Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neišdegė triukas išvengti atsakomybės

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių
  • 2018-03-16

Darbėniškiui Edvardui Pliuškiui (gim. 1988 m.) teisme nepavyko įrodyti, kad ne jis 2017 metų naktį iš spalio 22 dienos į 23-ąją vairavo automobilį „VW Passat“. Už atsisakymą pasitikrinti girtumą vyrui paskirta bauda, atimta teisė vairuoti, o jo dviem bičiuliams, teisme palaikiusiems E. Pliuškio versiją esą automobilį vairavęs ne jis, gresia baudžiamoji atsakomybė dėl melagingų parodymų davimo.

„Iš paprasto administracinio nusižengimo išsirituliojo du ikiteisminiai tyrimai“, – apibendrino Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius, kurio manymu, tokia bylos baigtis turėtų būti pamoka visiems vairuotojams, besistengiantiems išvengti atsakomybės.

Automobilį „VW Passat“ policijos pareigūnai pernai spalio 23 dieną sustabdė Kretingoje, Kęstučio g. Policijos pareigūnai pastebėjo, kad iki jiems prieinant vairuotojas spėjo apsimainyti vietomis su keleiviu. Be to, ant vairuotojo sėdynės liko E. Pliuškio batas, tad pareigūnams nekilo abejonių, kas iš tiesų automobilį vairavo. „Automobiliu važiavo 4 vyrai – visi iš Darbėnų ir visi policijai žinomi už įvairius teisės pažeidimus. Visi buvo neblaivūs, kiekvienam nustatytas girtumas įvairavo nuo 1,7 iki 2,7 promilės alkoholio. Girtumą atsisakė tikrintis vienintelis vairuotojas, tačiau iš to, kaip jis elgėsi ir kokios būsenos buvo, pareigūnams nekilo abejonių, kad ir jis buvo neblaivus, – teigė T. Mikelkevičius. – Galima tik spėlioti, kodėl vairuotojas nesutiko pasitikrinti girtumo, matyt, tikėjosi išvengti atsakomybės.“

Liudytojai palaikė draugo versiją

Vis dėlto atsakomybės E. Pliuškiui išvengti nepavyko. Policijos pareigūnai surašė administracinių nusižengimų protokolą dėl vengimo pasitikrinti girtumą ir šią bylą perdavė nagrinėti teismui.

Teisme E. Pliuškys su pažeidimu nesutiko ir pasakojo, kad Darbėnuose po išgertuvių su draugais atsisėdęs ant galinės automobilio sėdynės ir ten užmigęs, o atsibudęs jau Kretingoje. Už vairo esą buvęs jo bičiulis V. S. Šią versiją – kad automobilį vairavo V.S., o ne E. Pliuškys, patvirtino ir du tąvakar automobilyje buvę keleiviai – D. G. bei S. B.

Tačiau tokie parodymai neįtikino teismo – tarp įrodymų, jog E. Pliuškys, o ne kas kitas vairavo „VW Passat“, policija pateikė ir vaizdo įrašą. Jame užfiksuota, kaip E. Pliuškys bendrauja su policijos pareigūnu ir jam pasakoja vakaro įvykius, prašo jo neforminti ir surašyti protokolą draugui, kuris neturi teisių ir kuriam jis už tai sumokės, paaiškino, kad jam teisės reikalingos darbui.

Be to, užfiksuota, kaip pareigūnui paprašius pasitikrinti neblaivumą, E. Pliuškys atsisako, teigdamas, kad bus sunkus girtumo laipsnis, tad nesitikrinant pareigūnai esą nieko neįrodys.

Liudytojų atžvilgiu – ikiteisminis tyrimas

„Vaizdo įraše užfiksuotas jo prisipažinimas akivaizdus, atitinka to vakaro įvykius, kurie neprieštarauja kitų su juo kartu tą vakarą buvusių liudytojų dalies parodymams dėl vietos, vykimo maršruto, alkoholio vartojimo, automobilio sugadinimo, o pasiteisinimas, kad šie jo žodžiai neteisingi, nulemti buvusio jo apsvaigimo nuo alkoholio, neįtikėtini, nes vaizdo įraše jis kalba rišliai, nuosekliai, prašymai sąmoningi, savanaudiški ir tikslingi“, – nutarime, kuris jau įsiteisėjo, konstatavo Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų teisėja Jurgita Ališauskaitė.

Tad E. Pliuškiui teismas paskyrė 1,5 tūkst. Eur baudą bei administracinio poveikio priemonę – teisės vairuoti transporto priemones atėmimą 2 metams 6 mėnesiams.

Teismas taip pat kritiškai įvertino liudytojų D. G. ir S. B. teisme duotus paaiškinimus, kad automobilį vairavo V. S. – manytina, kad jie siekė padėti savo draugui E. Pliuškiui išvengti administracinės atsakomybės. Dėl šių liudytojų galimai duotų melagingų parodymų teismas priėmė atskirą nutartį inicijuojant ikiteisminį tyrimą jų atžvilgiu.

---

Už vengimą pasitikrinti girtumą gresia 1–2 tūkst. Eur bauda ir teisės vairuoti atėmimas 12–48 mėnesiams. Jei asmuo vairuotojo pažymėjimo jau neturi, tuomet jam gresia 1 tūkst. 100–1,5 tūkst. Eur bauda ir transporto priemonės konfiskavimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas