Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Lietuvos mažųjų žaidynių“ I etapo, surengto „Ąžuoliuko“ lopšelyje-darželyje, dalyviai

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai, siekdami, kad vaikai kuo daugiau judėtų, sportuotų, paskatino juos dalyvauti respublikiniame projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Šio projekto I etapas jau įvyko, ir įvairiose sportinėse estafetėse varžėsi per 100 „Ąžuoliuko“ ugdytinių nuo 3 iki 7 metų.

Žaidynėse dalyvavusiems vaikams buvo stengiamasi sukurti olimpinių žaidynių aplinką, nuotaiką. Sportinis renginys prasidėjo sudainavus lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ himną, po kurio visus vaikus pasveikino direktorė Zita Domarkienė.

„Aktyviai judėti, sportuoti nuo pat mažens, pajusti judėjimo džiaugsmą, o taip pat mokėti draugiškai varžytis, būti komandos nariu yra be galo svarbu. Nuo mažens įpratę sportuoti būsite aktyvūs ir sveiki“, – linkėdama visiems vaikams smagiai sportuoti kalbėjo direktorė.

Linksmai ir žaismingai renginyje nuskambėjo ir visų dalyvavusių grupių vaikų varžybų skanduotės. Vėliau, pasiskirstę po dvi komandas, vaikai varžėsi įvairiose estafetėse: turėjo pralįsti „tuneliu“, ridenti kamuolį, pernešti kamuoliukus, šokinėti ant kamuolio...Varžydamiesi vaikai parodė savo vikrumą, sumanumą, draugiškumą. Renginio pabaigoje visoms komandoms buvo įteikti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ diplomai, vaikai galėjo atsigaivinti sultimis.

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ I etapo, surengto „Ąžuoliuko“ lopšelyje-darželyje, dalyviai

„Šiose mažųjų žaidynėse nebuvo laimėjusių ir pralaimėjusių komandų. Visos vaikų komandos buvo paskelbtos laimėtojomis ir apdovanotos diplomais už vikrumą, draugiškumą, šoklumą, sumanumą, linksmumą. Svarbiausia buvo draugiškai vaikams pasivaržyti tarpusavyje, pajusti, kad sportuodami gali linksmai ir gerai leisti laiką, nuo mažens pamėgti aktyviai judėti“, – kalbėjo viena renginio organizatorių auklėtoja Ieva Tamašauskienė.

Atliktų tyrimų duomenimis,Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, nes vaikai daug laiko praleidžia pasyviai, prie televizoriaus ar kompiuterio. Kadangi ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas, Lietuvos mažųjų žaidynės yra puiki priemonė, skatinanti vaikų fizinį aktyvumą, pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.

---

Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“

jau penktus metus organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Juo siekiama supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis sporte ir gyvenime, skatinti jų fizinį aktyvumą, garbingą varžymąsi ir bendradarbiavimą sporte ir gyvenime, formuoti pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. „Lietuvos mažųjų žaidynės“ – mažųjų sportinė olimpiada – vykdoma trimis etapais: įstaigos, miesto ir respublikos mastu. Šiais metais projektu numatyta suorganizuoti keturis finalinius festivalius, kad sportuoti galėtų kuo daugiau Lietuvos vaikų.

Neringa MIKALOČIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas