Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 6 %
Naktį9°C debesuotumas 89 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gerumą po Jokūbavą nešiojo nykštukai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2018-01-05
Nykštukais pasiverčia Jokūbavo filialo dramos būrelį lankantys vaikai, vadovaujami Albinos Buntinienės (centre).

Šventiniu laikotarpiu po Jokūbavą, apsirengę nykštukais, vaikščiojo šio kaimo vaikai ir lankė garbaus amžiaus vienišus bei ligotus senolius, dovanodami jiems savo rankomis sukurtų kalėdinių puošmenų – burbulų. Gerumo akcijos „Jokūbave gyvena nykštukai“ iniciatorė Kretingos rajono kultūros centro Jokūbavo skyriaus vedėja Albina Buntinienė sakė, jog, pagal neformaliojo vaikų švietimo programą ėmusi vadovauti vaikų dramos būreliui, sumanė labiau sutelkti viso kaimo bendruomenę, o tuo pačiu – ugdyti jaunimo pagarbą senatvei bei savojo kaimo praeičiai.

„Kai pradėjau vadovauti Jokūbavo skyriui, pastebėjau, kad šis kaimas labai sparčiai senėja. Nors į Jokūbavo apylinkes ir keliasi naujakuriai, vis vien dominuoja senyvo amžiaus gyventojai, kurie neina į renginius, nedalyvauja kaimo bendruomenės gyvenime. Kaime – daug vienišų ligotų senolių, todėl su dramos būreliu ir sumanėme per Kalėdų šventes aplankyti šiuos žmones“, – kalbėjo A. Buntinienė.

Ir taip jau ketverius metus: vaikai išvien su būrelio vadove visą mėnesį gamina kalėdinius burbulus – dekoruoja juos dekupažo technika, paįvairina sidabro blizgučiais. O šventės dieną apsirengia pačių pasiūtais nykštukų rūbais ir eisena su uždegtais žibintais iškeliauja po Jokūbavo gatves bei atokius vienkiemius. Akcijos dalyviams šiemet talkino ir Jokūbavo skyriaus meno vadovė Rita Valiukienė.

Akcijos tikslas – aplankyti vienišus ir ligotus kaimo senolius.

Kadangi gerumo akcija Jokūbave tapo tradicine, senoliai, pasak A. Buntinienės, jau laukia atvykstant nykštukų. „Pasveikiname juos, uždegdami atsineštas žvakutes, ir taip jų namuose įžiebiame Betliejaus ugnį. Vaikai noriai bendrauja su senais žmonėmis – padeklamuoja ar padainuoja jiems, o iš jų išgirsta įvairiausių gyvenimo istorijų, jų turtingos praeities liudijimų“, – patikino A. Buntinienė.

Tačiau Jokūbavo nykštukai, pasak vadovės, aplanko ne visus garbaus amžiaus kaimo žmones, o tik vyresnius kaip 80 metų amžiaus, pagal Žalgirio seniūnijos darbuotojų pateiktą sąrašą. „Jeigu bandytume pasveikinti visus senyvus Jokūbavo gyventojus, nykštukams prireiktų paaukoti net kelias žiemos atostogų dienas“, – sakė akcijos iniciatorė.

Šiemet vaikai pagamino per 50 kalėdinių simbolių – burbulų, kuriais apdovanojo ne tik senolius ar ligotus vienišus žmones, bet paliko jų ir prie gaisro nuniokotų jokūbaviškių namų. O taip pat jais atsidėkojo ir geradariams bei aktyviausiems kaimo visuomenininkams.

„Kai kurie senoliai pirmąkart gavo bumbulus, bet yra tokių, kurie ant savo eglutės jų galėtų pasikabinti jau ir po keturis ar daugiau“, – A. Buntinienė pasidžiaugė pasisekusia akcija, kurios metu vaikai susipažįsta su tikrove, ugdančia jų pagarbą gyvenimo saulėlydį pasitikusiems žmonėms.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas