Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Karolina Deliautaitė (kairėje) ir Augustė Regalaitė džiaugiasi laimėta pergale – jos tapo Lietuvos čempionėmis.

Kretingiškės lengvaatletės – dvidešimtmetė Augustė Regalaitė ir dvidešimt dvejų Karolina Deliautaitė – uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate, kuris įvyko Klaipėdoje, iškovojo aukso medalius. Šios dvi sportininkės, garsinančios ne tik Kretingos, bet ir Lietuvos vardą, toliau atkakliai sportuoja ir jau ruošiasi kitoms varžyboms. Tačiau kokia yra sėkmės kaina, norint pasiekti tokių aukštų rezultatų?

Čempionatas Klaipėdoje – vienas svarbiausių

Klaipėdoje vykęs uždarų patalpų čempionatas – vienas svarbiausių Lietuvos sportininkams. Pagal nustatytus normatyvus, ten susirenka geriausi Lietuvos lengvaatlečiai, jame dalyvauti privaloma rinktinės nariams. Tai – rimtos sezono varžybos, neįskaitant pasaulio ar Europos čempionato.

Pasak Augustės, šios varžybos jai buvo gana svarbios, joms reikėjo ilgiausiai ruoštis, o Karolina sakė: „Tai – pagrindinis žiemos startas, norėjosi apginti čempionės titulą. Tačiau su treneriu Jonu Čižausku žiemos sezono per daug neakcentuojame, mums svarbiau – vasaros sezonas.“

Augustė šuolio į tolį rungtyje pasiekė 5,77 m, o Karolina 60 m nubėgo per 7,47 sek. – tokie rezultatai abiem merginoms atnešė auksinę pergalę.

Pasidabinus aukso medaliais, merginas aplankė skirtingos mintys. „Pamačiusi preliminarų bėgimo rezultatą, nusivyliau, tačiau, kai jis buvo patikslintas, – džiaugiausi, nes nubėgau 0,01 sekundės blogiau, negu mano geriausias asmeninis rezultatas. Buvau tikrai patenkinta, kadangi šis sezonas man sėkmingai nesiklostė, buvo daug kliūčių ir problemų“, – teigė Karolina.

Augustė prisipažino, kad, nors ir labai ji džiaugėsi iškovota pergale, tačiau norėjosi pasirodyti dar geriau.

Sportas – gyvenimo būdas

,,Sportuoti pradėjau, būdama dvylikos. Treniruotėse atiduodu visas jėgas, visą save. Kartais tenka atsisakyti daug malonumų arba pramogų, tobulinant įgūdžius, bet viskas dėl gero rezultato, dėl to visiškai nesigailiu. Pavyzdžiui, treniruojuosi ir mokausi Kaune, tai neretai dėl savo užsiėmimų negaliu grįžti į Kretingą, pabūti su artimaisiais. Taip pat dėl ilgų treniruočių lieka mažai laiko laisvalaikiui, nes grįžusi namo nebeturiu jėgų ir tiesiog krentu į lovą. Be to, sportininkams reikia daugiau valandų miego – aš miegu po 10–11 valandų, – apie savo gyvenimo būdą pasakojo Augustė. – Sezono metu, kai esu geros sportinės formos, negaliu eiti degintis, užsiimti kitu sportu, vaikščioti į vakarėlius, koncertus, nes turiu tausoti energiją, tad dažniausiai tenka būti namuose.“

Augustė pasakojo, kad lengvąja atletika susidomėjo tuomet, kai, dar mokantis mokykloje, per kūno kultūros pamokas pasisekdavo pasiekti gerų rezultatų.

Karolina sportuoja apie 10-11 metų ir ji lengvąja atletika susidomėjo dar tuomet, kai lenktyniaudavo darželyje su drauge, vėliau, jau besimokydama Pranciškonų gimnazijoje, ji puikiai pasirodė tarpklasinėse varžybose, kuriose nubėgo 50 m nuotolį ir liko antra.

„Tada susipažinau su savo pirmuoju treneriu Juozu Pelioniu, jis mane pakvietė į treniruotes. Taip ir pradėjau lankyti lengvąją atletiką“, – pasakojo Karolina.

Dabar ji, besirengdama varžyboms, dažniausiai per dieną turi dvi treniruotes, kurių kiekviena trunka apie dvi ar tris valandas, būna, kad ir dar ilgiau.

Įkvėpimo šaltiniai?

Abi sportininkės teigė neturinčios įkvėpimo šaltinių, kurie jas skatintų sportuoti, tačiau lengvaatletė Karolina sakė, jog galėtų išskirti 2008 metų Pekino olimpines žaidynes, kurių metu, stebėdama vyrų 100 m finalą, pasižadėjo sau surinkti kuo daugiau medalių. Ji su šypsena prisipažino, kad tai – gana keistas pažadas, bet tada ją buvo užplūdusi didžiulė motyvacija.

Sportininkės sakė, kad sau išsikelia aukštus tikslus, visada trokšta maksimumo ir atiduoda visas jėgas, kad tą tikslą įgyvendintų. Karolinos teigimu, kad galėtum pasiekti gerą rezultatą, reikia mažiau jaudintis, nes jaudulys ir baimė nieko gero neatneš.

Laimėjimai ir garbė

,,Šį sezoną pasiekiau aukščiausią savo laimėjimą – tapau Lietuvos čempione. Taip pat praėjusią vasarą tapau Lietuvos jaunimo čempione. Mūsų rezultatai yra skirstomi į atskyrius. Šiuo metu mano rezultatas yra pirmame atskyryje, o vasarą ruošiuosi įvykdyti kandidato į sporto meistrus atskyrį, jei pasiseks – ir sporto meistro atskyrį“, – apie savo laimėjimus ir tolesnius tikslus kalbėjo Augustė.

Karolina du kartus tapo uždarų ir atvirų Lietuvos varžybų čempione ir, kaip teigė, daugelį metų būdavo antra po Linos Grinčikaitės. Taip pat tapo jaunių bei jaunimo čempione. Dalyvaudama Europos U-23 čempionate pernai vasarą, ji užėmė garbingą dvyliktą vietą, o šiemet tikisi pakilt į vienuoliktą.

Gerda JEDENKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas