Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 52 %
Naktį-1°C debesuotumas 52 %
Apklausa

Ar pritariate streikuojantiems mokytojams ir juos palaikantiesiems?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Komentarų topas

Dėl nuostolingo turgaus ateities spręs komisija

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2018-04-03

Kretingos turgui atėjo sunkūs laikai. Bendrovė, kurios 100 proc. akcijų priklauso Savivaldybei, pernai patyrė 8 tūkst. eurų nuostolį, dalis jos darbuotojų atlyginimo yra negavę net 5 mėnesius.

Kretingos turgui kirto prekybos tinklų plėtra mieste, paskutinį, anot turgaus direktoriaus Nerijaus Tertelio, „lūžį perpildytoje rinkoje“, padarė „Lidl“-o atėjimas. Kretingos turgus buvo parengęs ir Savivaldybės tarybai svarstyti pateikęs kainų už prekybą turguje padidinimo projektą. Tačiau taryba praėjusį ketvirtadienį projekto nesvarstė, o pritarė tarybos Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto, kuriam vadovauja Dangiras Samalius, pasiūlymui, kad bendrovės „Kretingos turgus“ situaciją išnagrinėtų specialiai tam sudaryta komisija ir balandžio mėnesį Savivaldybės tarybai pateiktų galimus sprendimus dėl bendrovės perspektyvos.

Tarybos narys Antanas Kalnius siūlė svarstyti Kretingos turgaus prijungimo prie kažkurios kitos Savivaldybės įmonės galimybę. Praeityje turgus priklausė Savivaldybės įmonei „Kretingos komunalininkas“.

N. Tertelis pastebėjo, kad turgaus prijungimas prie kitos, stipresnės įmonės, būtų komplikuotas vien dėl Konkurencijos tarybos reikalavimų, reikalavimo įvertinti, ar nėra daugiau galinčių teikti esamo turgaus paslaugas. „Norėtume likti savarankiška įmone“, – atviravo N. Tertelis.

N. Tertelio tvirtinimu, įmonė pernai suteikė nuolaidų už 6 tūkst. eurų turguje prekiaujantiems neįgaliems ir vyresniems nei 70 metų asmenims, dešimt metų nėra didintos kainos kitiems prekeiviams. „Kai buvo geri laikai, rinkoje nebuvo tos konkurencijos, tos nuolaidos, kaip ir kainos – patvirtintos Savivaldybės tarybos, įmonę tenkino. Šiandieną tie 6 tūkst. eurų beveik padengtų pernykštį nuostolį“, – aiškino direktorius, pridūręs, kad savo kompetencijos ribose jis su bendrovės administracija situacijai gerinti neturėjo kito, tik kaip didinti kainas, sprendimo.

Kretingos turgų pastaraisiais metais gelbsti mugių organizavimas per Šv. Antano ir Kretingos miesto, Moliūgo ir derliaus, Kalėdų ir Velykų šventes. „Velykinė mugė jiems bus kaip deguonies balionas“, – apie praėjusią savaitę Kretingos Rotušės aikštėje vykusią mugę sakė meras Juozas Mažeika. N. Tertelis taip pat pripažino, kad mugės gelbsti bendrovę, tuo pačiu prasitarė, jog didžiuma mugių rinkliavos tenka ne įmonei, o Savivaldybei. „Iš 8 eurų už vietą prekiauti mokesčio per 5 eurus atiduodame į Savivaldybės biudžetą, nuo likusios dalies sumokame valstybei PVM mokestį ir įmonei belieka 1,90 euro“, – dėstė N. Tertelis. Direktoriaus teigimu, mugės mieste organizavimas įmonei atsiperka, jeigu susirenka per 70 už vietas mokančių prekiautojų. Kai kuriems prekiautojams ir mugėse, Savivaldybės tarybos sprendimu, yra taikomos nuolaidos, kaip antai tautodailininkams. „Balandžio viduryje planuojame organizuoti pavasarinę sodinukų, daigų mugę, bet reikia surinki tą optimalų prekiautojų skaičių“, – teigė N. Tertelis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas