Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Versliukai prie kelio

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2018-03-23
Pedagogė Eglė Geležinienė teigė, kad laisvu nuo darbo mokykloje metu prekiauti gėlėmis jai – miela papildoma veikla.

Įvažiavus į Kartenos miestelį, pagrindinio kelio Šiauliai–Palanga prieigose, anapus kavinės „Pakalnė“, pasitinka keletas prekybos kioskų su užrašais „Šviežiai rūkyta žuvis“, „Kartenos duona“, „Gėlės“. Tiesa, šiuo metu atidarytas tik tas vienintelis – gėlių.

Atgyja pavasariais

Tarp gyvų ir dirbtinių augalų, vazonų, kapų žvakių, merktuvų, velykinių zuikių, drugelių, arbatos puodelių ir daugybės kitų smulkmenų besisukinėjanti pardavėja Janina teigė nežinanti, kada kol kas devyniais užraktais užrakinti kaimyniniai kioskai iš naujo atgis.

„Kad žmonių miestelyje nelabai yra. Mes žiemą juk taip pat neprekiaujame“, – pridūrė ji.

„Atostogos“ prasideda tuoj po „Visų šventųjų“, kai žemę ima stingdyti pirmosios šalnos.

„Po to pirmąkart atsidarome vasario 14-ąją, per šventą Valentiną, paskui – pavasariop, kai artėja Motinos diena, o įsisiūbavus šiltesniems orams, durys būna atviros ir šeštadieniais: daugelis vietinių sukrunta ieškoti augalų savo sodybų aplinkai apsodinti“, – pritarė pati kiosko savininkė Eglė Geležinienė.

Pasišnekučiuoti su „Pajūrio naujienomis“ ji atskubėjo pertraukos Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre, kuriame dirba, metu.

Gėlės – dėl malonumo

Klaipėdos universitete baigusi socialinę pedagogiką, gėlių verslą Eglė susigalvojo atsitiktinai. „Pedagoge norėjau būti, nes labai myliu vaikus, ir mano šeimoje auga 6-erių dukra Barbora. O prekiauti gėlėmis ir smulkmenomis paskatino kitoje vietoje kioską turėjęs mano tėtis“, – atviravo ji.

Užsiėmęs svarbesniais darbais, šiuo smulkiu verslu rūpintis tėtis esą ir norėdamas nebespėdavo, todėl vis prašydavo dukters talkinti – parvežti reikalingų prekių, sutvarkyti dokumentus. Pastebėjęs, kad Eglei tai patinka ir sekasi, pasiūlė kioske pačiai tvarkytis nuolat. Su šiuo metu užsienyje dirbančiu vyru E. Geležinienė pasitarė ir nusprendė pasistatyti dar vieną tokį pat kioską pakelėje. Ši vieta – strategiškai palankesnė, mat stabteli ir ne viena pro šalį Kretingos link riedanti mašina, vasarą nusipirkti rožės žiedo, gedulingos puokštės ar žvakės, kurią uždegs ant artimųjų kapų, užeina iš svetur į patį miestelį prie Minijos poilsiauti atvykę vietinių žmonių giminaičiai, draugai.

Anot pašnekovės, nors mažame miestelyje didelio pelno iš tokio verslo nesusikrausi, užtat atperka galimybė laisvu nuo darbo mokykloje laiku užsiimti tuo, kas prie širdies, o ir bendruomenėje jaustis reikalingai. Jauna moteris teigė, kad, vyresnio amžiaus karteniškiams paprašius, jai nieko nereiškia sėsti į automobilį ir pačiai gėlių nuvežti į senolių namus.

„Mūsų su Janina kredo – niekada nelįsti žmogui į akis, prekių nebrukti ir nemeluoti. Jeigu kam patinkanti gėlė ar puokštė yra senesnė, būtinai perspėjame, pamažiname kainą, o būna, kad ir padovanojame“, – sakė kiosko savininkė.

Atokiausiai kelio Šiauliai–Palanga yra bendruomenės centro iniciatyva, laimėjus projektą, atsiradęs vietiniams ūkininkams skirtas turgelis. Darbo dienomis jis taip pat tuščias, tačiau, anot buvusios bendruomenės pirmininkės Irmos Žąsytienės, savaitgaliais čia gyvybės netrūksta: šaltuoju metų laiku pardavinėjami varškės sūriai, kaimiška grietinė, pienas, o vasaros įkarštyje – dar ir uogos, daržovės, rudeniop – grybai. Irma įsitikinusi, kad, atšilus orams, kaip kasmet, suklestės ir „Kartenos duona“.

„Tie verslininkai moka pirkėjus privilioti ne tik kepiniais. Vasarą lauke, prie savo kioskelio, jie pastato porą staliukų, kur atėjus galima prisėsti, pasimėgauti puodeliu kavos“, – sakė I. Žąsytienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas