Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Užkliuvo statybinis laužas ar – verslas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-04-03

Į rajono tarybos narį Vilių Adomaitį kreipėsi vydmantiškis, pranešdamas, kad už „Augmos“ esančiose senosiose ūkio mechaninėse dirbtuvėse įsikūrusi bendrovė „Oridanas“ neva užsiimanti nelegalia veikla – verčia bei sandėliuoja statybines atliekas ir galbūt už atitinkamą mokestį jas dar parduoda. Tačiau šios įmonės vadovas Tadas Daunys tai paneigė, o aplinkosaugininkai tvirtino jokių pažeidimų įmonės veikloje neįžvelgiantys.

Statybinis laužas išvežamas ir iš įmonės „Oridanas“, ir iš Stasiui Jurevičiui priklausančios teritorijos.

Namai Palangoje – šiukšlės Vydmantuose?

„Pranešė, kad išsiaiškinčiau, kas gi ten vyksta. Nuvažiavau į vietą, kur veikia įmonė: nuo kelio plika akimi statybinio laužo nesimato, bet, privažiavus, teritorijoje ir už jos tvoros guli krūvos atliekų. Kaip tik viduje stovėjo įmonės mašina, vežiojanti atliekų konteinerius. Kiek man žinoma, pagal teisės aktus statybinės atliekos negali būti sandėliuojamos, jos turi būti išvežamos į sąvartyną. Bet gal verslininkai yra įsiteisinę sąvartyną?“ – svarstė V. Adomaitis.

Jo žodžiais, skambinęs žmogus nuogąstavo, jog tarp suverstų statybinių atliekų gali būti ir pavojingų sveikatai medžiagų, tokių, kaip asbestas. „O jeigu tą laužą dar parduoda naujakuriams, kurie tiesia kelius į statomas sodybas? Žmogus neatmetė ir tokios versijos“, – sakė V. Adomaitis.

Interneto portale bendrovė „Oridanas“ skelbiasi užsiimanti gana plačia veikla, taip pat – ir statybos darbais bei teikia statybinio laužo išvežimo paslaugą. V. Adomaitis stebėjosi: bendrovė registruota Palangoje, ten dažniausiai stato namus, o šiukšles išpila Vydmantuose.

Atliekų nesandėliuoja

Visus šiuos teiginius paneigė įmonės „Oridanas“ vadovas T. Daunys: „Mes turime licenciją ir teikiame transportavimo paslaugą – išnuomojame konteinerius ir iš statybviečių išvežame atliekas: maždaug 20 proc. – iš Palangos, 30 proc. – iš Kretingos, 50 proc. – iš Vydmantų. Atliekų mes nesandėliuojame, o išvežame tvarkyti į KRATC-ą – Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą. Atliekos yra kraunamos į 10 kub. m talpos konteinerius. Jei mašina prisipildo, vežame tiesiai į KRATC-ą, o jei ne, parsivežame į įmonės teritoriją ir, perkrovę į didesnes talpas, išvežame tvarkyti.“

T. Daunio žodžiais, parvežtų atliekų jie nesandėliuoja ir neužlaiko ilgiau kaip savaitę: „Parvežę iš statybviečių, iškart rūšiuojame ir kasdien išvežame į KRATC-ą, – vienoje mašinoje telpa po 20 kub. m atliekų, kartais perdien išvežame ir po kelias mašinas.“

Įmonės vadovas tvirtino, jog tam jie yra išsinuomoję Stasiui Jurevičiui priklausančią teritoriją. Įmonėje dirba 20 žmonių, tarp jų yra ir vydmantiškių. „Nesuprantu, kam užkliuvome: žmonėms duodame darbo, bet visvien į mus kreivai žiūri. Buvo pranešę ir tikrintojams, bet šie nieko nerado“, – kalbėjo jis.

Nusiskundimų nesulaukė

Vydmantų seniūno pareigas laikinai einantis Rimvydas Šakinis nustebo išgirdęs, kad skundžiamasi bendrovės „Oridanas“ veikla: „Niekas į seniūniją nesikreipė, jokių nusiskundimų apie nelegaliai vykdomą jų veiklą nesu girdėjęs. Aplinkosaugininkai taip pat neinformavo, kad būtų aptikę pažeidimų.“

Kretingos aplinkos apsaugos agentūros vadovas Ričardas Kašėta irgi patvirtino, jog jų tarnybos nepasiekė nusiskundimai: „Jeigu būtų Aplinkos apsaugos departamento atstovai iš Klaipėdos ar Palangos tikrinę ir aptikę pažeidimų, būtų informavę ir mus, Kretingoje. Tačiau vis dėlto nuvyksime į vietą pasižiūrėti, ar tvarkingai laikomos statybinės atliekos.“

R. Kašėtos žodžiais, įmonė „Oridanas“ nėra įregistruota Atliekų tvarkymo registre, vadinasi, ji nėra atliekų tvarkytoja: „Jei įmonė savo teritorijoje smulkintų atliekas, tam jai reikėtų Aplinkosaugos departamento leidimo, tačiau atliekų vežėjams leidimo nereikia, – teigė R. Kašėta, taip pat nusistebėdamas, kam gi užkliuvo įmonės veikla. – Vydmantų gyvenvietės pakraštyje atliekų nė nesimato.“

Jo žodžiais, jeigu statybinį laužą verslininkai net ir parduotų keliams išpilti, nieko blogo tame nesą, nes susmulkintos plytos ar blokai tinka kelių dangai.

---

LR Aplinkos ministerijos patvirtintose Statybinių atliekų tvarkymo taisyklėse nurodoma, kad statybvietėje turi būti rūšiuojamos perdirbimui tinkamos atliekos, pakartotiniam naudojimui tinkamos konstrukcijos ir taip pat rūšiuojamos antrinės žaliavos bei pavojingos atliekos.

Nepavojingos statybinės atliekos gali būti saugomos statybvietėje ne ilgiau kaip 1-erius metus nuo jų susidarymo, bet ne ilgiau kaip iki statybos darbų pabaigos. Pavojingos atliekos turi būti saugomos ne ilgiau kaip 3 mėn. nuo jų susidarymo, tačiau ne ilgiau kaip iki statybos darbų pabaigos taip, kad nesukeltų pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai.

Šalinti statybines atliekas gali tik tuo užsiimančios įmonės, kurios turi patikrinti – yra pavojingų medžiagų ar ne.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas