Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Profesinė sąjunga – į pagalbą mokytojui ir vadovui

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-03-20

Susijungus Lietuvos švietimo įstaigų profesinei sąjungai (LŠĮPS) su Lietuvos mokytojų profesine sąjunga (LMPS), buvo įkurta nauja Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LMŠMPS). Anot šios sąjungos Kretingos susivienijimo pirmininkės pedagogės Eugenijos Daniuk, tai – stipri ir didelė profesinė sąjunga, pakvietusi jungtis ir kitas šalies švietimo profesines sąjungas.

LMŠMPS Kretingos susivienijimo pirmininkė Eugenija Daniuk: „Profesinės švietimiečių profsąjungos yra visateisės dalyvės to, kas šiuo metu vyksta švietimo sistemoje.“

„Juk siekiame vieningo tikslo – pagerinti švietimo situaciją šalyje“, – teigė E. Daniuk, kurios pastebėjimu, profesinė sąjunga šiandien veikia dėl visų – ir nesančių profesinės sąjungos nariais – švietimiečių gerovės.

LMŠMPS Kretingos susivienijimo pirmininkės teigimu, profesinės sąjungos gretos vis dar nesipildo taip greit, kaip norėtųsi. Kokios to priežastys? „Trūksta mokytojų sąmoningumo, trūksta lyderių, galinčių paskui save vesti kitus“, – priežastis įvardino E. Daniuk.

Tačiau šiandien švietimo bendruomenė išgyvena tą laiką, kai einama socialinio dialogo link, kai profesinė švietimiečių sąjunga dėl iškilusių problemų kalbasi su rajono Savivaldybe, Švietimo skyriumi, direktorių taryba, šalies lygiu – su Vyriausybe ir Parlamento nariais.

„Patyrėme, jog jau kai kurių švietimo įstaigų vadovai mumyse įžvelgia pagalbininkus, sprendžiant įvairias problemas. Tačiau dar yra tokių, kurie mūsų neįsileidžia... Ir tai vyksta tokiu momentu, kai šitiek daug kalbama apie pedagogų, mokyklų vadovų emocinį intelektą. Apie kokį jį galima kalbėti, kai profesinė sąjunga priešinama su mokyklos bendruomene?“ – retoriškai klausė profsąjungų lyderė.

Ji atkreipė dėmesį į tai, jog profesinės sąjungos Kretingos susivienijimas aktyviai dalyvauja rajono mokyklų tinklo pertvarkos procese: iki 2019 m. atidėtas klausimas dėl penktų klasių steigimo Marijos Tiškevičiūtės mokykloje, labai svarbus, atsakymo ir juolab sprendimo dar neturintis klausimas dėl Kretingos technologijos ir verslo mokyklos ateities.

„Visa tai susiję ne tik su mokinių, bet ir mokytojų, kitų mokyklos darbuotojų gerove, ir profesinė sąjunga tam neabejinga, – tvirtino E. Daniuk. – Neabejingi esame ir šiuo metu daug diskutuojame apie numatomą įvesti etatinį mokytojų apmokėjimą. Stengiamės daryti įtaką, kad mokytojui būtų sukurtos kuo palankesnės darbo sąlygos, ir, nors profesinė sąjunga negali priimti galutinio sprendimo, galime veikti per kolektyvines sutartis.“ E. Daniuk sakė nesuprantanti požiūrio, kai kalbama, jog esama per daug mokytojų, kad dalį jų, mažėjant mokinių skaičiui, reikia atleisti: „Reikia tik džiaugtis, kad tų mokytojų dar yra. Ateis diena, kai jų nebebus – ką tada darysime?“

Iš esmės, profesinė sąjunga viena pirmųjų gauna naujausią informaciją – kas sprendžiama Vyriausybėje, Švietimo ir mokslo ministerijoje, Seime. Ir tą naujausią informaciją profesinė sąjunga yra pajėgi paskleisti tarp švietimo darbuotojų, taip pat pasidalinti tomis žiniomis, kurių profesinės sąjungos lyderiai ar nariai gauna įvairiuose seminaruose, susitikimuose.

„Kovą įvykusiame profesinių švietimo sąjungų ir Švietimo ir mokslo ministerijos pasitarime aptarėme mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistemos modelio bei Švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties vykdymo klausimus. Kadangi dar yra daug neaiškių dalykų, labai norime, kad profsąjungų lyderiai, ministerijos atstovai vyktų į rajonus, bendrautų su mokyklų vadovais, pedagogais ir išsklaidytų neaiškumus“, – kalbėjo E. Daniuk.

Pritarusios dėl etatinio pedagogų apmokėjimo, švietimo profesinės sąjungos su ministerijos atstovais aptarė ir mokytojų etatinio apmokėjimo sistemos tikslus, suderinta mokytojo etato struktūra, aptarti reikalavimų mokytojų kvalifikacijai aprašo pakeitimai.

„Mums, profesinėms sąjungoms, labai svarbu didinti mokytojo profesijos patrauklumą, numatant adekvatų atlygį mokytojams už atliktą darbą“, – teigė LMŠMPS Kretingos susivienijimo pirmininkė.

---

Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LMŠMPS) buvo įsteigta praėjusių metų lapkritį susijungus Lietuvos švietimo įstaigų profesinei sąjungai (LŠĮPS) su Lietuvos mokytojų profesine sąjunga (LMPS). Pirmininku išrinktas Eugenijus Jesinas, pavaduotojais – Ramūnas Znutas ir Eglė Žukauskaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas