Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vietoj viešųjų darbų – Užimtumo didinimo programa

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-02-02

Kretingos rajono savivaldybės taryba praėjusiame posėdyje patvirtino Užimtumo didinimo programą, pagal kurią seniūnijose per šiuos metus bus įdarbinti 25 bedarbiai terminuotam – ne ilgesniam kaip 3 mėn. – laikotarpiui. Ši valstybės programa iš dalies pakeis ligi šiol galiojusią Viešųjų darbų programą – jai įgyvendinti šiemet bus skirta 35,9 tūkst. eurų.

Įdarbins savose seniūnijose

Pirmenybė įsidarbinti pagal šią programą bus teikiama tiems bedarbiams, kurie dėl įvairių priežasčių ilgą laiką negali susirasti darbo ir dėl to atsidūrę sunkioje materialinėje padėtyje. Todėl, nusprendus, kad reikia padėti būtent šiems žmonėms, iš kiekvienos Kretingos rajono seniūnijos vidutiniškai bus atrinkti po 2–3 asmenis.

„Seniūnijose yra nemažai asocialių žmonių, – gali tekti pirmiausiai surengti jiems mokymus, kad motyvuotume juos dirbti, mokyti būtiniausių įgūdžių. Visi jie jau daugel metų yra užsiregistravę Darbo biržoje, ir integruoti juos į darbo rinką yra visų sunkiausia“, – kalbėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Kretingos skyriaus vadovė Virginija Naudžienė.

Ją papildė Užimtumo programą rengęs Kretingos rajono savivaldybės Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjas Gvidas Jonauskas: „Stengsimės, kad žmonėms būtų kuo patogiau – jie dirbtų savo seniūnijose, nereikėtų važinėti į darbus ir mokėti už kelionę. Kaip ir anksčiau, dirbę pagal Viešųjų darbų programą, terminuotai įdarbinti asmenys valytų pakeles, viešąsias kaimų ir gyvenviečių erdves, piliakalnius, šienautų, prižiūrėtų želdinius, kiti dirbtų biudžetinėse įstaigose. Dauguma darbų yra sezoniški – seniūnijoms talkininkų labiausiai reikia pavasarį ir vasarą.“

Darbdaviams, įdarbinusiems Darbo biržos siųstus asmenis, lėšas jų darbo užmokesčiui, socialinio draudimo įmokas bei lėšas už nepanaudotas atostogas perves Savivaldybė.

Kretingoje nedarbas – 4,5 proc.

Užimtumo programoje teigiama, jog labiausiai socialiai pažeidžiami asmenys turės galimybę laikinai įsidarbinti ir užsidirbti pragyvenimui būtinų lėšų, dėl to sumažės ir mokamų socialinių pašalpų. Taip pat manoma, jog dalis tų žmonių susiras nuolatinį darbą.

„Būna, kad bedarbiai miega metų metais, o išlipę iš tingaus guolio pajunta, kad turėti darbą yra neblogai ir įsidarbina nuolatos. Pagal statistiką, nuolatinius darbus po Viešųjų darbų programos susiranda ir į darbo rinką sugrįžta 13 proc. asmenų“, – patikino V. Naudžienė.

G. Jonauskas, paklaustas, kodėl Užimtumo programa įgyvendinama Kretingos rajone, kuriame nedarbas nuolat yra mažiausias šalyje – šiuo metu 4,5 proc., ir žmonės patys nesunkiai gali susirasti darbą, atsakė: „Nuo pernai liepos panaikinus Viešųjų darbų programą, šiemet visoje Lietuvoje pradėta įgyvendinti Užimtumo didinimo programa, – tam savivaldybėms yra skiriamos tikslinės lėšos iš valstybės biudžeto. Ir mes pagal teisės aktus ją taip pat turime vykdyti.“

Lėšų dydį apsvarstė Klaipėdos teritorinė darbo birža išvien su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – iš pradžių Kretingos rajono savivaldybei buvo numatyta skirti 71 tūkst. eurų, tačiau vėliau patvirtinta perpus mažesnė suma – 35,9 tūkst. eurų.

„Logiška – tos savivaldybės, kur nedarbas didesnis, ir lėšų gavo daugiau“, – pastebėjo G. Jonauskas.

---

Šių metų pradžioje Kretingos darbo biržoje buvo įregistruoti 1 tūkst. 52 bedarbiai.

Socialinę paramą gauna 152 asmenys, arba 14,5 proc. visų registruotų bedarbių.

Vyresni kaip 40 metų amžiaus asmenys – jų yra 710 – sudaro 66 proc. visų registruotų bedarbių, o 250 iš jų yra vyresni nei 55-erių metų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas