Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Akmenos upės slėnyje individualių gyvenamųjų namų kvartale Malūno g. 8, 19 ir 21 įsikūrusiai sunkvežimių transporto įmonei „Bėgma“ nemalonumai nesibaigia: įmonės kaimynystės neapsikenčiantys aplinkinių gatvių gyventojai toliau kaltina „Bėgmos“ savininkus savivaliavimu – nelegaliai vykdoma veikla bei valstybinės žemės užgrobimu. Aiškindamasi situaciją, Kretingos rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija nusprendė kreiptis į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą.

Gyventojų pareiškimą dėl galimų „Bėgmos“ pažeidimų Kretingos rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija svarstė ir išvažiuojamajame posėdyje Malūno gatvėje. Apžiūrėję situaciją vietoje, komisijos nariai taip pat suabejojo, ar toje valstybinės žemės teritorijoje bendrovės „Bėgma“ vykdoma veikla yra teisėta, ar teisėtai čia pastatyti statiniai. „Komisija įžvelgia, kad UAB „Bėgma“ galimai užgrobė valstybinę žemę, vykdo neteisėtas statybas ir ūkinę-komercinę veiklą valstybinėje žemėje“, – teigiama komisijos kreipimesi Generalinei prokuratūrai. Komisija prokuratūrai pateikė turimą ir visą kitą informaciją. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus 2014 m. birželio 3 d. „Bėgmai“ surašytus aktus dėl valstybinėje žemėje Malūno g. Kretingos mieste penkių statinių savavališkos statybos, taip pat Aplinkos ministerijos 2016 m. liepos 4 d. raštą, kuriuo ministerija informavo gyventojus, kad „Bėgma“ ūkinę veiklą Malūno g. Kretingoje vykdo neteisėtai arba pažeidžiant aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų nuostatas, veiklą vykdo pastate (garaže), kurio eksploatacijai sklypas nėra suformuotas. Teismas 2015 m. rugsėjo 23 d. sprendimu, „Bėgmos“ vadovą ir savininką Rimantą Zobernį buvo įpareigojęs pašalinti penkis savavališkai pastatytus statinius bei visus šios savavališkos statybos padarinius. Gyventojai piktinasi, kad „Bėgma“ nepaiso valstybės institucijų reikalavimų ir toliau užima vis didesnius valstybinės žemės plotus, rengia automobilių stovėjimo aikšteles, asfaltuoja užimtą teritoriją, nors tam leidimų neturi. Žmonės prašo paaiškinti, kas šiai įmonei suteikia tokias išskirtines teises ir kodėl nešalinami pažeidimai.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vilius Adomaitis teigė, jog „Bėgmos“ atstovai išsisukinėja, nepripažįsta, kad automobilių aikštelė priklauso jų įmonei „Jie atseit nežino, kieno automobiliai aikštelėje. Aiškindamiesi, kieno ta aikštelė, kreipėmės į Nacionalinę žemės tarnybą, o tarnyba – į policiją“, – pasakojo A. Adomaitis. Komisijos nariai dalijosi savo pastebėjimais. Steponas Baltuonis teigė, jog anksčiau ties „Bėgma“ upės pakrantėje nebuvo ir apsauginio žemės pylimo. „Gal apsisaugoti nuo galimo potvynio ir tepalų ištekėjimo tą pylimą pasistatė“, – svarstė jis.

Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika akcentavo, jog bendrovei „Bėgma“ sklypo ribos nėra suformuotos. „Taip ir įžengia į valstybės žemę“, – sakė meras. Komisija nustatė, kad, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, yra pradėtas sklypo formavimo ir pertvarkymo projekto rengimo procesas Malūno g. 21, Kretingos mieste. Tačiau projektas iki šiol neparengtas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas