Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 93 %
Naktį4°C debesuotumas 49 %
Apklausa

Ar pamenate dabartinės valdžios rinkiminius pažadus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybė paskelbė jau priimanti paraiškas šių metų Kultūros ir meno premijoms gauti. Ši premija skiriama kasmet 5 labiausiai šalies bei rajono menui ir kultūrai nusipelniusiems asmenims ir iškilmingai įteikiama per Kretingos miesto šventę. Savivaldybė nustato premijos dydį – šiemet ji siekia 1 tūkst. Eur.

Ši garbinga premija skiriama už reikšmingas personaline parodas ar dalyvavimą tarptautinėse parodose, už išleistą reikšmingą ir meniškai vertingą literatūros, dailės, muzikos, scenos kūrinį, išskirtinę kultūrinę idėją, realizuojamus vertingus projektus, už rajono kultūros prezentavimą užsienio šalyse ir pan.

Premijos gali būti skiriamos meno ir kultūros kūrėjams – asmenims, kolektyvams, kūrėjų grupėms, gyvenantiems arba dirbantiems Kretingos rajone, arba studijuojantiems kretingiškiams. O taip pat – rajono kultūros įstaigoms už pastarųjų metų reikšmingą ir aktyvią kūrybinę ar kultūrinę veiklą.

Kandidatus gali siūlyti kultūros įstaigos, visuomeninės organizacijos bei judėjimai, privatūs asmenys bei patys darbų autoriai.

Paraiškos priimamos ir registruojamos Kretingos rajono savivaldybėje (Savanorių g. 29 A) iki balandžio 26 dienos.

Kretingos rajono savivaldybė Kultūros ir meno premijas skiria nuo 2005 metų.

Premijas yra gavę Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ režisieriai Auksė Antulienė ir Algimantas Verbutas; Egidijaus Radžiaus teatro režisieriai Nerijus Gedminas, Donatas Žilinskas; Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė; rašytojas Algis Kuklys; dailininkė Lidija Kuklienė; chorų, ansamblių vadovai, muzikos kūrėjai Aloyzas Žilys ir Petras Pučkorius; tautodailininkas Alfonsas Sereika; poetas Juozas Maksvytis bei kiti krašto kultūrai pasišventę žmonės.

Kretingos muziejaus istorikas Julius Kanarskas vienintelis šią premiją už išleistas knygas yra pelnęs dukart.

---

2017-aisiais Kultūros ir meno premija buvo skirta: Danutei Paulikienei – Darbėnų filialo vyr. bibliotekininkei, Andriui Razmui – šokių kolektyvų „Toncius“ ir „Rangė“ vadovui, Antanui Žvinkliui – Kūlupėnų skyriaus meno vadovui, taip pat – tautodailininkui Edvardui Tedevušui Stalmokui bei medžio skulptoriui Virgilijui Vaičiūnui.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas