Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šaltis sukaustė benamio gyvybę

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2018-03-20
Vėlų šeštadienio vakarą apleistame pastate buvo rastas vyro kūnas. Manoma, kad jis galėjo mirtinai sušalti.

Vėlų šeštadienio vakarą į apleistą pastatą, esantį J. K. Chodkevičiaus g., prie pat statomos naujosios bibliotekos, buvo sulėkusios visos specialiosios tarnybos – čia rastas vyro kūnas. Nors dar laukiama ekspertų išvados, tačiau neatmetamas variantas, kad mirties priežastis galėjusi būti šaltis.

Pagalbos tarnybas į pastatą, esantį J. K. Chodkevičiaus g., iškvietė kūną aptikęs ir šį velionį pažinojęs žmogus. Į vietą atvykę medikai negalėjo niekuo padėti – manoma, kad mirtis vyrą buvo ištikusi jau prieš kelias dienas.

Ugniagesiams padedant, kūnas per pastato langą buvo iškeltas iš II aukšto, perdavus komunalinei tarnybai, jis pristatytas į Valstybinę teismo medicinos tarnybą mirties priežasčiai nustatyti.

Policijos pareigūnai išsiaiškino mirusiojo tapatybę, jis buvo gimęs 1945 m.

Nušąla ir dėl netinkamos aprangos

Jei pasitvirtintų prielaida, kad žmogus mirė, neatlaikęs žemos oro temperatūros, tai būtų pirmoji šalčio auka šiais metais Kretingos rajone. Pasak Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai Aleksandro Šalavėjaus, nors, atrodytų, didieji šalčiai jau atslūgo, tačiau pavojus nukentėti nuo šalčio vis dar išlieka.

„Penktadienį vienas žmogus su nušalimais buvo pristatytas į ligoninės Bendrosios chirurgijos skyrių, – sakė A. Šalavėjus. – Noriu priminti, kad pavojus nušalti priklauso ne tik nuo šalčių, bet ir nuo to, kaip žmogus pasirengęs oro sąlygoms, ypač, jei jis mėgsta išgerti. Tuomet ir su naminėmis šlepetėmis žiemą vaikšto lauke ir nušąla kojas.“

Šiame ligoninės pastate ketinama įkurti nakvynės namus.

Įkurtuvės – liepos pabaigoje

Svarstoma, galbūt tokių tragedijų, kai benamis nušąla galūnes ar net sušąla mirtinai, ateityje pavyks išvengti – liepos pabaigoje viename ligoninės pastatų jau turėtų būti įkurti naujieji nakvynės namai.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas teigė, kad projekto vertė – 228 tūkst. Eur: 194 tūkst. Eur sudarys Europos Sąjungos skirta parama, o 34 tūkst. Eur pridės Savivaldybė.

„Projekto suma šiek tiek padidėjo, nes norėjome įsirengti ir DOTS (tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso paslaugų) kabinetą. Kitaip tariant, norime vienu šūviu nušauti du zuikius“, – paaiškino V. Domarkas.

Projektą vykdo UAB SMD ir, pasak V. Domarko, jei nenumatytų problemų neiškils, rudeniop nakvynės namai jau turėtų būti atidaryti.

Pagal projektą numatyta, kad nakvynės namuose bus įrengti 6 dviviečiai kambariai. „Kai kuriuose kambariuose būtų galima pastatyti ir po trečią lovą, tai, manau, galėtumėme padidinti iki 15-18 vietų, jei tik toks poreikis būtų“, – teigė V. Domarkas.

Apleistas pastatas J. K. Chodkevičiaus g. tapo mėgstama pastoge benamiams. Galbūt Kretingoje atsiradus nakvynės namams, jie nebeieškos landynių

Vieningos sistemos nėra

Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius teigė, kad policija dažnai sulaukia pranešimų apie viešosiose vietose gulinčius ar aplinkoje nebesiorientuojančius asmenis. Vien praėjusią savaitę tokių iškvietimų buvo keletas.

„Labai gerai, kad žmonės reaguoja ir praneša, skatiname tai daryti ir toliau. Tačiau šiuo metu neturime vieningos tvarkos, kur policijai pristatyti apgirtusius asmenis, kuriems medicininės pagalbos nereikia, taigi kiekvieną kartą priimame individualų sprendimą, ką daryti. Galbūt, atsiradus nakvynės namams, neblaivius asmenis, kuriems kyla pavojus sušalti ar kitaip nukentėti, galėtume vežti ten, bet ar jie tokius priims?“ – kalbėjo T. Mikelkevičius.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius V. Domarkas paaiškino, kad nakvynės namus administruoti bus paskirta Kretingos socialinių paslaugų centrui, tad šis ir turės parengti nuostatus, kuriuose bus detalizuota tvarka.

Dėl neblaivių asmenų dar diskutuos

„Manau, kad ta diskusija persikels ir į rajono tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetą – kaip pasielgti su tais, kurie bus išgėrę: įleisti ar ne. Pavyzdžiui, Gargždų nakvynės namai, kurių veiklos modeliu domėjomės, neblaivių asmenų vengia“, – sakė V. Domarkas.

Jis taip pat akcentavo, kad nakvynės namai nebus išblaivinimo įstaiga, ir žmonės į juos ateis tik savo noru. „Benamių niekas su žiburiu neieškos ir Viešosios tvarkos skyrius nevažinės, kad juos surinktų. Tiesiog Savivaldybė sudarys sąlygas tiems asmenims, kurie neturi namų, nakvynės namuose pernakvoti, nusiprausti, išsiskalbti rūbus, spręsime klausimus dėl maisto davinių, kuriuos nepasiturintiesiems skiria Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Informacija apie nakvynės namus bus viešinama benamių bendruomenėje ir jie tik patys nuspręs, ar nori tomis paslaugomis pasinaudoti“, – paaiškino V. Domarkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas