Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė buvusios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos Kretingos skyriaus vyresniosios specialistės Javitos Anužytės ir jos gynėjo advokato kasacinį skundą baudžiamojoje byloje, kurioje nuteistoji J. Anužytė ir dar du asmenys pripažinti kaltais dėl sukčiavimo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu.

Asmenys buvo pripažinti kaltais Skuodo rajono apylinkės teismo 2017 m. vasario 17 d. nuosprendžiu. Šį teismo nuosprendį, 2017 m. birželio 29 d. apeliacine tvarka išnagrinėjęs bylą, taip pat buvo palikęs galioti Šiaulių apygardos teismas.

Teismas konstatavo, kad J. Anužytė priėmė žinomai suklastotą A. Š. pateiktą prašymą atkurti nuosavybės teises ir šio prašymo pagrindu bei tarnyboje naudodama žinomai suklastotus oficialius dokumentus, neteisėtai parengė melagingas išvadas, kurių pagrindu NŽT priėmė sprendimus atkurti A. Š. nuosavybės teises ir neatlygintinai nuosavybėn perdavė žemės ir miško sklypus Rietavo, Mažeikių rajono, Ignalinos rajono savivaldybių teritorijose.

Ikiteisminio tyrimo metu, kurį atliko STT Klaipėdos valdybos ir Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnai, nustatyta, kad NŽT Kretingos skyriaus darbuotoja J. Anužytė disponavo informacija apie buvusius savininkus, iki nacionalizacijos turėjusius žemės ir miško sklypus, į kuriuos nebuvo atkurtos nuosavybės teisės. Šiuos duomenis ji neteisėtai suteikė piliečiui A. V., kuris, veikdamas grupėje su kitu asmeniu A. Š., nutarė tyčia apgaule įgyti teisę į svetimą turtą – 76,68 ha žemę Laukžemės kaime, Kretingos rajone.

Už šias nusikalstamas veikas buvusi NŽT Kretingos skyriaus darbuotoja J. Anužytė nuteista 2 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 1 metams 6 mėnesiams, taip pat jai atimta teisė 4 metus eiti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens pareigas. Nuteistajam A. V. skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė ir bausmės vykdymas atidėtas 2 metams, iš jo konfiskuotas turtas, kurio vertė – 396 tūkst. 368 eurai. Kitam nuteistajam A. Š. skirta 1 metų ir 5 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Nuteistieji A. V. ir A.Š. nuosprendžio kasacine tvarka neskundė.

Šiuo metu Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėjamoje kitoje STT tirtoje baudžiamojoje byloje J. Anužytė yra kaltinama kartu su dviem bendrininkais sukūrusi ir panaudojusi schemą, kaip neteisėtai užgrobti vienam asmeniui iki nacionalizacijos priklausiusią 80 ha žemę Kretingos rajone.

Pagal STT informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas