Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vydmantiškiai pageidauja daugiau stotelių autobusui

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-01-19

Praėjusiame Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisijos posėdyje buvo svarstyti du prašymai, atkeliavę iš Vydmantų – vienu išreikštas pageidavimas įrengti stotelę autobusui sustoti ties Pušų g., kitu – ties keliu, vedančiu į gimnaziją.

Kretingos autobusų parko direktorius Arvydas Dyburys paaiškino, kad naujos stotelės atsiradimas dažniausiai keleivių yra sutinkamas prieštaringai: vieni tuo džiaugiasi, kiti – piktinasi, kad autobusas stoja dažniau ir kelionė tampa ilgesnė. Tad tarp stotelių rekomenduojama išlaikyti mažiausiai 500 metrų atstumą.

Dauguma Eismo saugumo komisijos narių buvo palankiai nusiteikę dėl naujos stotelės įrengimo ties gatve, vedančia į Vydmantų gimnaziją – juolab kad ji buvo visai neseniai išasfaltuota. Be to, pasak A. Dyburio, šioje stotelėje kasryt išliptų apie 25 mokinius.

„Dabar mokiniai vėluoja į pamokas, nes autobusas atvažiuoja prieš pat 8 val., o nuo stotelės dar reikia nueiti į mokyklą“, – kad stotelės reikia arčiau Vydmantų gimnazijos, pritarė ir Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis.

Tačiau Eismo saugumo komisija skeptiškai įvertino kitą prašymą – įrengti stotelę Vydmantuose, Pušų g., nes čia susidarąs nedidelis keleivių srautas.

„Vairuotojai sulaukia daugiau prašymų sustoti ne ties Pušų, bet ties Liepų gatve“, – teigė A. Dyburys. Jam pritarė ir Vydmantų seniūnas R. Šakinis, kurio pastebėjimu, ties Liepų g. yra gana didelis ir tankiai apgyvendintas kvartalas.

Tad Eismo saugumo komisija nutarė savo rekomendaciją įrengti autobusų stoteles ties Liepų g. ir ties gatve, vedančia į gimnaziją, persiųsti valstybės įmonei „Kelių priežiūra“, kuriai priklauso magistralinis kelias A11. Šios įmonės specialistai ir įvertins, ar yra galimybių naujoms stotelėms įrengti.

Kiti Eismo saugumo komisijos sprendimai

• Nepritarta prašymui įrengti kelio ženklą, draudžiantį važiuoti sunkiasvoriam transportui Palangos g. – to prašė gyventoja, nepatenkinta krovininio transporto važiavimu į metalo supirktuvę, esančią prie geležinkelio. Eismo saugumo komisijos narių nuomone, uždraudus sunkiasvorio transporto eismą Palangos g., kuri yra asfaltuota, būtų sukelta nepatogumų ir visoms šiame kvartale veikiančioms įmonėms, nes kito privažiavimo joms nėra. Tačiau Eismo saugumo komisijos nariai išsakė pastebėjimą, kad vis dėlto ateityje turės būti numatytas naujas kelias į vis besiplečiančią pramoninę teritoriją, aplenkiant gyvenamuosius namus.

• Nepritarta garažų savininkų kooperatyvų „Sparnas“ ir „Kretingos vingis“ prašymui uždrausti stovėti transportui įvažiavime iš Vytauto g. į kooperatyvų teritoriją. Komisijos narių manymu, įvažiavime, kuris yra gana platus, kartais stovi 2 transporto priemonės, tačiau jos eismui netrukdo. Jei stovintys automobiliai trukdytų pravažiuoti, vairuotojai turėtų skambinti telefonu 112, kad į vietą atvykę policijos pareigūnai išsiaiškintų situaciją.

• Pritarta sodininkų bendrijos „Minija“ prašymui įrengti kelio ženklą „Gyvenamoji zona“, kuris bus įsigytas iš bendrijos lėšų.

• Nepritarta Kretingos seniūnijos prašymui įrengti kelio ženklą, nurodantį ribotą transporto masę, Kvecių k., Vidgirio g. Kretingos seniūnės Sigitos Riepšaitės teigimu, to pageidavo gyventojai, nerimaujantys, kad sunkiasvoris transportas sugadins asfalto dangą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas