Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Diskusijas įplieskė sąskaitos už šiukšles

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-03-20

Vėluojantys mokestiniai pranešimai, dvigubai išaugęs mokestis už šiukšles, biurokratijos labirintai ir sąskaitos „mirusioms dūšioms“ – tai problemos, kuriomis pastarosiomis savaitėmis gyvena kretingiškiai.

Pakeitė metodiką

„Šeimoje esame penkiese. Gavę atlyginimus, susidėliojame, kiek lėšų atsidėti mokesčiams, tačiau sąskaita už šiukšles gerokai vėluoja“, – skundėsi Lazdynų g. namo Nr. 8 gyventoja Inga Danilkevičiūtė.

Pasak kitos kretingiškės, gyventojai supranta, kad atliekų tvarkymo kaina priklauso ir nuo to, kiek jų pristatoma į sąvartyną. Norint, kad mokesčiai už atliekų tvarkymą mažėtų, būtina mažinti atliekų kiekį.

„Mes taip pat gyvename penki asmenys. Gavus sąskaitą, vos neištiko šokas – ji dvigubai didesnė negu anksčiau būdavo!“ – stebėjosi pavardės prašiusi neskelbti moteris. Esą tiek jos šeimos nariai, tiek kaimynai šiukšles rūpestingai rūšiuoja. Kaip gali būti, kad vis tiek jų nemažėja bendrajame konteineryje? Ar verta rūšiuoti?

Pasak bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorės Renatos Surblytės, sąskaitos vėluoja dėl objektyvios priežasties: vasarį įvykusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtinta nauja rinkliavos skaičiavimo metodika. Anksčiau mokestiniai pranešimai gyventojams būdavo siunčiami dukart per metus, o dabar tik vieną kartą. Nurodytos sumos sumokėti iškart nebūtina, ji išskirstyta 12-ai mėnesių. Tiems žmonėms, kurie yra pateikę elektroninius paštus, sąskaitos buvo išsiųstos apie kovo 7 dieną, tik laiškai paštu užtruko, pradėti nešioti nuo kovo 9 d.

„Jeigu mokestiniuose pranešimuose gyventojai pastebi kokių nors neatitikčių, tegu skambina mums į Vietinių rinkliavų skyrių arba informuoja elektroniniu paštu, išsiaiškinsime“, – paragino R. Surblytė.

Reikalauja dokumentų

Kretingiškio Prano nuomone, pertekline valdininkų biurokratija apraizgytos šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų ir dėl to galinčios pasinaudoti lengvata mokant už šiukšles. „Bendrovė juk turi susirinkusi duomenis. Kodėl reikalaujama, kad aš papildomai gaiščiau laiką, ateičiau į „Kretingos komunalininką“, rašyčiau prašymą?“ – klausė jis.

Tačiau R. Surblytė turi argumentą: rajono taryba yra patvirtinusi lengvatų teikimo tvarkos aprašą. Asmenys, norintys gauti lengvatą, privalo pateikti ne tik prašymą, bet ir vaikų gimimo liudijimo arba gimimo akto kopiją. „Atsižvelgus į šiuos dokumentus šeimoms ir perskaičiuojamas vietinės rinkliavos mokestis“, – sakė ji. Lengvatos gali būti taikomos einamaisiais metais, jeigu prašymai pateikti iki gruodžio 15 dienos. Į nepavydėtiną situaciją teigė patekęs dar vienas pavardės prašęs neskelbti kretingiškis, kurio šeima tame pačiame name gyveno su sesers šeima. „ Sesuo, su kuria mudu buvome namo bendrasavininkiai, neseniai mirė. Nepaisant, kad jos vyras į „Kretingos komunalininką“ pats pristatė žmonos mirties liudijimą, sąskaita už šiukšles išrašyta jai. Įdomiausia, kad – vien tik jai, kai anksčiau bent jau buvo išrašoma mums, abiem savininkams“, – pasakojo kretingiškis. Vakar jis kreipėsi bendrovės Vietinių rinkliavų skyrių, norėjo išsiaiškinti pats, bet buvo išprašytas, mat ne priėmimo diena!

Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorės žodžiais, atvejų, kai mirusių žmonių vardu gaunamos sąskaitos, gali pasitaikyti ir daugiau. „Šiuokart brolio ir sesers nuosavybė – bendra, ji neįregistruota unikaliais numeriais. Po sesers mirties niekas nepateikė paveldėjimo liudijimo, ir mes nežinome, kas yra jos turto dalies paveldėtojai. Būtent jie ir turės apmokėti šią sąskaitą“, – sakė R. Surblytė.

Anot jos, duomenis „Kretingos komunalininkas“ gauna iš Registrų centro. Pirmoji namo bendrasavininkio pavardė programoje buvo sesers, todėl ir sąskaita išrašyta jos vardu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas