Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gimnazija atidarė du naujus kabinetus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2018-03-20
Pašventinimo palaiminimus siuntė (iš kairės): gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis, provincijolas Algirdas Malakauskis ir brolis Tomas Žymantas.

Vakar Kretingos pranciškonų gimnazijos Šv. Antano rūmuose duris atvėrė du nauji kabinetai – Valstybės atkūrimo 100-mečio bei modernus šiuolaikinių 3D technologijų. Ta proga gimnazistai išsiuntė sveikinimo laiškus lietuvių bendruomenėms, lietuviškoms parapijoms bei mokykloms į 20 pasaulio šalių. Valstybės atkūrimo 100-mečio kabinetą pašventinus Lietuvos pranciškonų brolijos provincijolui Algirdui Malakauskiui, Pranciškonų gimnazijos istorijos mokytoja Regina Norvaišienė džiaugėsi, jog šis kabinetas, kurio sienas papuošė Vasario 16-osios signatarų nuotrauka bei Nepriklausomybės atkūrimo rašto kopija, tarnaus įvairioms tautiškumo ugdymo, integruotoms pamokoms bei patriotiškiems renginiams. O svarbiausia, pabrėžė ji, jog kabinetas buvo įkurtas pačių mokinių iniciatyva, į kitą vietą perkėlus mokytojų kambarį. Gimnazistas Vilius Juodys „Pajūrio naujienoms“ sakė, jog mokykloje norėjosi kažkokio Lietuvos valstybės 100-metį įprasminančio simbolio: „Galbūt ir po kažkiek metų ateisiu čia, ir tai bus prisiminimas, kad laisva ir nepriklausoma mūsų valstybė, o kartu ir mes minėjome jos valstybingumo 100-metį.“

Laiškus pasaulio bendruomenėms užklijavo į iškilmes sukviesti svečiai.

Kabineto atidarymo dieną gimnazistai sumanė pasaulio lietuvių bendruomenėms išsiųsti sveikinimo laiškus, tikėdamiesi užsimezgant su jomis draugiškiems ryšiams. Laiškų turinį gimnazijos bendruomenei bei susirinkusiems svečiams perskaitė mokinės Irma Karnauskaitė ir Sigita Razmutė.

Laiške primenama, kad jie mokosi mokykloje, kurią prieš 86-erius metus įkūrė vienuolis pranciškonas Augustinas Dirvelė, kad joje puoselėjamos krikščioniškos vertybės. Didžiuodamiesi garbinga tautos istorija, tvirtu tikėjimu, turtinga tautosaka ir ypač – gimtąja kalba, gimnazistai taip pat dėkojo pasaulio lietuviams už tai, kad jie myli ir garsina Lietuvą už jos ribų, ir toliau ragindami gerais darbais bei didžiais poelgiais skleisti žinią apie tėvynę.

Laiškus buvo pasiūlyta užklijuoti svečiams, po to visi buvo pakviesti dalyvauti atidarant 3 D klasę, kuri įkurdinta pastato rūsyje, anksčiau buvusiame sandėlyje.

Gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis, pasidžiaugęs, jog patalpos buvo įrengtos pačių pastangomis, pabrėžė, jog tądien žengtas platus žingsnis nuo istorijos į dabartį. „3 D klasė yra pirmoji tokia mūsų gimnazijoje, čia bus sudarytos sąlygos kelti vaikų motyvaciją mokytis. Be abejo, šiuolaikinės technologijos nepakeis gyvo kontakto – mokytojų ir tėvų ugdymo, tačiau gerokai paįvairins ugdymo procesą“, – patikino jis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas