Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 4 %
Naktį-3°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jungiami Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros bei Kūno kultūros ir sporto skyriai. Savivaldybės tarybos sprendimu, nuo šių metų liepos 1 d. vietoj minėtų dviejų skyrių bus vienas – Kultūros ir sporto skyrius.

Iki šiol abu skyriai turi po 3 darbuotojų etatus. Sujungus darbuotojų nesumažės, tačiau išlaidų jiems išlaikyti bus mažiau, nes vietoj dviejų vedėjų bus vienas, tad mėnesiui reikės apie 200 eurų mažiau. Šiuo metu šie abu skyriai vedėjų neturi, po to, kai pernai jiems vadovavę žmonės išėjo į pensiją.

Savivaldybės administracijoje yra 30 skyrių, juose tikrųjų valdininkų, valstybės tarnautojų – 97, kiti dirba pagal darbo sutartis, tarp jų ir valytojai, vairuotojai, kiti. Nuo šių metų liepos 1 d. Savivaldybėje nebeliks Vaikų teisių apsaugos skyriaus. Valstybės mastu vykdant pertvarką, antram pusmečiui prasidėjus, šio skyriaus darbuotojai bus pavaldūs centrinei valstybės vaiko teisių apsaugos institucijai.

Svarstant administracijos struktūros pokyčius kai kurie tarybos nariai siūlė lukterėti ir pakeitimus daryti po to, kai Vyriausybė priims gautinį sprendimą dėl valdininkų skaičiaus mažinimo šalyje.

Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas pritarė tarybos nariams, teigusiems, kad sujungus skyrius, sutaupyta bus ne kažin kiek. „Tikslas yra ne vien sutaupyti, bet ir pagerinti darbo organizavimą“, – tarė jis, paaiškinęs, jog šitų dviejų skyrių darbai persipina. Tarybos nariai Antanas Kalnius, Vilius Adomaitis, Darius Petreikis ragino sujungti ne du, o tris administracijos skyrius su Švietimo skyriumi priekyje. „Skyriaus vedėjas turėtų būti švietimo srities specialistas, kuris turėtų pavaduotojus sportui ir kultūrai“, – dėliojo D. Petreikis galimą skyriaus modelį. A. Kalnius, kiti tikino, jog kultūros renginių dalyviai dažniausiai yra moksleiviai, todėl savaime dalį Kultūros skyriaus funkcijų atlieka švietimiečiai. Už švietimą, kultūrą ir sportą atsakinga mero pavaduotoja Danutė Skruibienė ragino tarybos narius atsižvelgti į tai, kad jungiami du skyriai ganėtinai ilgą laiką stokojo darbuotojų, kad likusiems darbo krūvis yra aiškiai per didelis, ir neatidėlioti skyrių jungimo. „Artėja Šv. Antano atlaidų ir miesto šventė, sulauksime svečių, kitų rajonų meno kolektyvų. Viską reikia sustyguoti: pasirūpinti transportu, nakvyne, maitinimu. Yra ir daugybė kito darbo, kurio nematote pačiose šventėse“, – tvirtino ji. D. Skruibienė patikino, jog moksleiviai nėra vieninteliai kultūros renginių dalyviai, kad rajono kultūra turi daug platesnę aprėptį. Tarybos narė D. Martišauskienė stebėjosi, kodėl iki šiol Kultūros bei Kūno kultūros ir sporto skyriai neturi vadovų. „Jums atrodo, kad šmaukšt iš gatvės ims ir atsiras tas skyriaus vadovas. Nėra tų kvalifikuotų darbuotojų“, – skėlė meras Juozas Mažeika.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas