Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Lietuvos mažųjų žaidynių“ I etapo, surengto „Ąžuoliuko“ lopšelyje-darželyje, dalyviai

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai, siekdami, kad vaikai kuo daugiau judėtų, sportuotų, paskatino juos dalyvauti respublikiniame projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Šio projekto I etapas jau įvyko, ir įvairiose sportinėse estafetėse varžėsi per 100 „Ąžuoliuko“ ugdytinių nuo 3 iki 7 metų.

Žaidynėse dalyvavusiems vaikams buvo stengiamasi sukurti olimpinių žaidynių aplinką, nuotaiką. Sportinis renginys prasidėjo sudainavus lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ himną, po kurio visus vaikus pasveikino direktorė Zita Domarkienė.

„Aktyviai judėti, sportuoti nuo pat mažens, pajusti judėjimo džiaugsmą, o taip pat mokėti draugiškai varžytis, būti komandos nariu yra be galo svarbu. Nuo mažens įpratę sportuoti būsite aktyvūs ir sveiki“, – linkėdama visiems vaikams smagiai sportuoti kalbėjo direktorė.

Linksmai ir žaismingai renginyje nuskambėjo ir visų dalyvavusių grupių vaikų varžybų skanduotės. Vėliau, pasiskirstę po dvi komandas, vaikai varžėsi įvairiose estafetėse: turėjo pralįsti „tuneliu“, ridenti kamuolį, pernešti kamuoliukus, šokinėti ant kamuolio...Varžydamiesi vaikai parodė savo vikrumą, sumanumą, draugiškumą. Renginio pabaigoje visoms komandoms buvo įteikti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ diplomai, vaikai galėjo atsigaivinti sultimis.

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ I etapo, surengto „Ąžuoliuko“ lopšelyje-darželyje, dalyviai

„Šiose mažųjų žaidynėse nebuvo laimėjusių ir pralaimėjusių komandų. Visos vaikų komandos buvo paskelbtos laimėtojomis ir apdovanotos diplomais už vikrumą, draugiškumą, šoklumą, sumanumą, linksmumą. Svarbiausia buvo draugiškai vaikams pasivaržyti tarpusavyje, pajusti, kad sportuodami gali linksmai ir gerai leisti laiką, nuo mažens pamėgti aktyviai judėti“, – kalbėjo viena renginio organizatorių auklėtoja Ieva Tamašauskienė.

Atliktų tyrimų duomenimis,Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, nes vaikai daug laiko praleidžia pasyviai, prie televizoriaus ar kompiuterio. Kadangi ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas, Lietuvos mažųjų žaidynės yra puiki priemonė, skatinanti vaikų fizinį aktyvumą, pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.

---

Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“

jau penktus metus organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Juo siekiama supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis sporte ir gyvenime, skatinti jų fizinį aktyvumą, garbingą varžymąsi ir bendradarbiavimą sporte ir gyvenime, formuoti pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. „Lietuvos mažųjų žaidynės“ – mažųjų sportinė olimpiada – vykdoma trimis etapais: įstaigos, miesto ir respublikos mastu. Šiais metais projektu numatyta suorganizuoti keturis finalinius festivalius, kad sportuoti galėtų kuo daugiau Lietuvos vaikų.

Neringa MIKALOČIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas