Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tradiciją išsaugojo: Kovo 11-oji – bėgimo trasoje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Šventės
  • 2018-03-13
Smagiausia šventės dalis – apdovanojimai. Kairėje – Kūlupėnų seniūnijos sporto organizatorius Kęstutis Bertašius.

Tradiciją Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – paminėti bėgimo trasoje išsaugoję kūlupėniškiai į sveikatingumo bėgimą susirinko trečiąkart. „Pernai bėgimo nebesuorganizavome, nes tą pačią dieną Kūlupėnuose įvyko šalies jaunimo rankų lenkimo čempionatas“, – svarią metų pertraukos priežastį įvardino Kūlupėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė, akcentuodama, jog bendruomeniniai renginiai yra organizuojami taip, kad atitiktų pačius įvairiausius kūlupėniškių poreikius.

Tad Kovo 11-osios išvakarėse kultūros, meno, muzikos mėgėjai buvo pakviesti į „Naisių vasaros“ teatro muzikinį vakarą „Dainuosma mudu abudu“, o šventinę dieną prie starto linijos rikiavosi bėgimo dalyviai.

Idėja paminėti Kovo 11-ąją, susirinkus į sveikatingumo bėgimą, kilo kūno kultūros mokytojui buvusiam Kūlupėnų seniūnijos sporto organizatoriui Jonui Benečiui, kurio sumanymą tęsia jį pakeitęs Kęstutis Bertašius, rajone ir už jo ribų žinomas kaip rankų lenkimo sporto entuziastas.

Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė pasidžiaugė Karolio Margio pasiekimais nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas

Kad kūlupėniškiams ši idėja yra patraukli, įrodo gausus dalyvių būrys – Kovo 11-ąją bėgimo trasose – 3 ir 1,5 km – paminėjo per 60 bėgimo mėgėjų, dalyvavo 5 šeimos.

Atskirose amžiaus grupėse nugalėjo ir prizines vietas užėmė: I gr. (gim. 2004 m. ir jaunesnių) – I v. – Gvidas Mikalauskas ir Kamilė Lukošiūtė, II v. – Dominykas Laurinavičius ir Kamilė Pociūtė; III v. – Lukas Bertašius ir Nerija Vaičiūtė; II gr. (gim. 2001–2003 m.) – I v. – Gabrielius Talmontas ir Neringa Špuntovaitė; II v. – Dovydas Katkus ir Austėja Mikalauskytė; III v. – Šarūnas Drakšas; III gr. (gim. 1996–2000 m.) – I v. – Laurynas Jokubaitis ir Viktorija Domarkaitė; II v. – Donatas Bumblys; III v. – Erikas Rudelis; IV gr. (gim. 1995 m. ir vyresnių) – I v. – Tadas Vaičiulis ir Simona Vaičienė; II v. – Sigitas Jonutis ir Gintarė Pocienė; III v. – Jonas Benetis ir Viktorija Jokubaitytė.

Jauniausi dalyviai, įveikę 3 km distanciją, – Dominyka Daugintytė ir Lukas Bertašius, gausiausiai dalyvavusi – Stanislovos Talmontienės šeima (5 dalyviai), jauniausia dalyvė – Saulė Talmontaitė, vyriausias – Jonas Benetis.

Tradicinio bėgimo Kūlupėnuose dalyviai ir organizatoriai

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti Kūlupėnų seniūnijos įsteigtais prizais, o susirinkusiuosius pasveikinusi Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė į šventę, kurią vedė Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėja Jovita Rimkuvienė, įpynė gražų akcentą – ji nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ dalyviui ir finalininkui, geriausiai tarp progimnazijų mokinių pasirodžiusiam kūlupėniškiui Salantų gimnazijos mokiniui Karoliui Margiui dovanų įteikė valstybės vėliavą. Vaikinas konkurso užduotis sprendė tarp 200 finalo dalyvių Kovo 11-osios Akto salėje Vilniuje, o geriausiųjų penketą apdovanojo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas