Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Naujoji biblioteka – šviesa tunelio gale

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2018-03-16
Savivaldybės vadovai mano, jog naujojo bibliotekos pastato išlaikymas nekainuos brangiau, negu dabartinio Vilniaus g., – pernai mokesčių mokėtojams jis kainavo 124 tūks. Eur.

Po kelerių metų sąstingio tarsi šviesa tunelio gale artinasi naujosios Kretingos rajono viešosios Motiejaus Valančiaus bibliotekos statybos pabaiga: jau sparčiai vyksta vidaus apdailos darbai, o šią savaitę Savivaldybėje jau aptartas baldų dizainas pagal pasikeitusias erdves po pastato projekto koregavimo.

Statybų pabaigtuvės – rugsėjį?

Bibliotekos statybos darbus atliekančios bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ Klaipėdos filialo „Klaipstata“ vadovas Rimantas Skarbalius teigė, jog pastate, kurio bendras plotas – 3 tūkst. 130 kv. m, jau atlikti visi pagrindiniai darbai: įvesta šildymo, ventiliacijos sistemos, įrengta elektros instaliacija. Kasdien statybvietėje dirba 20–30 žmonių brigada.

„Jau baigiame ir tinkavimo darbus, beliks nuglaistyti ir nudažyti sienas. Pastatas per žiemą buvo stipriai įšalęs, ir jau mėnesį esame įjungę šildymo sistemą, kad sienos ir grindys greičiau džiūtų. Šilumos nuostoliai – mūsų pačių rūpestis“, – kalbėjo R. Skarbalius.

Jis sakė, jog darbai vyksta sklandžiai: medžiagos – dažai, parketas, apdailos plytelės – parinktos už atitinkamą kainą ir pakankamai kokybiško, suderinus su interjerą kūrusiais dizaineriais. Kuriant erdvių dizainą ir interjerą talkina dizainerė Karolina Gidiežienė iš Plungės. „Nors šiame objekte lieka finansinių problemų – Savivaldybei trūksta pinigų jį užbaigti, bet jeigu viskas klostysis gerai, biblioteką skolon užbaigsime dar šiam rugsėjui“, – optimizmu tryško R. Skarbalius.

Trūkstant pinigų – darbai skolon

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, paklaustas, ar realu, kad biblioteka gali būti užbaigta jau šį rugsėjį, atsakė: „Aš taip pat labai norėčiau tikėtis. Tačiau pagal sutartį rangovas privalo darbus užbaigti iki Naujųjų metų, – o jei baigs anksčiau, tai bus didžiausia jų dovana Kretingai.“

V. Domarkas taip pat neslėpė, jog lėšų užbaigti biblioteką tikrai trūksta, tačiau bendrovės “Panevėžio statybos trestas“ vadovai sutiko darbus atlikti skolon.

Iš viso naujosios bibliotekos darbams užbaigti dar trūksta 1 mln. 368 tūkst. eurų. Kretingos rajono savivaldybė šiemet prisidės 900 tūkst. Eur savo lėšų: 400 tūkst. Eur skirs iš biudžeto ir 500 tūkst. Eur paims paskolą iš banko.

„Kultūros ministerija dar yra pažadėjusi skirti likusius 468 tūkst. Eur iš Valstybės investicijų programos. Šiemet programoje mūsų bibliotekos projektas „liko už brūkšnio“, tačiau pinigus gautume kitąmet. Jeigu kitos savivaldybės neįvykdytų savų įsipareigojimų, jų pinigai liktų nepanaudoti ir juos paskirtų mūsų bibliotekos statybai užbaigti. Rangovas geranoriškai sutiko darbus pabaigti be delspinigių“, – teigė V. Domarkas, džiaugdamasis puikiais statybų partneriais bei jų darbų kokybe.

Jo žodžiais, pagal rangovus bibliotekos Kretingos centre statybą galėtume skirstyti į tris etapus: biblioteką statyti pradėjo bendrovė „Ringesta“, vėliau perėmė bendrovė „Vėtrūna“, o pernai Savivaldybė pasirašė statybos rangos darbų sutartį su AB „Panevėžio statybos trestu“, kuri konkursui pasiūlė mažiausią darbų kainą.

Bibliotekininkai ruošiasi įkurtuvėms

Bibliotekos vadovė Birutė Karčauskienė taip pat pasidžiaugė, jog ilgametė jų kolektyvo svajonė kasdien tampa vis realesnė: „Dabar peržiūrime fondus, nebereikalingus spaudinius nurašome, kad jų nebereiktų kilnoti į naują vietą. Tačiau pernešti knygas, kurių fonduose turime per 60 tūkstančių, nėra pats sudėtingiausias darbas. Su rangovais nuolat tenka derinti darbus, dabar – elektros instaliacijos, numatant, kur ir kokie stovės įrenginiai.“

Pirmajame bibliotekos aukšte, pasak direktorės, bus atidaryta interneto ir periodinė skaityklos, fonoteka, didžiulė konferencijų salė, atskirame korpuse į Kultūros centro pusę – vaikų abonementas. Ten pat įsikurs ir kavinė, – 160 kv. m ploto patalpas ketinama išnuomoti verslininkams. Antrojo aukšto didžiajame korpuse į miesto centro pusę veiks suaugusiųjų abonementas su atskira edukacine erdve, bus įkurdinti kraštotyros fondai, bendroji skaitykla ir didelė parodų salė. Kitame korpuse bus atskira erdvė jaunimui ir vaikams.

O trečiojo aukšto mansardoje bus įrengtos tarnybinės patalpos.

Ketina perkelti skyrius

Iš viso naujosios bibliotekos statyba kainuos per 4 mln. 300 tūkst. eurų.

Pasak V. Domarko, pagal ekonomiškas šildymo ir elektros technologijas įrengtos naujosios bibliotekos išlaikymas neturėtų kainuoti brangiau, negu šiandieną kainuoja išlaikyti visą 800 kv. m ploto pastatą Vilniaus g. Nr. 8, kuriame įsikūrusi ne vien biblioteka, bet ir Kretingos miesto seniūnija, rajono Vaiko teisių apsaugos tarnyba bei Švietimo skyrius. 2017-aisiais šio pastato išlaikymas kainavo 124 tūks. Eur.

Persikraustant bibliotekai, neketinama samdyti jokios įmonės, – bibliotekininkams talkins bendrovė „Kretingos komunalininkas“. Atsilaisvinusiose bibliotekos patalpose svarstoma galimybė įkurdinti tuos Savivaldybės skyrius, kurie dabar veikia J. K. Chodkevičiaus g. Nr. 10 pastate.

Kretingos rajono savivaldybės skyriai šiuo metu yra išbarstyti net 5 vietose: be Savanorių g. Nr. 29 A, Vilniaus g. Nr. 8 ir J. K. Chodkevičiaus g. 10, dar: Sporto skyrius – Savanorių g. Nr. 23, Civilinės metrikacijos skyrius – J. Pabrėžos g. Nr. 1.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas