusiam seniūnui

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-04-03
Vydmantiškė Laima Grikšienė teigė, kad Vydmantų seniūnijos gyventojų nereikėjo raginti pasirašyti ant kreipimosi, kuriuo prašoma Rimvydą Šakinį sugrąžinti į seniūno postą – per 2 dienas surinkta daugiau negu 600 parašų.

Kretingos rajono savivaldybės administracijai jau įteiktas Vydmantų seniūnijos gyventojų kreipimasis – ant jo per dvi dienas buvo surinkta daugiau kaip 600 parašų. Taip gyventojai išreiškė solidarumą seniūnui Rimvydui Šakiniui, kuris pareigų neteko, teismui panaikinus konkurso rezultatus.

Viešai išsakyti Vydmantų seniūnijos gyventojų nuomonę pasiryžo vydmantiškė Laima Grikšienė, kurios teigimu, žmonių nereikėjo nė raginti rašytis ant kreipimosi – jis gulėjo maisto prekių parduotuvėje, tad užėjusieji patys siūlėsi savo parašu išreikšti palaikymą.

Kreipimesi, kuriuo prašoma sugrąžinti R. Šakinį į seniūno pareigas, nurodoma, kad „Vydmantų seniūnijos bendruomenė vertina seniūno Rimvydo Šakinio veiklą – nuveiktus darbus, nuoširdų bendravimą, norą padėti kiekvienam besikreipiančiam, gebėjimą spręsti iškylančias problemas. Seniūnas R. Šakinis yra tas žmogus, kurio skiriamieji bruožai – iniciatyvumas, atsakomybė, diplomatija. Jo širdies jautrumą, žmogiškumą, atvirumą vydmantiškiai greitai įvertino, matydami entuziastingą norą gerinti gyvenvietės aplinką.“

„Aš asmeniškai su seniūnu Rimvydu Šakiniu nebendravau, tačiau negali nepastebėti jo nuveiktų darbų. Galima sakyti, kad Vydmantai buvo mirę, o dabar atgimė. Nuo ankstaus ryto jei ne vienur, tai kitur burzgia traktoriai, pjūklai. Aš pati vakar išėjau į kiemą, žiūriu, kad jis kur kas šviesesnis – ogi išgenėti medžiai Palangos gatvėje, kuria važiuodami negalėdavo dvi mašinos prasilenkti, išsikerojusios šakos veidrodėlius braižydavo. Iki tol niekam tai nerūpėjo, – pasakojo L. Grikšienė. – Nežinau, kaip Rimvydas Šakinis sugeba taip suorganizuoti darbus, kad dar suspėja aplankyti senjorus, dalyvauti bendruomenės susitikimuose. Atrodo, kad per bendruomenės susibūrimus ir patys žmonės linksmesni pasidarė, jiems suteikta viltis, kad gyvenvietė atgyja, šviesėja.“

L. Grikšienė teigė išsakanti visų Vydmantų seniūnijos gyventojų nuomonę – žmonės buvo labai patenkinti R. Šakinio pastangomis sutvarkyti aplinką, pagerinti kelių būklę, o dabar išgyvena nerimą, nes nežino, ar jų pamėgtas seniūnas bus sugrąžintas į darbą.

R. Šakinis neteko Vydmantų seniūnijos seniūno pareigų, nes Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patenkino kretingiškio Bernardo Skersio skundą ir panaikino konkurso rezultatus. Vienas esminių argumentų – pretendentus į seniūno postą vertino netinkamos sudėties komisija, nes turėjo dalyvauti ne mažiau kaip 3 aptarnaujamos teritorijos seniūnaičiai. Tai padaryti buvo neįmanoma, nes tuo metu Vydmantų seniūnijoje iš viso tebuvo 2 seniūnaičiai.

Tad Kretingos rajono savivaldybei neliko nieko kito kaip paskelbti naują konkursą į Vydmantų seniūnijos seniūno pareigas – tai ir buvo padaryta kovo 27 dieną. Šiame konkurse ketino dalyvauti ir R. Šakinis, kurį sujaudino didžiulis gyventojų palaikymas.

Paklaustas, kiek gyventojų parašai turės įtakos renkant naują seniūną, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas teigė: „Gyventojų nuomonė yra labai svarbi ir manome, kad jai atstovaus trys Vydmantų seniūnijos seniūnaičiai, kurie jau yra išrinkti ir kurie bus įtraukti į vertinimo komisiją. Aš, būdamas administracijos direktoriumi, pretendentus turiu vertinti iš profesinės pusės – ar žmogus pasirengęs eiti seniūno pareigas. Galiu pasakyti, kad Rimvydas Šakinis, kiek jis spėjo darbų padaryti, yra pasirengęs būti seniūnu, tačiau negaliu garantuoti, kad konkurse nebus už jį stipresnio kandidato.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas