Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Verčia pajūrio pušis

  • Aktualijos
  • 2018-03-20

„Užkanavės gatvėje, prie pat jūros, kur mėgstame nuvažiavę vaikštinėti, atgauti jėgas, džeržgia pjūklai – be gailesčio verčia gražuoles pušis. Jos gi užstoja vėją, saugo kopas. Tas pušis, mūsų žiniomis, užsodino legendinis miškininkas Marijonas Daujotas. Tad kam pakilo rankos dabar jas šalinti?“ – piktinosi laikraščio skaitytojai.

Lietuvos miškų urėdijos Kretingos regiono padalinio vyriausiasis miškininkas Sigitas Kupšys, laikinai einantis viršininko pareigas, paaiškino, kad miškininkai sistemingai valo miškus pagal 10-mečiui sudarytą miškotvarkos projektą.

„Žmonės neturėtų baimintis, kad tam tikruose plotuose pajūry iškirsime visus miškus. Nuo to miškas ir kopos tikrai nenukentės. Kertame senus, miškininkų atrinktus medžius tam, kad galėtų augti sveiki medžiai. Medžio stambumas dar nereiškia, kad jis yra sveikas: gal nudžiūvęs, pažeistos šaknys, gal papuvęs, o gal nustelbia kitus, šalia augančius sveikesnius medžius“, – teigė S. Kupšys.

Jis tvirtino, jog mediena yra valstybės nuosavybė. Miškininkas neslėpė suprantąs žmonių nerimą, nes mano juos baiminantis, kad iškirstų miškų vietoje neatsirastų sklypai ir juose neišdygtų privatūs namai. Tačiau patikino, jog Užkanavės gatvėje miškas yra tik retinamas ir valomas.

Tačiau jis neslėpė apmaudo dėl žmonių nepasitikėjimo miškininkais: „Leiskite miškininkams dirbti savo darbą, – mes tikrai nesame tie, kurie nemylime miško. Kai valėme teritoriją Palangoje, prie vaikų žaidimų aikštelės, žmonės taip pat nerimavo, pyko. Bet, kai pamatė, kaip išretintas miškas suvešėjo, džiaugiasi, ir visiems šiandien yra gerai. Išrautų buvusių kalnapušių vietoje atsodiname jaunuolyną“, – kalbėjo S. Kupšys.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas