Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Voveraitės“ neliks, Salantų meno mokyklą kels į gimnaziją

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2018-01-26

Vakar po aštrių diskusijų Kretingos rajono savivaldybės taryba balsų dauguma nusprendė nuo šių metų rugsėjo 1 d. į Kretingos Simono Daukanto progimnaziją įkelti Kretingos lopšelio-darželio „Voveraitė“ dvi ikimokyklinio ugdymo grupes, esančias Geležinkelio g. 17 patalpose. Kitos dvi šios įstaigos ikimokyklinio ugdymo grupės, esančios Klaipėdos g. 133C patalpose, taps Simono Daukanto progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriumi. Taryba, nors ir ne vienbalsiai, nutarė užbaigus Salantų gimnazijos renovaciją, į ją įkelti Salantų meno mokyklą. Tą padaryti planuojama 2020 m. rugsėjo 1 d.

Likvidavusi „Voveraitės“ lopšelį-darželį Savivaldybė sutaupys 5 etatus, 28,6 tūkst. eurų aplinkos lėšų kasmet. Šiais metais, išmokėjus 6,3 tūkst. eurų išeitinėms kompensacijoms, sutaupyta bus mažiau – 22,3 tūkst. eurų. Svarstant „Voveraitės“ likvidavimą ir vaikų iš šios įstaigos perkėlimą į Simono Daukanto progimnaziją meras Juozas Mažeika ne vieną kartą akcentavo, kad tokią pertvarką verčia daryti mažėjantis mokinių skaičius rajono mokyklose. Simono Daukanto progimnazijoje, kuri suprojektuota 800 mokinių, šiandieną mokosi 330. Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila prognozavo, kad 2020 m. šioje mokykloje mokinių dar sumažės – iki 260. „Kai Vyriausybės prašome pinigų, mums atšaunama, kad Savivaldybė neracionaliai naudoja pastatus. Jeigu būtume tokie turtingi, galėtume laikyti juos ir pustuščius“, – aiškino meras. Jis priminė, jog toks sprendimas mūsų rajone nebėra naujiena, kad vaikų darželiai jau veikia mokyklų patalpose ir yra toms mokykloms pavaldūs Kartenoje, Kūlupėnuose, Jokūbave, Baubliuose, Grūšlaukėje. Merui pritarė tarybos nariai Dangiras Samalius, Steponas Baltuonis, Vytautas Ročys, pripažinę, kad „Voveraitės“ likvidavimas yra skausmingas, bet, mažėjant vaikų, – neišvengiamas. D. Samalius vylėsi, kad atleisti darželio aplinkos darbuotojai Kretingoje, kur nedarbas siekia 3,4 proc., darbo ras. Darželio-lopšelio pedagogai visi dirbs toliau, tik naujoje įstaigoje.

„Voveraitės“ likvidavimui priešinosi tarybos opozicijai atstovavęs Vilius Adomaitis, nepriklausoma, kaip teigė ji pati, tarybos narė Dalia Martišauskienė. „Penki žmonės netenka darbo. Simono Daukanto mokyklos patalpų pritaikymas darželinukams kainuos, ir nežinia, kas pigiau – ar pritaikyti tas patalpas, ar sutvarkyti „Voveraitės“ pastato išorę“, – kalbėjo V. Adomaitis. D. Martišauskienė įrodinėjo, jog neįmanoma mokyklos paskirties pastato pritaikyti darželiui taip, kad patalpos mažiesiems nebūtų prastesnės už esamas „Voveraitėje“. „Toks įspūdis, kad tarybos dauguma nori gelbėti Simono Daukanto mokyklą, kurioje atsirado tuščių vietų“, – rėžė politikė. D. Martišauskienė siūlė apie 80 tūkst. eurų darželinukų patalpų mokykloje įrengimui skirti „Voveraitės“ pastato išorei – pamatams, elektros instaliacijai sutvarkyti. Darželio-lopšelio pastato vidus tiek jo darbuotojų, tiek įstaigą lankančių tėvų tvirtinimu, yra atnaujintas.

„Virtuvėje padarytas kapitalinis remontas, visur naujos grindys, tualetai. Bereikia pastatą apšiltinti“, – palikti darželį ramybėje ragino šios įstaigos buhalterė, kaltinusi politikus, kad ją palieka be pajamų šaltinio. Vienas tėvas pareiškė, jog jaučiasi apiplėštas, nes jo visa šeima, net ir kitame rajone gyvenantys seneliai, „Voveraitei“ kasmet skirdavo savuosius 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.

„Pas mus visos reformos: manęs nelieskit, su kitais darykite, ką norite. Tas požiūris yra įsigalėjęs“, – neištvėrė meras.

Tėvų atstovai piktinosi, kad apie planuojamas pertvarkas darželio kolektyvas sužino tik iš spaudos, kad Savivaldybė su bendruomene nesitaria. Jiems antrino ir sprendimui oponuojantys tarybos nariai. V. Adomaitis tikino, jog apie švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planus taip pat sužinojo iš spaudos. O kai apie juos paklausė Švietimo skyriaus vedėjo, šis pareiškęs: „Kas tu toks, kad turėtumei žinoti?“

„Jūsų iniciatyvos rengti sprendimus niekas nėra atėmęs. Dalyvauti jų rengime reikia tik jūsų pačių noro. Administracija atsako už Savivaldybės finansinę būklę, ji dirba ir siūlo sprendimus, kaip ją gerinti“, – teigė meras.

Darželinukų tėvams rūpėjo, ar jų mažamečiai vaikai nepaklius į prastesnes sąlygas, bus deramai pamaitinti, jų neskriaus mokyklos vyresnieji. Tiek meras, tiek administracijos direktorius patikino, jog sąlygos naujose patalpose prastesnės nebus, kad mažieji turės atskirą įėjimą, kiemą, bus aptverta visos mokyklos teritorija. Rajono vadovai žadėjo, kad, vykdant pertvarką, rengiant patalpų pritaikymo projektą, bus glaudžiai bendradarbiaujama su tėvais, visa bendruomene. „Šią pamoką išmokome – įtrauksime į procesą tėvus“, – žadėjo J. Mažeika.

Į tarybos posėdį atvyko visas būrys salantiškių – meno mokyklos direktorė Silvija Piluckienė, pedagogai, mokinių tėvai. Salantų meno mokykla savarankiškumo nepraras ir ją perkėlus į Salantų gimnazijos patalpas.

Salantų meno mokyklos įkėlimo į gimnaziją nesvarstyti iki 2020 metų arba išvis palikti mokyklą ramybėje siūlė tarybos nariai Antanas Puodys, Saulius Šopaga, kurio vaikai lanko šią mokyklą, Dalia Martišauskienė. Politikė netgi svarstė galimybę – laisvas gimnazijos patalpas pritaikyti kokiems nors globos namams. „Meno mokyklos bendruomenė nėra kalta, kad 2006 metais kažkas neracionaliai išplėtė gimnazijos patalpas“, – tarė S. Šopaga.

Rajono vadovams, tarybai nuo salantiškių irgi kliuvo dėl nežinios. „Informacijos – nulis. Spaudžiate vien iš ekonominės pusės, nepateikiant jokių skaičių. Sėdam, aptariam, sprendžiam“, – Savivaldybę bendradarbiauti su visuomene kvietė vienas tėvų. Du savo vaikus į Salantų meno mokyklą leidžianti Simona Mikutavičienė akcentavo, jog viešumas, gyventojų įtraukimas yra pagrindinis vietos savivaldos įstatymo principas. „Tėvai yra patenkinti šitos mokyklos pasiekimais. Mokykla nusipelnė, kad būtų atsižvelgta ir į jų nuomonę“, – S. Mikutavičienė siūlė sprendimo priėmimą nukelti mėnesiui, kad bendruomenė galėtų į jį įsigilinti. Salantiškiai piestu prieš meno mokyklos perkraustymą nestojo, tik jie nerimavo, kad šiai ugdymo įstaigai nesuprastėtų sąlygos. V. Domarkas ragino sprendimą priimti nedelsiant, kadangi Salantų gimnazijos renovacijai šiemet iš Valstybės biudžeto tikimasi gauti apie 600 tūkst. eurų. Už tuos pinigus ir planuojama įrengti mokyklos naujo priestato vidų, jį pritaikant būtent meno mokyklos reikmėms. „Duodu galvą nukirsti, kad po metų, kitų meno mokyklos direktorė ateitų pinigų dabartinio mokyklos pastato renovacijai, kai po renovacijos gimnazijos pastatas stovėtų pustuštis, o jį išlaikyti reikėtų“, – kalbėjo meras. Tarybos senbuvis Valerijonas Kubilius stebėjosi, kodėl priešinamasi sprendimui, kuris pagerins, o ne pablogins sąlygas mokyklos darbui. „Negalime kiekvienam vaikui po klasę turėti“, – replikavo jis.

Tarybai priėmus sprendimą, Silvija Piluckienė politikams padėkojo už gerą mokyklos kolektyvo darbo įvertinimą – pagyrų negailėjo tiek pozicijos, tiek opozicijos atstovai. „Tiek gerų žodžių pas mus pasakoma nebent mirusiam. Ačiū“, – tarė ji. Direktorė išreiškė viltį, kad, įsikėlus į naujas patalpas, Savivaldybė Salantų meno mokyklai skirs lėšų ir baldams, muzikos instrumentams atnaujinti, kurių daugelis tebėra iš sovietmečio. „Meno mokykla gimnazijos įnamiais nebus“, – užtikrino J. Mažeika.

Po svarstymų ir posėdžio pertraukos meras tarybai pareiškė: „Sprendimų projektai, susiję su bendruomenėmis ir su jomis neišdiskutuoti iki tarybos posėdžio nebeateis. Tai nereiškia, kad ateityje nebus skaudžių, bet būtinų sprendimų, tačiau bendruomenių atstovų kaltinimai, kad jie nieko nežino, yra kaip dūris.“ Jis pažėrė priekaištų ir įstaigų vadovams, kad šie taip pat prastai komunikuoja su savo bendruomenėmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas